مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش/فایل صوتی
مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش با موضوع عملکرد رسانه ها درباره روز ۹ دی در فرهنگسرای رسانه تهران برگزار شد.

مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش با موضوع عملکرد رسانه ها درباره روز ۹ دی در فرهنگسرای رسانه تهران برگزار شد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ خبرگزاری اصولگرای مهر با مخابره خبر این مناظره،‌عمدتا اظهارات بذرپاش را منتشر کرده که چکیده آنرا می‌خوانید.

 

دانلود فایل صوتی(سخنان زیباکلام) – mp3 – شماره یک – ۵٫۹۸ mb

دانلود فایل صوتی(سخنان بذرپاش) – mp3 – شماره دو – ۶٫۱۲ mb

دانلود فایل صوتی (سخنان زیباکلام) – mp3 – شماره سه – ۶٫۲۱ mb

دانلود فایل صوتی(سخنان بذرپاش) – mp3 – شماره چهار – ۷٫۶۰ mb

 

به گزارش مهر، بذرپاش در این نشست گفت: فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظری را که مخالف نظر و آرای آن ها باشد محکوم به شکست می دانند و از آن با عنوان اقلیت، تازه به دوران رسیده، بی سواد و… نام می برند. تعجب من این است که چرا زمانی که در سال ۸۸ نتیجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب می کنند ولی در سال ۹۲ همه چیز عادلانه و بدون تقلب بود. این نماینده گروه پایداری در مجلس در ادامه صحبت های خود گفت: مخالفان ۹ دی می‌خواهند با دین مردم بازی کنند تا جامعه دو قطبی شود و خود به قدرت برسند.

 

بذرپاش با اشاره به عملکرد رسانه ای مانند صدا و سیما نیز گفت: اینکه طرح می شود صدا و سیما به عنوان رسانه ملی می توانست قضیه را زودتر ختم به خیر کند، درست است، ما هم نمی گوییم رسانه ها و بویژه صدا و سیما اشکالی در تصمیم گیری نداشته اند. وی گفت: با این حال توقع ما از رسانه ها این بود که فرق بگذارند میان ۱۳ میلیونی که به نامزد دیگر رای دادند و عده قلیلی که شعار نه غزه و نه لبنان سر داده بودند. این تعداد خوراک رسانه های غربی شدند برای سیاه نمایی علیه ایران و وضع تحریم های بسیار و اظهارنظرهای تند و وقیحانه که پس از فتنه ۸۸ کلید خورد.

 

بذرپاش گفت: فتنه فرق میان دو طرز تفکر است؛ یک عده شاکر خدا هستند که صدا و سیما و نماز جمعه مبلغ آن هاست و گروه دیگر تفکری که فخر می فروشد به حمایت های بی بی سی و الجزیره. تقریبا نمونه این اظهارنظرهای آقای زیباکلام را بارها و بارها شبکه های ماهواره ای که معمولا مورد حمایت رژیم صهیونیستی هستند مطرح کرده و می کنند. بذرپاش اضافه کرد: فرق میان تفکر ۹ دی و تفکری که این باورها را بر نمی تابد این است که یکی به اکبر گنجی می رسد که حتی به امام خمینی(ره) توهین می کند و دیگری به قاسم سلیمانی و شهید احمدی روشن و… ته تفکر فتنه می شود.

اظهارات صادق زیباکلام


صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران در این مناظره گفت: بهترین تعریف برای راه پیمایی نه دی سمبلی است که ما بزرگش کرده ایم تا اسطوره ای باشد و آن را باد کرده ایم تا واقعیت‌های جامعه را فراموش کنیم.

 

زیباکلام در این مناظره با انتقاد از در اختیار قرار ندادن تریبون برای بیان حرف ها و اظهارات منتقدان گفت: به نظر من اگر در این پنج سال که بر ایران گذشته، به ازای هر یکسال اصولگرایان یک دقیقه به مخالفان و متهمان فتنه که ۹ دی آن ها را به زباله دان تاریخ فرستاده، فرصت حرف می دادند، خیلی از مسائل مرتفع می شد، اما متاسفانه این پنج دقیقه هم در اختیار آن ها قرار نگرفت. وی اضافه کرد: به عنوان مثال می توان گفت ۹ دی مانند تکه ای از لباس یک عزیزی است که ما برای تقدیس نگهش داشته ایم و دیگر کاری نداریم که آن فرد چه بوده و چه کرده است.

 

زیباکلام در بیان دلیل اظهارات خود مبنی بر اینکه مردم ۹ دی را باور نکرده اند، گفت: بزرگترین و واضح ترین دلیل من ۲۴ خرداد ۹۲ است. شما ۴ سال شبانه روز درباره فتنه صحبت کردید، آیا مردم باور کردند؟ اگر باور کرده بودند، الان سعید جلیلی ۴ میلیون رای نمی آورد و روحانی ۱۸ میلیون رای. زیباکلام تاکید کرد: اتفاقا آن انتخابات نشان داد که مستمع همه چیز را باور نمی کند.

 

زیبا کلام اضافه کرد: همه عرایض من این است که شما ۵ سال است یکسری چیزها را به ما نسبت می دهید، همین الان هم دارید همین شیوه را ادامه می دهید. می گویید ما به عاشورا اعتقاد نداریم. حرف من این است که دو دقیقه هم میکروفون را در اختیار ما بگذارید تا ما هم از خودمان و باورهامان و حتی انتقادهامان بگوییم. این استاد دانشگاه تهران گفت: یکی از حرف های ما درباره حصر است. ما می گوییم اگر هم جرم اتفاق افتاده، باید دادگاه این اتهامات را رسیدگی کند و به آن بپردازد.

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 امتیاز از : 475 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • قتی تصور و توقع امریکا از این بیانیه این باشد وزارت خارجه رد کند یا نکند فرقی نخواهد داشت چرا که امریکا با تصورات و برداشت خودش رفتار خواهد کرد نه برداشت ما.
  این خوش خیالی مسئولین ماست که عزت ملت را در مسیر خطرات قرار داده اند و با تبلیغات خود ،مردم را گرفتار توهم و جو روانی در جامعه می کنند.
  هر چقدر حضرت آقا سفارش می کنند گویا در گوش سنگین این مسئولین فرو نمی رود.
  فرمودند: باید توافق یک مرحله ای شود
  فرمودند باید شفاف باشد
  فرمودند باید تمام تحریمها یکجا بر طرف شود
  فرمودند در مورد مسائل موشکی بحث نشود
  فرمودند به توان داخلی بپردازید
  فرمودند به امریکا اعتماد نکنید
  فرمودند امریکا حد یقف ندارد
  فرمودند غنی سازی تعطیل نشود آیا واقعا نشده؟
  پس کو تبعیت از ولایت ؟
  فقط دم از اطاعت توهم آمیز که دردی دوا نمی کند.
  کی می خواهید بفهمید غرب جز ذلت و خواری چیزی به ما نخواهد داد
  کی می خواهید بفهمید ما مردم وامدار احزاب چپ و راست نیستیم و نگران کشوریم و هیچ نفعی از تحریم و غیر آن نمی بریم ما نگران تحقیر انقلاب و عزت ملی هستیم
  چرا به مردم تهمت کاسب تحریم بودن می زنید ؟
  چرا بین مردم تفرقه می اندازید؟
  چرا ما را منتسب به جریانات سیاسی می کنید اگر خود اینگونه اید و وامدار افراد و احزاب و دلبسته سیاست بازی ها، ما مردم دلبسته انقلاب و رهبریم.
  آیا این مدل توافق را دولت قبل نمی توانست انجام دهد؟
  آیا مردم را جاهل تصور کرده اید؟
  اینهمه باج دادن بابت هیچ یا خیالی که معلوم نیست محقق شود؟
  غرب اگر هم ذره ای به توافق عمل کند در ازایش ،براحتی می تواند ده برابر تحریمهای فعلی را ببهانه حقوق بشر اعمال کند آنموقع چه می کنید باز هم مذاکره؟
  باز هم باج دادن؟
  تا کجا؟ تا وقتی که تمام آرمانها را تسلیم کنید؟
  چرا به مردم القا می کنید همه مردم در غصه تحریم و نگرانی اند خیر مردم مثل قبل زندگی می کنند و گرانیها هم که سر جهیزیه زندگی مردم است چه با تحریم چه غیر آن.
  برخی گویا می خواهند ناتوانی خود را سر تحریم خالی کنند تا مردم متوجه ضعف آنها نشوند بس کنید …
  یکی از بندهای این توافق یا بیانیه – در ظاهر توافق دو مرحله ای- اجازه بازرسی نامحدود است و این یعنی مستعمره شدن ایران تا ابد این یعنی فروختن کشور و عزت انقلاب این یعنی سپردن ولایت کشور به امریکا؛ این یعنی اجازه جاسوسی شرم آور به اسرائیل.
  آیا این توافق همان کاپیتولاسیون سال ۱۳۴۲ که امام بخاطرش انقلاب کرد نیست؟
  آیا این بدتر از ترکمنچای نیست؟
  آیا نباید فرمایش امام را تکرار کرد که من احساس خطر می کنم؟

  Thumb up 5 Thumb down 23


  • سلام دوست دلواپس ، ببینید در یک جامعه آزاد همه حق دارند اظهار نظر کنند
   شما هم انتقاد دارید و دلواپس هستید! این خیلی هم خوب هست و ما به شما احترام میزاریم
   .
   من فقط میخوام که شما به یاد بیاورید نامگذاری امسال رو
   و به یاد بیاورید که رهبر معظم فرمودند به تیم مذاکرات اعتماد دارند
   درست هست که رهبر انقلاب در مورد این بیانیه هنوز شخصا اظهار نظر نفرمودند!
   اما هم رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و هم فرمانده کل سپاه و هم رئیس مجلس و قوه قضائیه که همگی به نوعی نمایندگان رهبری محسوب میشوند از این بیانیه و توافق و یا به قول شما ترکمانچای !!!! حمایت کردند.

   در این گونه موارد بهتر است شما هم مشخص کنید که میخواهید در کدام سمت باشید؟
   سمت دولت که توافق را به دست آورده
   و یا سمت این عزیزانی که ذکر کردیم به عنوان نمایندگان رهبری!
   که هر دو سمت هم موافق با نظر مردم هستند و یعنی موافق با این بیانیه و توافق سوئیس!

   Thumb up 22 Thumb down 5


 • دوستانی که همیشه کارشان تخریب افراد دیگر هست و طرف مقابلشان را متهم به از بین بدن ایران و مثل قاجار کردن ایران می کنند ، همیشه یک طرفه و قاضی می روند و هیچ وقت به هیچ سوالی پاسخ نمی دهند، چون همیشه عادت کردند که خودشان طلبکار باشند، خودشان بپرسند و خودشان را قدّیس تلقی کرده و هرگونه طرز فکری غیر از طرز فکر خود را اساساً باطل تلقی کنند. اینقدر سوال های زیاد و قیاس های مع الفارغ می کنند که پاسخ به حجم سوالات ۲ دقیقه از حرف هایشان نیاز به ۲ ساعت دارد، وای به وقتی که ۲۰ دقیقه فقط سوال بپرسند و متهم کنند.

  بله اینگونه این افراد برای خود و طرز تفکرشان نظر بقیه را جلب می کنند.
  شما را به همین ماه مبارک رمضان قسم می دهم، نظر من را تأیید کنید.

  Thumb up 8 Thumb down 2


 • ببین عزیزم دلواپس یه کلمه کلیشه ای نیست و اینکه فرمودی شما نماینده رهبری نیستی شما هم خودتونو نماینده رهبری و قوه قضاییه و مجلس گرفتید اما حرف در اینه که این توافق آیا به لحاظ محتوا به نفع هست یا خیر که علی الظاهر با توجه به متن بین گفتار تیم محترم مذاکره و محتوای در توافق زمین تا آسمان فاصلست !!!! ضمن اینکه ظاهرا حتی با این توافق بیست درصد مشکلاته اقتصادی هم حل نمیشود پس حتی با مبنای درنظر گرفتنه منافع ملی باز هم چیزی عایده ملت نمیشود مگر هوا منصورا!!! پس توافق برای چی بود?

  Thumb up 3 Thumb down 11


 • سلام.عجب حرف عجیبی جناب زیباکلام زدن برای یه استادخوب نیست انقدر فراموشکارباشن ظاهراایشون یادشون رفته که نه دی یه حرکت مردمی خودجوش بودبدون هیچ وابستگی به جریان یانهادخاصی.حتی جالبه که یادمه ازهمان نه دی ۸۸ برای من عجیب بودکه مسوولین استان ماحمایت نکرده بودن.ازدوستان که منتقدنظرجناب حسن اقاهستن تقاضادارم درچندخط وبه طورمختصرچندتاازفوایدبرجام رابنویسن ۱۷نفربدون اینکه بتواننددرستی نظرایشان رابه چالش بکشندنظرمخالف داشتن چرادلایل خودرامنتشرنکردند تابقیه استفاده کنند واحیاناروشن شوند.این نشان میدهدکه مامعتقدم ازهردوجناح گاهی کورکورانه دنباله روی افکارواندیشه های دیگری هستیم وعملا قدرت تحلیل نداریم.ویه انتقادبه نظرم اقای زیباکلام بایدحدانصاف رارعایت کنند تفاوت عجیب بودجه هایی که دولت دراختیارروزنامه های مخالف وموافق قرارمیدهداگرحمایت رسانه ای نیست پس چیست برخی روزنامه های منتقدازحمایت بودجه ای دولت کاملا محرومند.وخیلی موارددیگردرزمینه های متشابه.لطفا وحداقل دردرون خودمان منصف باشیم همین که همین نوشته اقای زیباکلام ونوشته های دیگرشان ونیز مصاحبه ای که باباشگاه خبرنگاران انجام دادندوسایر بیانات وطرزفکرهای ایشان که مورد مطالعه قرارمیگیرد پس ازکجا انتشارمی یابد.

  Thumb up 2 Thumb down 9


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS