سید عباس عراقچی: شرایط امیدوار کننده است
سید عباس عراقچی مذاکره با شش کشوری که ' اصولا مواضع یکسانی ندارند' را به ' ماراتن' تشبیه کرد و گفت: هرچه به جزییات نزدیکتر می‌شویم، اختلاف نظر ها بیشتر می‌شود.

سید عباس عراقچی مذاکره با شش کشوری که ‘ اصولا مواضع یکسانی ندارند’ را به ‘ ماراتن’ تشبیه کرد و گفت: هرچه به جزییات نزدیکتر می‌شویم، اختلاف نظر ها بیشتر می‌شود.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، وی پس از چهار ساعت مذاکره با معاونان وزیران خارجه فرانسه ، انگلیس و آلمان شرایط مذاکرات را ‘ امیدوار کننده’ خواند و افزود: تلاش بر این است که تا ماه مارس به توافق اولیه سیاسی برسیم. سرپرست تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: ماراتن مذاکرات ادامه دارد. امروز با سه کشور اروپایی و هفته گذشته با آمریکایی ها مذاکره داشتیم. مذاکره با روسها و چینی ها هم به طور مستمر ادامه دارد. عراقچی خاطرنشان کرد که مذاکره با روسیه و چین به طور کاملا جداگانه است و افزود: امروز با سه کشور اروپایی به بصورت یک مجموعه دیدار و گفت و گو کردیم.
:
عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران اظهار داشت: در این جلسه به طور مشخص یک بار دیگر بحث هایی که با سایر اعضای پنج به علاوه یک داشتیم تکرار و بررسی شد. به هر حال مذاکره با شش کشور به طور همزمان کار مشکلی است؛ شش کشوری که اصولا مواضع یکسانی ندارند. از سوی دیگر، هرچه به جزییات نزدیک تر می‌شویم اختلاف نظر ها بیشتر می‌شود و رسیدن به یک منطق مذاکراتی واحد کار زیادی می‌برد.
:
سرپرست تیم مذاکره کننده ایران، گفت و گو های امروز با سه کشور اروپایی را ‘ بسیار مفید’ ارزیابی کرد و گفت: بحث های بسیار خوبی انجام شد. هرچند که کماکان در موضعی نیستیم که بتوانیم بگوییم پیشرفتی کرده ایم. هنوز قضاوت در این باره زودهنگام است. معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: بحث ها بسیار خوب بود؛ فضای جلسه از جدیت لازم برخوردار بود. احساس می‌شود که برای رسیدن به نتیجه باید یک واقع بینی و اراده سیاسی محکم بر طرف ها ی مذاکره کننده حاکم باشد تا به اختلافات پایان داد.
:
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی کامل دراین مذاکرات حضور دارد. ما با واقع بینی پیشنهادهای خود را در این مذاکرات مطرح کردیم و امیدواریم که این رویکرد در طرف مقابل هم وجود داشته باشد. عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران تاکید کرد: شاهد جدیت در مذاکرات هستیم، توافق وجود دارد ولی اراده برای گرفتن تصمیم های سخت، به نوبه خود دشوار است. اگر مذاکرات توام با واقع بینی و حسن نیت باشد به اعتقاد ما رسیدن به توافق چندان دور نیست.
:
عضو ارشد تیم مذاکره کننده گفت: در شرایطی هستیم که درباره موضوعات مختلفی مذاکره می‌کنیم که هرکدام ابعاد مختلفی دارد؛ ابعادی که مربوط به برنامه هسته ای ایران می‌شود از بخش غنی سازی گرفته تا ابعاد ان طرف و کاری که طرف مقابل باید انجام دهد. وی اضافه کرد: این کار موانع و مشکلات خود را دارد، این که چگونه بتوان مجموعه اقدامات دو طرف را با هم منطبق کرد کار سختی است. ماهیت مذاکرات و تنوع موضوعات و گستردگی بحث ها هم کار را مشکل می‌کند. از این رو قضاوت در این باره که کارپیشرفت کرده یا نه دشوار است. معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت: به خاطر ارتباط و یکپارچگی که بین موضوعات وجود دارد هر تحولی درهر موضوع بقیه موضوعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال شرایط امیدوار کننده است.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS