ادبيات "عوضی، خس و خاشاک و بزغاله"‌ای
"این ممه رو لو لو برد" ، "آب رو بریز اونجا که می‌سوزه" ، "ماموری که ساعتها زیر آفتاب سر چهارراه مشغول است، مودبانه‌اش این است که پدرش در می‌آید" ، "تو کیه چی هستی اصلا چیه کی هستی" ، "گنده‌تر از تو هم علطی نکرد "، "یک کلمه از مادر زن عروس"، "انقدر قطعنامه بدهيد تا قطعنامه دانتان پاره شود" ،"باید چهار ماهواره به فضا پرتاب کنیم تا هر "ننه قمری" کلید آنرا پایین نیاورد" این عبارت‌ها برای ما آشناست ...

“این ممه رو لو لو برد” ، “آب رو بریز اونجا که می‌سوزه” ، “ماموری که ساعتها زیر آفتاب سر چهارراه مشغول است، مودبانه‌اش این است که پدرش در می‌آید” ، “تو کیه چی هستی اصلا چیه کی هستی” ، “گنده‌تر از تو هم علطی نکرد “، “یک کلمه از مادر زن عروس”، “انقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود” ،”باید چهار ماهواره به فضا پرتاب کنیم تا هر “ننه قمری” کلید آنرا پایین نیاورد” این عبارت‌ها برای ما آشناست …

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، “عبارت‌هایی که خیلی زود  با وجود اعتراضات و ناراحتی ها جای خود را در ادبیات  سیاسی ما باز کردند؛ اما انتخابات ۹۲ نشان داد مردم کلامی صریح و شیوا را می‌پسندند و با این گونه اظهار نظر کردن مخالفند روحانی مچکریم ” پس از هر سخنرانی رییس جمهوری  یادآور شد  آنچه مردم میخواهند رفتار و ادبیاتی کاملا دیپلماتیک است اما هنوز برخی با واژه های چون “عوضی”، “خس و خاشاک” و” بزغاله” در تریبون های عمومی اظهار نظر می‌کند. جایگاه ادبیات سیاسی ما کجاست و چرا باز هم شاهد تنزل این جایگاه در برخی اقشار هستیم؟ این سوالی است که نمایندگان مردم در خانه ملت به آن پاسخ می گویند.
:
مفید کیائی نژاد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه، انتقاد آزاد است اما توهین خیر، عنوان کرد: به طور کلی ما بر این باوریم که مقدمه تکامل انتقاد است اما نباید انتقاد را با توهین اشتباه بگیریم. برخی از افراد با دید انتقاد جلو می آیند اما توهین می کنند و حرمت خیلی از مسائل را زیر پا می گذارند. بنابراین به عقیده ی بنده انتقاد در جای خودش پسندیده است و نه تنها هیچگاه جلوی آن گرفته نشده بلکه همیشه بر آن تاکید شده است.
:
او در ادامه افزود: در نظام جمهوری اسلامی هیچ گاه به هیچ فردی اجازه داده نشده است که توهین کند. کیائی نژاد، رعایت نکردن ادب را در برخی از سیاسیون بسیار زشت دید و در این باره گفت: متاسفانه گاهی اوقات می بینیم که در لحن برخی سیاسیون ادب رعایت نمی شود از این رو این افراد باید مراقب زبان خودشان باشند که هر گاه زبانشان بی جا باز نشود و هر چه که دلشان خواست بیان کنند.
:
او در ادامه افزود: باید به هر طریقی جلوی اینگونه لحن ها گرفته شود اگر نه موجب گسترش آن می شود و قطعا حرمت خیلی از مسائل زیر سوال می رود. کیائی نژاد با یان اینکه در کشور های دیگر حتی برخورد فیزیکی شکل می گیرد عنوان کرد: ما هیچ وقت نباید خودمان را با دیگر کشور ها مقایسه کنیم چرا که آن ها ممکن است در مجالسشان حتی برخوردهای فیزیکی داشته باشند اما ما باید در نظام خودمان و مجلس و قوه ی سه گانه آداب اخلاق را رعایت کنیم. او در ادامه افزود: در مجلس چهارم هیچ گاه چنین مسائلی را مشاهده نکریدم چرا که خاطرم است ما آن زمان ۱۰ جلسه درس اخلاق داشتیم که در انتها هم مقام معظم رهبری به همین دلیل به مجلسیون مدال دادند.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS