ازدواج با افغان‌ها برای اخذ ویزای آمریکا
ازمتداول ترین و راحت ترین راه های ایرانیان برای کسب اقامت دایم از کشورهای پشرفته دنیا ازدواج با اتباع کشور های خارجی است. طی چند دهه اخیر تعداد مردانی که تن به این نوع ازدواج های صوری می دادند بیش از زنان بود، اما این روزها سودای غرب نشینی به جان زنان هم افتاده و دیگر مهاجرت زن و مرد نمی شناسد.

ازمتداول ترین و راحت ترین راه های ایرانیان برای کسب اقامت دایم از کشورهای پشرفته دنیا ازدواج با اتباع کشور های خارجی است. طی چند دهه اخیر تعداد مردانی که تن به این نوع ازدواج های صوری می دادند بیش از زنان بود، اما این روزها سودای غرب نشینی به جان زنان هم افتاده و دیگر مهاجرت زن و مرد نمی شناسد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ‌،شاید اغراق نباشد اگر بگوییم هر ایرانی یک بار رویای زندگی در کشورهای اروپایی، آمریکایی را در سر پرورانده، اما تعداد کمی تحقق این رویا را به معنای مهم ترین هدف زندگی در نظر گرفته اند تا خود را به آب و آتش بزنند و مهاجرت کنند، آن هم به هر قیمتی.

:

تا دیروز اگر از ازدواج زنان با اتباع افاغنه داستانی مملو از مشکلات این ازدواج ها و دردسرهای نداشتن هویتی شناخته و ثبت نشده برای فرزندان حاصل از این ازدواج ها بود اما امروز زنان و مردانی هستند که آگاهانه تن به ازدواج با افاغنه می دهند. مشکلات دریافت ویزای کشورهایی چون آمریکا،انگلیس و بسیاری از کشورهای دیگر باعث شده ایرانیان به دنبال میانبرهایی برای رسیدن به آرزوی خود باشند.

:
ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری جزو همین راهکارها است که در زمان کوتاه می شود پروسه قانونی دریافت ویزا را طی کرد، اما این نوع ویزاها شرایط علمی، فنی و اقتصادی خاص خود را می طلبد و تعداد کمی توانایی ورود به این پروسه را دارند.هرچند در این بین هستند کسانی که تن به مهاجرت غیر قانونی می دهندو جان به دریای متلاطم سوداگران قاچاق انسان می سپارند این مهاجران غیر قانونی اگراز توفان و سقوط هواپیما نجات یابند در کمپ هایی با کمترین امکانات، اسیر زندگی سخت و مشقت بار خواهند شد و رسیدن به مرحله دریافت اقامت کشورهای میزبانی چون استرالیا تقریبا غیر ممکن است.
:
با همه این مشکلات و سختی ها رویای مهاجرت یک راه جدید برای ایرانیان گشوده است و استقبال چشمگیری هم از آن شده. اوایل مردان بودند و این روزها زنان هم به جرگه اضافه شده اند. ازدواج با مردان افاغنه و دریافت تابعیت این کشور و بعد اقدام برای دریافت ویزای کشور های مقصد راهی کوتاه مطمئن وکم هزینه در این سال ها بوده است.طبق قانون، بسیاری از کشورها ازدواج با اتباع بیگانه تابعیت را برای زوجین به همراه دارد، البته در کشوری مانند هلند صوری یا واقعی بودن این نوع ازدواج ها خیلی مهم نیست و در آمریکا طبق قوانین باید اثبات شود ازدواج صوری نیست.
:
البته در این مورد ایران جزو استثناهاست زیرا اگر مردی غیر ایرانی با زنی ایرانی ازدواج کند طبق ماده ۹۷۶ قانون مدنی هرگز نمی تواند تابعیت ایران را دریافت کند حتی فرزندان حاصل از این ازدواج هم تا۱۸ سالگی تابعیت ایران را نخواهند داشت و متعاقب آن ازحق کار و تحصیل و برخورداری از بیمه سلامت و … نیز محروم خواهند بود. اگر زنی خارجی با مردی ایرانی ازدواج کند مشکلی در بحث تابعیت برای زن و فرزندان وجود نخواهد داشت.
:
بهرحال آنچه این روزها قابل تامل است تغییر رویه مهاجرت از افغانستان به ایران است که سبب افزایش مهاجران ایرانی درافغانستان شده است. تعداد کثیری از این مهاجران هم زنان و مردانی هستند که در سودای مهاجرت به اروپا و آمریکا تن به ازدواج صوری با افاغنه می دهند و با دریافت اقامت افغانستان به عنوان یک افغانی برای ورود به این کشورها اقدامات لازم را انجام می دهند.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS