رئیس جمهور: تبعیض علیه زنان در ورزش برداشته شود
رییس‌جمهور کشورمان با تاکید بر لزوم تجلیل و تشویق همه جانبه مردم از قهرمانان کشور، اظهار کرد: ‌هر کجا که از قهرمانان کشور چه در عرصه‌های ورزش و چه در عرصه دیپلماسی و عرصه‌های اقتصاد و رفاه اجتماعی و امنیت تجلیل شد می‌توانیم شاهد پیروزی بیش‌تر باشیم.

رییس‌جمهور کشورمان با تاکید بر لزوم تجلیل و تشویق همه جانبه مردم از قهرمانان کشور، اظهار کرد: ‌هر کجا که از قهرمانان کشور چه در عرصه‌های ورزش و چه در عرصه دیپلماسی و عرصه‌های اقتصاد و رفاه اجتماعی و امنیت تجلیل شد می‌توانیم شاهد پیروزی بیش‌تر باشیم.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی، عصر جمعه در آیین تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی ۲۰۱۴ که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تاکید بر این که جهان امروز جهان مسابقه است، گفت: امروز همه باید در میدان رقابت نشان دهیم که چند مردِ حلاجیم.روحانی خاطرنشان کرد: امروز مساله مسابقه تنها در میدان ورزش مطرح نیست بلکه ما در میدان‌های مختلف از جمله میدان‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی در رقابت هستیم و برای ما رقابتی ارزشمند است که در آن پیروزی باشد.

:
او اظهار کرد: برای ما رقابتی از ارزش بالایی برخوردار است که نشاط و لبخند را بر سیمای همه ایرانیان بنشاند. رییس‌جمهور کشورمان با اشاره به رقابت‌های ورزشکاران در میدان‌های بین‌المللی، گفت: آن ساعاتی که ورزشکاران ما با حریف خود در تلاش و مسابقه هستند هیچ ایرانی نمی‌خواهد که آن‌ها شکست بخورند و همه پیروزی ورزشکاران را می‌خواهند. این درسی است که از میدان ورزش در همه میدان‌ها باید بیاموزیم و آن‌جا که صحنه ملی و پیروزی ملت مطرح است همه مردم، پیر و جوان، روستایی و شهری، این جناح و آن جناح باید پیروزی ایران را بخواهند.

:

وی اضافه کرد: در صحنه‌های ملی همه هویت‌ها به جز هویت ایرانی بودن رنگ می‌بازد و هر ایرانی در سراسر کشور و جهان برای پیروزی قهرمانان خود در میدان‌ها خوشحال است. روحانی با طرح این پرسش که آیا در میدان ورزش کسی با طرفداران حریف هم‌صدا شود برای کسی قابل قبول است؟ خاطرنشان کرد: در میدان‌های ورزشی همه ما مشوق ورزشکاران خود هستیم و هیچ کس نمی‌پذیرد که فردی به نام این حزب و آن حزب، یا این جناح و آن جناح تحت پوشش انتقاد برای حریف حرف بزند و برای قهرمانی کشور خود در هر صحنه‌ای مشوق قهرمانان ما نباشد.
:
رییس‌جمهور با تاکید بر این که همه باید احساس کنیم که در تمام میدان‌های رقابت در کنار مردم و منافع و عظمت کشورمان قرار داریم، گفت: خوشحال هستم که در دولت یازدهم و در طول مدتی که هنوز به یک‌سال و نیم نرسیده‌ایم از آغاز بخت و اقبال با ما بوده و روزهایی که مردم برای پیروزی سیاسی در صحنه انتخابات در سراسر کشور شادمانی می‌کردند و در حال جشن و سرور بودند صعود ورزشکاران ما به مسابقات جهانی فوتبال بر خوشحالی و سرور ملت ما افزود و شادی مضاعفی را برای آن‌ها به وجود آورد.

:

او با اشاره به رقابت‌های تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی فوتبال، گفت: میلیاردها انسان بازی ورزشکاران ما در برابر آرژانتین را تماشا و تحسین کردند چرا که بازی خوب هر چند که در آن برد نباشد، در آن پیروزی است. روحانی گفت: ورزشکاران ما در تمام صحنه‌های ورزش در کنار بازی هنرمندانه و تکنیکی خود همواره ادب و اخلاق و همه ویژگی‌های هویت ایرانی و اسلامی خود را حفظ کرده‌اند و ما هیچ‌گاه در میدان‌های ورزشی و همه میدان‌های قهرمانی و پهلوانی سه نام ایران، اسلام و مولای‌مان علی بن ابیطالب را از یاد نخواهیم برد چرا که این سه نام همواره در کنار قهرمانی، تلاش و رقابت یادآور راه و مسیر درست ما است و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کرده‌اند همواره باید هویت ایرانی و اسلامی‌مان را در تمام صحنه‌های ورزش حفاظت و حراست کنیم.
:
رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به حضور بانوان ایرانی در صحنه مسابقات جهانی، تصریح کرد: بانوان ما راه ورزش و حضور در صحنه مسابقات جهانی را به همه زنان مسلمان سراسر جهان آموختند به همین دلیل ما باید خود را برای پله‌های بعدی صعود آماده کنیم. وی با تاکید بر لزوم توجه به ورزش همگانی، گفت: دولت یازدهم ضمن حمایت از ورزش قهرمانی، ورزش همگانی را به عنوان اولویت خود می‌داند و معتقد است که باید ورزش قهرمانی نیز از دامن ورزش همگانی متولد شود. در ورزش همگانی می‌توانیم زمینه را برای قهرمانی‌ها، تلاش‌ها و پیروزی‌های همه ورزشکاران در همه صحنه‌ها آماده کنیم.
:
روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان این که ورزشکاران در صحنه ورزش برای ملت هم امید و هم نشاط می‌آفرینند، اظهار کرد: ما برای توسعه و پیشرفت در همه زمینه‌ها به امید و نشاط نیازمند هستیم به همین دلیل نیز نباید بگذاریم عده‌ای در کشور خدای نکرده ناامیدی را تزریق کنند و عده‌ای نشاط و خوشحالی مردم و هم‌چنین شادابی آن‌ها را مورد تردید قرار دهند.  او گفت: ما در تمام صحنه‌ها در صورتی موفق هستیم که به آینده امید داشته باشیم و در جامعه ما نشاط، هیجانات مثبت و همت لازم وجود داشته باشد.
:
رییس‌جمهور با اشاره به کسب مدال و مقام توسط ورزشکاران و طنین‌انداز شدن صدای سرود ملی و اهتزاز پرچم کشورمان در عرصه‌ رقابت‌های بین‌المللی، اظهار کرد: زمانی که مدال بر گردن ورزشکاران آویخته می‌شود و سرود ملی طنین‌انداز می‌شود ملت ایران احساس قهرمانی و پیروزی می‌کنند به همین دلیل ورزشکاران در صحنه‌های ورزش برای ملت قهرمانی می‌آفرینند و در واقع در کنار سایر نخبگان و فرهیختگان، مددکار امید مردم هستند.
:
روحانی در ادامه به گام‌ها و اقداماتی که مسوولان ورزش و وزارت ورزش و جوانان باید در راستای پیشرفت و توسعه ورزش در کشور بردارند، اشاره کرد و گفت: نخستین گامی که در صحنه ورزش مسوولان ورزشی و وزارت ورزش باید بردارند متوازن کردن ورزش در سراسر کشور است. دولت تلاش خواهد کرد تا امکانات ورزشی عادلانه، متعادل و متوازن را برای همه انسان‌ها در سراسر کشورمان فراهم کند.
:
رییس‌جمهور فراهم کردن شرایط برای حضور بانوان در تمامی عرصه‌های ورزشی را از دیگر گام‌های مربوطه دانست و گفت: امروز به لطف خدا مدال‌آوران کشورمان هم از مردان و هم از بانوان هستند اما هنوز هم میان مردان و زنان تبعیض وجود دارد به همین دلیل از مسوولان ورزش و وزیر ورزش می‌خواهم که تبعیض را بردارند و شرایط لازم را برای حضور بیش‌تر بانوان در تمام عرصه‌های ورزش آماده کنند.
:
وی با تاکید بر این که ورزش به معنای سلامت جامعه است، گفت: سلامت باید از آن همه ایرانیان چه مرد و چه زن باشد. روحانی واگذاری ورزش به مردم را از دیگر گام‌های مورد نظر دولت در حوزه ورزش دانست و افزود: مسوولان مربوطه باید تلاش کنند که امر ورزش را به مردم واگذار کنند. دولت نیز باید تصدی‌گری در صحنه ورزش را کنار بگذارد و امور ورزش باید از بخش دولتی به بخش غیردولتی منتقل شود.
:
رییس‌جمهور با بیان این که با واگذار شدن ورزش به بخش غیردولتی، ورزش کشور با پیشرفت بیش‌تر به سمت جلو حرکت خواهد کرد، گفت: در زمینه ورزش دولت باید تنها در امر سیاستگذاری و حمایت و پشتیبانی در کنار ورزش باشد و گام به گام امور ورزش باید به مردم واگذار شود. روحانی لزوم مبارزه با فساد در ورزش را از دیگر گام‌های مورد نیاز در عرصه ورزش دانست و گفت: در مساله ورزش همانند بسیاری از کشورها در گوشه و کناری فساد دیده می‌شود در همین راستا باید تلاش کنیم که در همه صحنه‌ها با فساد مبارزه کنیم.
:
او با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم ریشه‌کن شدن فساد در کشور، گفت: دولت در تمام زمینه‌ها مصمم است که در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری و با حمایت‌های مجلس و قوه قضاییه با فساد مبارزه کند. رییس‌جمهور با تاکید بر این که ورزش نیز باید کاملا پاک و منزه باشد، اظهار کرد: اگر تلاش کنیم که در تمام صحنه‌ها، صحنه‌های فعالیت ما از آلودگی منزه باشد می‌توانیم شاهد پیشرفت بیش‌تر جامعه در تمام زمینه‌ها باشیم.
:
روحانی در پایان گفت: امیدوارم ملت بزرگ ایران در همه صحنه‌ها چه صحنه ورزش، چه صحنه دیپلماسی و چه صحنه‌های اقتصاد و رفاه اجتماعی و هم‌چنین امنیت در همه جا از قهرمانان خود تجلیل کند چرا که با تجلیل و تشویق مردم است که ما می‌توانیم در تمام صحنه‌ها شاهد موفقیت و پیروزی بیش‌تر باشیم.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS