یک روز سید حسن، یک روز مطهری، فردا؟
هستی حکیمی در سايت انصاف نیوز نوشت: نطق پیش از دستور چند روز پیش علی‌مطهری که ناتمام ماند و جلسه ی مجلس را به تعطیلی کشاند را می‌توان از ابعاد گوناگون مورد بحث و بررسی قرار داد.

هستی حکیمی در سایت انصاف نیوز نوشت: نطق پیش از دستور چند روز پیش علی‌مطهری که ناتمام ماند و جلسه ی مجلس را به تعطیلی کشاند را می‌توان از ابعاد گوناگون مورد بحث و بررسی قرار داد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ هستی حکیمی در سایت انصاف نیوز نوشت: نطق پیش از دستور چند روز پیش علی‌مطهری که ناتمام ماند و جلسه ی مجلس را به تعطیلی کشاند را می‌توان از ابعاد گوناگون مورد بحث و بررسی قرار داد. نطقی که نشان داد آستانه ی تحمل کسانی که خود را اصولگرا می‌نامند به قدری پایین است که تاب تحمل شنیدن هیچ جمله‌ای که در نقدشان باشد را ندارند. آنها می‌توانند نطق را قطع کنند، فرد را مضروب کنند و بعدها هم در سرمقاله‌هایشان او را مورد تمسخر و تحقیر قرار دهند و بگویند سن تو به درک پدرت قد نمی‌دهد.
:
آنها حتی پا را فراتر گذاشته و بحث بررسی مجدد اعتبارنامه ی وی را هم در محافلی مطرح می‌کنند. نطق دیروز علی مطهری نشان داد او علی‌الحق فرزند شهید مطهری است. از قضا کسانی که می‌گویند سن او به درک سیره ی پدرش قد نمی‌دهد باید بدانند منش استاد بزرگ مرتضی مطهری همین است که پسرش در پیش گرفته و آن همانا ماندن بر اعتقادی است که فکر می‌کند صحیح است.
:
اصولگرایان در برخورد با پدیده ی “نطق ناتمام” افکار عمومی را به چند نکته توجه دادند:
– اینکه آستانه ی تحملشان بسیار پایین است. یک روز علی مطهری، یک روز سیدحسن خمینی و … و این یعنی هر کسی با ما نیست علاوه بر اینکه علیه ماست باید به‌گونه‌ای تخریب شود که از زندگی نیز ساقط شود. ما به قدری تبحر در اتهام زنی داریم که فرد مذکور را از زندگی ساقط کنیم و آب هم از آب تکان نخورد و چنان استادانه طی این سال‌ها اینگونه اقدام کرده‌اند و هیچ مرجعی هم با آنها برخورد نکرده است که هیچ ترسی ندارند و بی واهمه حرفشان را می‌زنند.
:
– اینکه اصولگرایان بیش از داشتن جاذبه، دارای دافعه هستند و این رویکردشان باعث ریزش استراتژیک در اردوگاهشان می‌شود. یک روز با تمام قوا از احمدی نژاد حمایت می‌کنند و بعدها از او اعلام برائت کرده و می‌گویند او از ما نبوده و یک روز علی مطهری که قطعا با معیارهای دقیق، اصلاح‌طلب نیست را چنان مورد هجمه و نکوهش قرار می‌دهند و منافق و فتنه گر و … می‌خوانند که باور اینکه او متعلق به ارودگاه خودشان بوده سخت می‌شود.
:
در واقع از رسالت‌های یک نماینده ی مجلس دفاع قاطع از حقوقی است که فکر می‌کند تضییع شده است. از همه ی نمایندگان انتظار می‌رود جایی که حس می‌کنند باید محکم بر اصول بایستند ایستادگی کنند نه اینکه اقدام به زور و برخورد کرده و روش گفت و گو را نادیده بگیرند.
:
– تبدیل تهدید به فرصت و مخالف به موافق، هنری است که اصولگرایان آن را فراموش کرده‌اند و گویا برایشان اهمیت چندانی ندارد که به صورت مستدل به نفی مخالف بپردازند یا حتی اجازه ی انتشار عقاید متفاوت با عقایدشان را بدهند. هر دهانی که از آن صدایی مخالف نظر آنها خارج شود باید بسته شود و این یعنی کمک به تحقق جامعه ی تک صدایی و این همان چیزی است که دوست دارند.
:
علی مطهری فارغ از محتوای نطقش و جدای از اینکه همواره شجاعانه بر روی آنچه صحیح می‌دانسته ایستاده است، در اذهان عمومی به عنوان یک نماینده ی واقعی شناخته خواهد شد. مردم به شما که عنوان نماینده ی ملت را یدک می‌کشید رای نداده‌اند که برخورد قهری و فیزیکی در مجلس داشته باشید و آنجا که حقوق اولیه ی مردم را در مخاطره می‌بینید سکوت کنید یا در مجلس چرت بزنید یا در جلسه حاضر نشوید. مردم از شما توقع دارند نماینده ی واقعی ملت باشید. همانطور که اعضای یک کمیسیون روزی برای تخصصی خوانده نشدن کمیسیونشان استعفای دسته جمعی می‌دهند و یا اینجا عده‌ای با نماینده ی ناطق برخورد می‌کنند و … امیدواریم روزی هم برای حقوق مردم، اینگونه اقداماتی صورت گیرد.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • آحاد جامعه چون ظروف مرتبطه هستند و اندامهای ما خود مرتبطه:
  سر تو ریزه شکست
  دست من نیمه شکست
  دل تو نیمه نشست
  دل من بیشه شکست
  نشکست؟ که شکست
  ننشست؟ که نشست

  Thumb up 3 Thumb down 0


 • یه کم چشمتون رو باز کنید ببینید علی مطهری نماینده ها رو میزد یا نماینده ها ایشان را؟؟؟
  مگه جناب علی مطهری نبودند که با قدرت تمام نماینده ها را هٌل می دادند و به عقب پرتاب می کردند؟؟؟
  حمایت نابخردانه از فتنه گران و کسانی که می خواستند این نظام را نابود کنند وظیفه نماینده مجلس شورای اسلامی است؟؟؟؟
  رفتار شهید مطهری با منافقان و کسانی که داعیه نابودی این نظام مقدس را داشتند این بود؟؟؟
  تبعیت شهید مطهری از ولایت فقیه اینگونه بود؟؟؟
  آیا شهید مطهری نظرات شخصیشان را بر نظرات امام ترجیح می دادند و زمینه وهن مقام ولایت را فراهم می کردند؟؟؟
  مگر امام علی علیه السلام نفرمودند هرگاه دشمنان از شما تعریف کردند آنروز روز یأس شما باشد؟؟؟
  مگر امام خمینی رحمهالله علیه نفرمودند که هرگاه دیدید دشمنان از شما تعریف می کنند بفهمید بیراهه می روید؟؟؟
  این سخنان و عکس العمل های دشمنان داخلی و خارجی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر سخنان و رفتار های علی مطهری برای اثبات بیراهه رفتن ایشان کافی نیست؟؟؟
  کمی به سخنان و رفتارهایتان و عکس العملهای دشمنان در برابر آنها فکر کنید و ببینید آیا در راه حق قدم میزنید یا خواسته و ناخواسته در راه شیطان و ضلالت قدم گذاشته اید؟؟؟؟؟

  رای شما: Thumb up 0 Thumb down 4


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS