علی مطهری: به بهانه فتنه، وزیر به رییس‌جمهور منتخب تحمیل نکنید
 فرزند شهید مطهری روز گذشته در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس خطابه خواند. علی مطهری نماینده مردم تهران ...

 فرزند شهید مطهری روز گذشته در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس خطابه خواند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در خطابه خود از دموکراسی علی(ع)، ضرورت آزادی زندانیان سیاسی، از نقطه آغاز فتنه، از اینکه گفتمان افراط، چهارمیلیون بیشتر رای نداشت و از اینکه نماینده‌های مجلس نباید به بهانه‌های واهی وزرای روحانی را رد کنند، از ضرورت روشن‌شدن تکلیف موسوی و کروبی و اینکه قرائت گزارش فتنه ۲۲ بهمن قم برکاتی خواهد داشت، سخن گفت و از روحانی خواست به شعارهای خود در دفاع از حقوق ملت و اجرای قانون اساسی پایبند باشد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز و به نقل از پارسینه از «خانه ملت»،‌ علی مطهری ضمن تسلیت شهادت حضرت علی(ع) گفت: همه می‌دانیم که خوارج دشمن شماره یک حضرت علی(ع) بودند و ایشان به دست این گروه به شهادت رسید. روش آن حضرت در برخورد با خوارج در زمان حکومتش باید برای ما درس باشد. خوارج به‌طور علنی با حضرت علی مخالفت و گاهی خطبه آن حضرت را قطع و به او انتقاد می‌کردند. علی(ع) خوارج را از حقوق اجتماعی‌شان محروم و حقوق آنها را از بیت‌المال قطع نکرد و با آنان همانند سایر مردم رفتار می‌کرد تا زمانی که دست به شمشیر بردند و مزاحم امنیت جامعه شدند.

نماینده مردم تهران با تاکید بر پیروی شهید مطهری از سیره حضرت علی(ع) در برخورد با خوارج تصریح کرد: آن معلم شهید نحوه برخورد حضرت علی(ع) با خوارج را به دموکراسی علی تعبیر می‌کند؛ اکنون ما برخی زندانیان سیاسی داریم که به صرف انتقاد از حکومت در زندان به سر می‌برند. این امر با سیره امام علی(ع) سازگار نیست و لازم است قوه قضاییه بدون اعتنا به فشارهای مقام‌های امنیتی آنها را آزاد کند. او افزود: انتخابات ریاست‌جمهوری با استفاده از تجربیات انتخابات سال ۸۸ به خوبی برگزار شد. نقطه آغاز فتنه ۸۸ آنجا بود که عده‌ای به‌اصطلاح ولایتمدار راه افتادند و گفتند نظر آقا به احمدی‌نژاد است و جامعه را دوقطبی کردند.

اما در انتخابات اخیر رهبر گرامی این راه آسیب را بستند و چند بار فرمودند نظر من را هیچ‌کس حتی اعضای خانواده‌ام نمی‌دانند و در روز رای‌گیری بر حفظ امانت مردم تاکید ویژه کردند. ایشان به برخی نهادهای نظامی چندبار توصیه اکید فرمودند که در انتخابات دخالت نکنند. نتیجه انتخابات هم بر خلاف سال ۸۸ که ساعت ۱۰ شب زمانی که هنوز برخی حوزه‌ها در حال شمارش آرا بودند اعلام شد و با تانی و به مرور اعلام شد و نتیجه هیجان طبیعی انتخابات به تدریج فروکش کرد.

این موارد باعث شد که انتخابات متمایز از انتخابات ۸۸ باشد. مطهری همچنین در مورد نتیجه انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت: پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات اخیر پیام‌ها و عبرت‌های زیادی برای کسانی داشت که در هشت‌سال اخیر راه افراط و حذف نیروهای اصیل انقلاب را پیمودند و باعث شدند چهارسال تمام آقایان هاشمی‌رفسنجانی و خاتمی به وسیله رسانه‌های مختلف تخریب شوند و حتی یک دقیقه فرصت دفاع به آنها داده نشود و آنگاه کاندیدای مورد نظر مشخص شود که بسیار پرمعنی و حاکی از رشد سیاسی مردم ماست.

نماینده مردم تهران ادامه داد: گفتمان افراط، چهارمیلیون رای بیشتر نداشت اما می‌بینیم که سروصدای افراطیون از همه بیشتر است و برای دولت آینده تعیین تکلیف می‌کنند، گویی پیروز انتخابات بوده‌اند. پیروز انتخابات واقعی یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، اصلاح‌طلبان معتدل و اصولگرایان معتدل بوده‌اندکه بر خلاف القای افراطی‌ها دیواری میان آنها نیست و حلقه اعتدال آنها را به یکدیگر پیوند داده است.

او در مورد تعامل مجلس با دولت آینده نیز گفت: مجلس باید به انتخاب مردم احترام بگذارد و سعی کند با بهانه‌های واهی مانند ارتباط با فتنه‌گران، وزرای کابینه را به رییس‌جمهور منتخب تحمیل نکند.

این نماینده مجلس در مورد دولت دهم تصریح کرد: این دولت در حال کنار رفتن و دولت یازدهم در آستانه استقرار است. همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند خوب است دولت آینده نقاط قوت دولت فعلی را داشته باشد و نقاط ضعف آن را دارا نباشد.

از نقاط قوت دولت فعلی تحرک و سرکشی به همه نقاط و داشتن صلابت در برابر تکبر و زورگویی غربی‌ها، توجه به توده مردم و زنده‌کردن بخشی از شعارهای اولیه انقلاب است گرچه این دولت بخش دیگری از شعارهای انقلاب خصوصا اخلاق و فرهنگ را می‌راند اما نقاط ضعف این دولت که دولت آینده باید از آن بری باشد، بسیار زیاد است. مطهری در تشریح نقاط ضعف دولت دهم که دولت آینده باید از آنها دور باشد، ادامه داد: اولین آنها این بود که رییس‌جمهور فکر می‌کرد چون مردم به او رای داده‌اند باید همه نظرات او در حوزه سیاست خارجه و فرهنگ و اجتماع اجرا شود.

غافل از اینکه رییس‌جمهور، مجری قانون و سیاست‌های کلی نظام و مصوبات مجلس است نه مجری نظریات خود. شاهد بودیم که بیشترین قانون‌شکنی‌ها در این دولت اتفاق افتاد تا جایی که رییس‌جمهور به صراحت اعلام می‌کرد که فلان قانون را اجرا نمی‌کند و این یعنی استبداد که در مقابل آن مجلس متاسفانه به وظیفه خود به خوبی عمل نکرد. نقطه ضعف دیگر این دولت عدم انضباط مالی بود که تذکرات دیوان محاسبات گواه آن است.

مطهری خطاب به رییس‌جمهور منتخب تاکید کرد: از شما می‌خواهم به شعارهای خود از جمله دفاع از حقوق ملت و اجرای قانون اساسی پایبند باشید و اکنون که با انتخابات اخیر آشتی ملی تحقق یافته است، بجاست که آثار بحران سال ۸۸ محو شود و زندانیان سیاسی که اکثر آنها جرمی جز انتقاد نداشتند، آزاد شوند و تکلیف آقایان موسوی و کروبی نیز روشن شود و اگر این دو نفر باید عذرخواهی کنند، آیا نیازی به عذرخواهی آقای احمدی‌نژاد که هیزم فتنه را با مناظره و رفتارهای خود فراهم آورد، نیست؟

حداقل این است که به آنها اجازه دفاع از خود داده شود. مطهری یادآور شد: دولت فعلی در آخرین روزهای حیات خود تعهداتی را برای دولت جدید در واگذاری‌ها در مناطق آزاد و واگذاری‌ها به صدا و سیما ایجاد کرده است. از رییس‌جمهور محترم می‌خواهم که به این روند خاتمه دهد.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • درود بر علی مطهری واقعا اگر ایشان به عنوان وزیر در کابینه دولت یازدهم معرفی شود ظلم بزرگی هم به خودشان شده و هم به آقای روحانی و دولت جدید آقای مطهری نشان داده که نماینده ای به غایت شجاع و محکم هستند ایشان همانطور که خود گفته اند در مسائل سیاسی اصلاح طلب هستند و در مسائل اجتماعی اصولگرا دولت آینده به یک مدافع شجاع همچون ایشان در مجلس بیشتر احتیاج دارد تا وزیری که از همین مجلس رای اعتماد میگیرد و شاید استیضاح کند ایشان به عنوان یک منتقد و مدافع منصف در مجلس بیشتر مفید هستند تا در دولت یک نماینده مجلس حامی شجاع و قوی بهتر از یک وزیر خوب است آن هم مجلسی که اکثریتش اصولگرای تند رو هستند!

  Thumb up 4 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS