پیش بینی قالیباف از جمعیت تهران
آمار نشان می‌دهد که با روند مذکور تا سال 1400 جمعیت مجموعه شهر تهران به بیش از 22 میلیون نفر خواهد رسید که باید برای آن فکر و برنامه‌ریزی جدی شود.

آمار نشان می‌دهد که با روند مذکور تا سال ۱۴۰۰ جمعیت مجموعه شهر تهران به بیش از ۲۲ میلیون نفر خواهد رسید که باید برای آن فکر و برنامه‌ریزی جدی شود.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، اولین جلسه «شورای‌عالی نظارت بر توسعه شهری تهران» در دوره جدید با حضور شهردار تهران، با هدف آشنایی طرح جامع و شورای عالی نظارت بر توسعه شهر تهران و بررسی و تصویب آیین‌نامه اجرایی تشکیل دبیرخانه شورای عالی نظارت بر توسعه پایتخت توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران برگزار شد.
:
به گزارش فارس، محمد باقر قالیباف در این جلسه با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت پایتخت در حال حاضر به ۵/۱ درصد رسیده است اما در مناطق پیرامون شهر تهران این عدد برابر با ۷/۴ درصد است، گفت: این آمار نشان می‌دهد که با روند مذکور تا سال ۱۴۰۰ جمعیت مجموعه شهر تهران به بیش از ۲۲ میلیون نفر خواهد رسید که باید برای آن فکر و برنامه‌ریزی جدی شود.
:
شهردار تهران افزود: شاید ما خط و خطوطی رسم کنیم که شهر تهران را در میان آن محدود نماییم، اما برنامه‌ریزی باید برای کل منطقه تهران و جمعیت آن باشد، زیرا همان‌گونه که با موج‌های مختلفی ازجمله آموزش، مسکن، اشتغال و غیره روبرو بوده‌ایم؛ در آینده موج‌های جدیدی از جمله پیری و معضلات اجتماعی گریبان گیر ما خواهد بود.
:
وی تأکید کرد: از شورای‌عالی نظارت بر توسعه شهری تهران می‌خواهم تمام توان خود را به کار گیرد تا سندی جامع و قابل دفاع در جهت حل مسائل مجموعه شهر تهران و اصلاح ساختارها در موضوعات سیاست، اکولوژی، امنیت اجتماعی، فرهنگی و کالبدی و فارغ از دیدگاه‌های سیاسی و مدیریتی تهیه نماید تا به مراجع ذی‌ربط و نهادهای بالادستی نظام ارائه شود.
:
رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران نیز در ابتدای این جلسه گفت: با توجه به توافقات بین وزارت مسکن و شهرسازی وقت و شهرداری تهران و دستور دکتر قالیباف مبنی بر تشکیل شورای‌عالی نظارت بر توسعه شهری، دبیرخانه این شورا در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از سال ۱۳۸۹ تشکیل شده است.
:
نگاهداری افزود: دبیرخانه این شورا از چهار سال گذشته تاکنون فعالیت دارد و به همراه معاونت مطالعات و برنامه‌ریزی امور زیرساخت مرکز به تهیه طرح‌های موضوعی طرح جامع و همچنین طرح‌های بنیادی در راستای نظارت، ارزیابی و بازنگری طرح جامع و سایر طرح‌های توسعه شهری پرداخته است.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • برای نجات شهر تهران و شهرهای بزرگ شهرداری به این شعار جدید خود پایبند باشد:
  “این بار جای های خالی تهران ……………را پر نکنید”
  شعاری که نجات بخش تهران و شهرهای بزرگ است. با شعار بی خطر “آسمان آبی زمین پاک یک تصمیم جدید” شهر تهران جوابگوی جمعیت مورد پیش بینی و حوادث درون آن نخواهد بود. چند جای شهر را محض رضای خدا خالی نگه بدارید شاید برای دهه های بعد برای یک بازی نو و مسابقه نو به یک زمین چند هزارمتری در داخل شهر نیاز افتاد. بگذارید هوا درتهران جریان داشته باشد. بگذارید مردم از دیدن یک متر زمین خالی محروم نباشند.
  عضو شهر تهران می‌گوید: براساس قانون، هر کس عالمانه و عامدانه درختی را از بین ببرد، این زمین باید به‌ نفع مردم مصادره شود. چقدر قانون مترقی و به روزی است. اگر چنین است لابد اینهمه ساخت و سازها روی آب انجام می شود؟ در این مدت آنکه نفس نکشید درخت و بعد از آن صاحب درخت بود.
  قدیم قدیما شعار این بود به امید روزی که هر ایرانی یک پیکان داشته باشد و امروز شعار عملی مجریان اینست به امید روزی که در تهران و ایران یک متر زمین خالی نباشد!!

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS