صالحی: اگر 1+5 پا پس کشد در افکار عمومی جهان می‌بازد
رئیس سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی با عقلانیت و انعطاف مقبول و مطالعه شده کار را پیش برده و آن‌ها (1+5) در وضعیتی هستند که اگر بخواهند غیر از همراهی و تعامل با ایران برخورد کنند باید خود پاسخگوی افکار عمومی جهان باشند.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی با عقلانیت و انعطاف مقبول و مطالعه شده کار را پیش برده و آن‌ها (۱+۵) در وضعیتی هستند که اگر بخواهند غیر از همراهی و تعامل با ایران برخورد کنند باید خود پاسخگوی افکار عمومی جهان باشند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، معاون رئیس جمهور گفت: اگر ۱+۵ بخواهد در مذاکرات هسته‌ای پا پس بکشد آن‌ها هستند که در افکار عمومی جهان می بازند.
:
به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران درپاسخ به ایسنا مبنی بر اینکه ارزیابی‌تان از مذاکرات ایران و ۱+۵ که هفته آینده در ژنو برگزار می‌شود چیست؟ اظهار کرد: ارزیابی من از روند مذاکرات مثبت است به این اعتبار که طرف مقابل راهی جز تعامل با ایران برایش باقی نمانده است و ما تمامی بهانه ها را از آن‌ها در ابعاد فنی گرفته ایم.
:
وی ادامه داد: در بحث آب سنگین ابراز نگرانی کردند و ما گفتیم آمادگی داریم راکتور آب سنگین را باز طراحی کنیم که میزان تولید پلوتونیم آن در سال را که بیش از ده کیلو است به کمتر از یک کیلو کاهش دهیم و همچنین در مواردی دیگر از جمله غنی سازی بهانه های آن‌ها را برطرف کردیم تا هم نگرانی آن‌ها رفع شود و هم خواسته ما تامین شود و یک تعامل برد- برد داشته باشیم.
:
صالحی تاکید کرد: اما اگر آن‌ها بخواهند از این روند پا پس کشند آن‌ها هستند که در افکار عمومی جهان می بازند.
:
رئیس سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی با عقلانیت و انعطاف مقبول و مطالعه شده کار را پیش برده و آن‌ها (۱+۵) در وضعیتی هستند که اگر بخواهند غیر از همراهی و تعامل با ایران برخورد کنند باید خود پاسخگوی افکار عمومی جهان باشند.
:
وی در ادامه در پاسخ به سوالی دیگر درباره پیشرفت های هسته‌ای ایران با توجه به توطئه ها و محدودیت های اعمال شده گفت: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی سعی کرده به هر ترفندی ایران را در اهدافش شکست دهد اما هر بار با بن بست مواجه شده است. در ابعاد فنی و هسته‌ای آن‌ها نتوانستند کاری پیش ببرند و امروز نزدیک به ۲۰ هزار سانتریفیوژ در اختیار داریم . به لحاظ سیاسی نیز سعی کردند ما را در منطقه در هر مقطع با یک بحران مواجه کنند . ابتدا بحث سوریه سپس داعش و حالا با بحث کاهش قیمت نفت وارد شده اند.
:
صالحی ادامه داد: دو سه سال است که ایران عادت کرده است کمتر از یک میلیون بشکه نفت بفروشد و با همین میزان توانسته ایم حدود ۸۰ میلیون جمعیت را اداره کنیم. در حالی که برخی کشورهای اطراف ما با دو سه میلیون جمعیت دو سه برابر ما نفت صادر می‌کنند.
:
معاون رئیس جمهور گفت : ما یاد گرفتیم چگونه با این امور پیش رویم و حتی بودجه سال آینده کشور تنها حدود ۳۵ درصد به درآمدهای نفتی متکی است و این برای ما یک فرصت است تا به گفته رهبری اقتصادی درونزا و بدون اتکا به نفت داشته باشیم. ما قطعا از این بحران به خوبی عبور خواهیم کرد هر چند مشکلاتی به همراه دارد اما ملتی که می خواهد از استقلال خود دفاع کند به طور یقین باید هزینه اش را بپردازد و این دیگران هستند که به جز نفت چیزی ندارند زندگی شان با آن اداره کنند.
:
صالحی خاطر نشان کرد : مکر و حیله آن‌ها در رابطه کاهش قیمت نفت علیه ایران به خودشان بازخواهد گشت و به زودی زود مصیبتی بر آن‌ها وارد می‌شود که حل آن‌ برایشان مشکل خواهد بود.
:
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به فعالیت های این سازمان گفت:‌ بر اساس منویات رهبری و با حمایت رئیس جمهور کار را پیش می بریم و هیچ کاری متوقف نخواهد شد.
:
وی گفت: انشاء الله شاهد کلنگ زنی دو واحد نیروگاه اتمی با مشارکت روس هادر سال آینده خواهیم بود و اکنون در حال طراحی آن هستیم و هفته آینده کلنگ زنی یک شهرک بزرگ با دو هزار و ۵۰۰ واحد ساختمانی که بیش از ده هزار نیروی انسانی را در خود جای دهد خواهیم داشت و همین جا از دانشگاه ها و مراکز فنی حرفه ای می‌خواهیم که در زمینه های مورد نیاز مذکور تلاش بیشتری انجام دهند.
./.

برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS