روحانی: نباید به فاصله‌ها دامن زده شود
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید از هفته وحدت در درون جامعه خودمان هم استفاده کنیم، اظهار داشت: در هفته وحدت نباید بین گروه‌ها، احزاب و جناح‌های مختلف تفرقه‌افکنی مشاهده شود و سخنانی ببینیم که فاصله‌ها را بیشتر کند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید از هفته وحدت در درون جامعه خودمان هم استفاده کنیم، اظهار داشت: در هفته وحدت نباید بین گروه‌ها، احزاب و جناح‌های مختلف تفرقه‌افکنی مشاهده شود و سخنانی ببینیم که فاصله‌ها را بیشتر کند.
:
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، رئیس جمهور گفت: ما همه پیرو آن پیامبر عظیم الشانی هستیم که پیامبر رأفت و رحمت بود و ما باید در میان خودمان برادری، مهربانی و رأفت را مشاهده کنیم نه اینکه به دلایل و بهانه‌های مختلف یک موضوع کوچک را دائم بزرگ و ادامه دهیم.
:
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با تبریک میلاد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و همچنین میلاد امام جعفر صادق(ع) تصریح کرد: این ایام، هم ایام مؤسس مکتب دین و هم مؤسس مذهب شیعه اثنی عشری است و باید از سیره مبارک پیامبر اسلام (ص) و ائمه هدی(ع) بهره‌برداری و استفاده کنیم و این سیره به ابعاد مختلف زندگی مادی و معنوی ما مربوط می‌شود.
:
وی با بیان اینکه اسلام دینی است که مردم را هم به کار، کوشش و آبادانی و هم به اخلاق، پاکی و معنویت دعوت کرده است، گفت: اسلام می‌تواند مردم را در مسیر پیشرفت مادی و معنوی قرار دهد.
:
روحانی با اشاره به نامگذاری دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول به نام ایام وحدت و هفته وحدت به عنوان یکی از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران و امام راحل (رض)اظهار داشت: باید از این فرصت هفته وحدت استفاده کرده و بین همه اقوام، مذاهب و مخصوصاً بین شیعه و سنی یک وحدت واقعی بوجود آورد.
:
رئیس‌جمهور با اشاره به خطراتی که دنیای اسلام در شرایط کنونی جهان با آن ها مواجه است، تاکید کرد: ضروری است که شیعه، سنی و همه مسلمانان در کنار هم قرار بگیرند و دست به دست هم و متحد، در مسیر توسعه و وحدت جهان اسلام گام بردارند.
:
روحانی با بیان اینکه امروز دشمنان ما در منطقه از طایفه‌گری، اختلافات مذهبی و قومی، سوءاستفاده می‌کنند، گفت: همیشه بین مذاهب از همان دیرباز و از قرون اولیه اسلام، اختلاف نظر بوده و این اختلافات طبیعی، مشکلی را ایجاد نمی‌کند. مشکل زمانی آغاز می‌شود که دیگران با برنامه‌ریزی سیاسی از این اختلاف‌نظر در برخی از مسایل سوء استفاده می‌کنند. آن موقع است که برای وحدت جهان اسلام خطرناک می‌شود.
:
وی اضافه کرد: در قرون اخیر و در دوران استعمار که استعمارگران حدود دویست سال بر کشورهای مسلمان مسلط بودند، توانستند با تبلیغ و سوء استفاده از این مسأله حداکثر بهره‌برداری را بکنند و آن را به نزاع و برخورد بین مذاهب تبدیل کنند و امروز هم دست‌های استعمار و صهیونیسم بین‌الملل، همین‌کار را ادامه می دهند.
:
روحانی با اشاره به فعالیت رادیو و تلویزیون و شبکه‌های تلویزیونی زیادی که به نام طرفداری از شیعه و اهل سنت، علیه یکدیگر برنامه پخش می‌کنند، اظهار داشت:قطعاً اینها مستقیم و غیرمستقیم توسط دست‌های استعمار هدایت می‌شوند.
:
رئیس‌جمهور گفت: در شرایط امروز جهان با این همه خطراتی که دنیای اسلام را تهدید می‌کند لازم است که شیعه و سنی همه در کنار هم قرار بگیریم و دست به دست هم بدهیم و در دنیای اسلام، وحدت و اتحاد ایجاد کنیم.
:
روحانی با اشاره به شرایط منطقه بخاطر دخالت قدرت‌های بزرگ، افزود: مسلماً دست‌های دیگران است که اختلافات طبیعی، ذهنی و نظری را به نزاع و برخورد بین مذاهب و اقوام تبدیل می‌کند و این می‌تواند برای منطقه و جهان اسلام بسیار خطرناک باشد و ما را از مسیر توسعه باز بدارد.
:
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید از هفته وحدت در درون جامعه خودمان هم استفاده کنیم، اظهار داشت: در هفته وحدت نباید بین گروه‌ها، احزاب و جناح‌های مختلف تفرقه‌افکنی مشاهده شود و سخنانی ببینیم که فاصله‌ها را بیشتر کند.
:
روحانی افزود: ما همه پیرو آن پیامبر عظیم الشانی هستیم که پیامبر رأفت و رحمت بود و ما باید در میان خودمان برادری، مهربانی و رأفت را مشاهده کنیم نه اینکه به دلایل و بهانه‌های مختلف یک موضوع کوچک را دائم بزرگ و ادامه دهیم و دائم به انشقاق و فاصله‌ها دامن بزنیم. نتیجه‌اش چه می شود؟ یعنی دنبال چه هستیم و چکار می‌خواهیم بکنیم؟
:
وی گفت: اگر هدف دستیابی به اخلاق پیغمبران، نزدیک‌شدن به تعالیم پیغمبر اسلام و اجرای قرآن مجید است، آن فرمان قرآن «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا وَ اذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ» است.
:
روحانی با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی و ‌نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت، اتحاد و برادری آورده است، گفت: بر لبه آتش بودیم و اسلام و انقلاب ما را نجات داد. باید این نعمت‌های بزرگ را به یاد آورده و به جای آنکه به اختلاف و مسایل جزئی پرداخته شود به انقلاب، کشور و توسعه‌مان افتخار کنیم. ان شاء‌الله بتوانیم راه پیغمبر(ص) و راه امام صادق(ع) را ادامه دهیم.
:
رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به گزارش استاندار خوزستان در جلسه هیات دولت،گفت: خوشبختانه گزارش بسیار خوبی از خوزستان داده شد که نشان می‌دهد همه قول‌هایی که به مردم خوزستان داده شده تقریباً اکثر آنها عملیاتی و اجرایی شده و دو سه مورد هم که باقی مانده در مسیری است که اجرایی و عملیاتی می‌شود.
:
روحانی تاکید کرد: مبنای دولت از این پس این خواهد بود تا به استان‌هایی که سفر انجام شده و برنامه‌هایی در آنجا مطرح گردیده، به تدریج همه استانداران‌ها به جلسه دولت آمده و هم گزارش کار بدهند و هم مشکلاتشان را مطرح کنند، تا بررسی شود که چه مقدار از مسایلی که در سفر استانی قول داده شده، اجرایی و چه مقدار باقی مانده و چه کمک‌هایی باید بکنیم که آنها بطور کامل اجرایی و عملیاتی شود.
:
روحانی گفت: قرار گرفتن ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خوزستان تحت پوشش آبیاری مدرن، تصمیم بزرگی است و برای این کار اکنون ۳۰۰ هزار هکتار آماده شده است و تا پایان این دولت، بقیه موارد هم ادامه پیدا خواهد کرد.
:
رئیس‌جمهور اضافه کرد: اجرای این پروژه هم به اشتغال و کشاورزی کمک می‌کند و هم در افزایش محصولات کشاورزی موثر است.
:
روحانی خاطرنشان کرد: البته استان خوزستان یک مشکلاتی هم دارد که باید به آنها پرداخته شود مسأله فاضلاب و آب یکی از مشکلات استان است. مسأله نخیلات یکی از مسایلی است که امروز باید احیاء شود و ان شاء الله این برنامه حضور استانداران در جلسه هیأت دولت و گزارش و کمک دولت برای حل معضلات استان‌ها، ادامه خواهد داشت.
:
همچنین در این جلسه هیئت دولت که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد،‌ تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی و تبادل نظر، به تصویب رسید.
:
در این جلسه با تصویب هیئت وزیران، مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و اقدامات پیشگیرانه و مقابله در برابر حوادث غیرمترقبه در اختیار استان‌های زنجان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی قرار گرفت.
:
دولت همچنین مبلغ ۷۸ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز آمادگاه مبارزه با آفات عمومی در کشور در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داد.
:
هیئت وزیران بابت پرداخت بدهی سازمان صدا و سیما و ارتش جمهوری اسلامی ایران به شرکت ارتباطات مبلغ یک میلیون و ۶۷۷ هزار و ۷۰۲ میلیون ریال اعتبار در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار داد.
:
در ادامه این جلسه استاندار خوزستان گزارشی در خصوص «وضعیت استان و آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب سفر رییس‌ جمهور به آن استان» به هیئت وزیران ارایه داد. در این گزارش، ضمن اشاره به وظایف و تعهدات دستگاه‌های اجرایی در استان، چالش‌ها و اقدامات انجام شده در دولت یازدهم و میزان پیشرفت این اقدامات در استان مورد بررسی قرار گرفت.
:
با توجه به لزوم به روزرسانی نصاب‌های معاملات دولتی شهرداری‌ها براساس شرایط اقتصادی کشور و افزایش نرخ تورم به اینکه آخرین نصاب یاد شده برای تهران و مراکز استان‌ها در سال ۱۳۸۹ به میزان حداقل ۷۰ میلیون ریال و آخرین نصاب برای سایر شهرها در سال ۱۳۹۰ به میزان حداقل ۵۰ میلیون ریال تعیین شده بود، حد نصاب‌های معاملات جزیی، متوسط و عمده مقرر در فصل اول آیین‌نامه مالی دهیاری‌ها، آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها و آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران به ترتیب برابر۵۰ درصد، ۸۰ درصد و ۱۰۰ درصد نصاب معاملات دولت، تعیین می‌گردد.
:
همچنین با توجه به التزام دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی به اعمال سیاست‌های مصرف بهینه منابع پایه و محیط زیست برای اجرای برنامه مدیریت سبز شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه و تجهیزات (شامل کاغذ)، کاهش مواد زائد جامد و بازیافت آنها (در ساختمان‌ها و وسایط نقلیه) و استفاده از فناوری‌های پاک و سازگار با محیط زیست، هیأت وزیران به کلیه دستگاه‌های اجرایی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی اجازه داد تا یک درصد از اعتبارات مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۳ را به منظور استقرار سیستم مدیریت سبز هزینه نمایند.
:
./.

برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS