انتشار نتایج جديدترين سرشماری جمعیت آلمان
اداره آمار فدرال آلمان نتیجه تازه‌ترین سرشماری جمعیت این کشور را که در ماه مه سال ۲۰۱۱ میلادی صورت گرفته ...

اداره آمار فدرال آلمان نتیجه تازه‌ترین سرشماری جمعیت این کشور را که در ماه مه سال ۲۰۱۱ میلادی صورت گرفته است، منتشر کرد. بر طبق این آمار جمعیت آلمان ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده است.

به گزارش بینانیوز، اطلاعات ارائه شده از سوی اداره آمار فدرال آلمان بازتاب‌دهنده نخستین سرشماری جمعیت آلمان از زمان وحدت مجدد این کشور است که در ماه مه سال ۲۰۱۱ میلادی صورت گرفته است.

بر طبق این سرشماری، جمعیت آلمان ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برآورد شده است. جمعیت آلمان تا پیش از انتشار این سرشماری در حدود یک و نیم میلیون نفر بیشتر از رقم ذکر شده برآورد می‌شد.

در سرشماری تازه اداره آمار آلمان آمده است که بیش از ۳۹ میلیون نفر از جمعیت آلمان را مردان و بیش از ۴۱ میلیون نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این تعداد خارجی‌های ساکن در آلمان بیش از شش میلیون و ۱۷۰ هزار نفر اعلام شده است. اداره آمار آلمان پیش از این سرشماری تعداد خارجی‌های ساکن در این کشور را بیش از این میزان اعلام کرده بود.

سرشماری جدید جمعیت آلمان نشان می‌دهد بیش از ۹۲ درصد از جمعیت آلمان تابعیت این کشور را دارند و تنها حدود ۸ درصد از ساکنان این کشور با تابعیتی خارجی در آلمان زندگی می‌کنند.

آمار جدید در مورد جمعیت خارجی‌تبارها در آلمان

طبق سرشماری جمعیت آلمان، در مجموع در حدود ۱۵ میلیون نفر در آلمان خارجی‌تبار هستند. این میزان نشان می‌دهد که افراد خارجی‌تبار در آلمان بیش از ۱۸ درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند.

در سرشماری جمعیت آلمان‌، چه افرادی که تابعیت آلمانی را دریافت کرده‌اند و چه آن‌هایی که هنوز تابعیت غیرآلمانی دارند، چنانچه پس از سال ۱۹۵۵ میلادی به آلمان مهاجرت کرده باشند، به عنوان خارجی‌تبار در نظر گرفته شده‌اند. این تقسیم‌بندی شامل افرادی نیز می‌شود که تنها یکی از والدین‌شان پس از سال ذکر شده به آلمان مهاجرت کرده است.

خارجی‌تبارها بیشتر در ایالت‌های غربی آلمان سکونت دارند

ایالت هامبورگ با بیش از ۲۷ درصد خارجی‌تبار بیش‌ترین تعداد از این افراد را در بین ایالت‌های آلمان در خود جای داده است.

در این ایالت و همچنین ایالت بادن وورتمبرگ و ایالت برمن از هر چهار نفر یکی خارجی‌تبار است. این در حالی است که سهم افراد خارجی تبار در ایالت‌های واقع در شرق آلمان کمتر از پنج درصد برآورد شده است.

از سوی دیگر تنها ۴۰ درصد از خارجی‌تباران ساکن در آلمان تابعیتی غیرآلمانی دارند. سایر این افراد توانسته‌اند تابعیت آلمان را دریافت کنند. علاوه بر این بیش‌ترین تعداد مهاجران از ترکیه به آلمان رفته اند. در مقام دوم لهستان و سپس روسیه قرار دارد.

آخرین سرشماری رسمی در سال ۱۹۸۷ میلادی در آلمان غربی و در سال ۱۹۹۰ میلادی در آلمان شرقی صورت گرفته بود. سرشماری جدید در آلمان به درخواست اتحادیه اروپا انجام شد. اتحادیه اروپا از تمامی اعضای خود خواسته است، سرشماری جدید در کشورهای عضو صورت گیرد و هر ده سال یکبار نیز تکرار شود.


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS