هواپیماهای ناتو حق عبور از ایران را ندارند
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا تصریح کرد: به هر حال این هواپیما در بندرعباس مجبور به فرود شد و از ساعت 7 بعدازظهر جمعه به مدت 8 ساعت آن را با احترام نگه داشتیم و سوخت و غذا و آب آنها را دادیم اما یاد گرفتند که فضای ایران فضای کذب و دروغ نیست آنها به دنبال جنایت در کشوری و تفریح در کشور دیگر و عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران بودند که ما این اجازه را به آنها ندادیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا تصریح کرد: به هر حال این هواپیما در بندرعباس مجبور به فرود شد و از ساعت ۷ بعدازظهر جمعه به مدت ۸ ساعت آن را با احترام نگه داشتیم و سوخت و غذا و آب آنها را دادیم اما یاد گرفتند که فضای ایران فضای کذب و دروغ نیست آنها به دنبال جنایت در کشوری و تفریح در کشور دیگر و عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران بودند که ما این اجازه را به آنها ندادیم.
:
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت:‌ از طریق سازمان ایکائو اعلام کرده‌ایم که برخی از هواپیماها مثل هواپیماهای ناتو حق عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران را ندارند.
:

به گزارش فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا طی سخنانی اظهار داشت: ما از طریق سازمان ایکائو اعلام کرده‌ایم که برخی از هواپیماها حق عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران را ندارند مثل هواپیماهای ناتو و هواپیماهای نظامی و فرامنطقه‌ای استکباری که حتی قصد شرکت در یک نمایشگاه را داشته باشند.
:
وی همچنین با اشاره به فرود اجباری هواپیما ایساف در اواسط شهریورماه که حدود ۱۰۰ سرباز آمریکایی را جابه‌جا می‌کرد، گفت: این هواپیما روز جمعه ساعت ۵ بعدازظهر از سمت افغانستان قصد عبور از فضای کشورمان را داشت.
:
اسماعیلی ادامه داد: سامانه‌های شنود ما ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر بیرون کشور را رصد می‌کنند تا ببینند این هواپیماها چه فعالیتی می‌کنند. این هواپیما در افغانستان خود را ایساف ۰۴ معرفی کرده بود و عملیات نظامی نداشته اما حامل نفرات نظامی بود که در افغانستان عملیات نظامی داشته‌اند و به دنبال ایفای نقش ترابری بوده است.
:
این هواپیما یک بوئینگ ۷۳۷ متعلق به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و در اجاره ناتو بود که خود را ایرباس ۳۰۰ معرفی می‌کرد.
:
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا خاطرنشان کرد: خلبان این هواپیما در ابتدا اعلام کرد که یک هواپیمای مسافری و نه نظامی است که به داخل کشور می‌آید اما قرارگاه پدافند در همان ابتدا اعلام کرد که این هواپیما قطعاً نظامی است.
:
وی افزود: جوانان پدافند هوایی با سامانه‌های بومی کشورمان این تقلب را کشف کردند لذا به این هواپیما اعلام کردیم که باید در فرودگاه بندرعباس فرود بیاید. فرود یک هواپیما کار پیچیده‌ای است به عنوان مثال این عملیات برای نشاندن هواپیمای ریگی یک ساعت و ۱۰ دقیقه طول کشید و این هواپیما هم این موضوع را تمکین نمی‌کرد و می‌گفت قصد فرود نداریم و باید عبور کنیم.
:
اسماعیلی تأکید کرد: خلبان این هواپیما به ناو کنترل‌کننده یا آواکس‌ کنترل‌کننده فرامنطقه‌ای اعلام می‌کند که این اتفاق می‌افتد و هواپیمایی‌هایی که وظیفه حمایت از این هواپیما را داشتند ۵۰ الی ۶۰ مایل از نقطه ایستایی خودشان دورتر می‌شوند چون می‌دانند پدافند هوایی تعارف ندارد.
:
وی ادامه داد:‌ با این حال خلبانان جنگنده‌های ما از روی باند با خلبان این هواپیما تماس برقرار و اعلام می‌کنند که ظرف ۵ دقیقه بالای سر این هواپیما حاضر می‌شوند لذا خلبان آن هواپیما باید دیوانه باشد یا کار انتحاری کند که فرود نیاید.
:
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا تصریح کرد: به هر حال این هواپیما در بندرعباس مجبور به فرود شد و از ساعت ۷ بعدازظهر جمعه به مدت ۸ ساعت آن را با احترام نگه داشتیم و سوخت و غذا و آب آنها را دادیم اما یاد گرفتند که فضای ایران فضای کذب و دروغ نیست آنها به دنبال جنایت در کشوری و تفریح در کشور دیگر و عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران بودند که ما این اجازه را به آنها ندادیم.
:
اسماعیلی در پایان در پاسخ به اینکه آیا برای چکاندن ماشه در این موارد تبصره‌های دیپلماتیک شما را دچار تردید می‌کند؟ جواب منفی داد.
./.

برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS