جریمه قطع درختان در تهران اعلام شد
اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز، طرح اصلاحیه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران را به تصویب رساندند که در نهایت جریمه قطع درختان در تهران افزایش یافت.

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز، طرح اصلاحیه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران را به تصویب رساندند که در نهایت جریمه قطع درختان در تهران افزایش یافت.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، امروز اعضای شورای شهر تهران در ادامه بررسی طرح «اصلاحیه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران مشتمل بر ماده واحده و ۵ تبصره» را در دستور کار خود قرار دادند که این طرح نیز به تصویب رسید.
:
به گزارش باشگاه خبرنگاران، در ماده واحده طرح اشاره شده آمده است: به استناد تبصره یکم ذیل ماده پنجم قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و چگونگی برقراری و وصول عوارض و سایر وجوه از تولیدکنندگان کالا، ارائه دهندگان خدمات و کالاهای وارداتی (موسوم به قانون تجمیع عوارض) مصوب ۲۲ دی سال ۱۳۵۹ مجلس شورای اسلامی و ماده یکم قانون حفظ و گسترش مصوبه شورای انقلاب اسلامی ایران و ضوابط اجرایی، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل مربوط به قانون اخیرالذکر مفاد ماده واحده موضوع مصوبه جلسه دویست و نود و هفتمین شورای اسلامی شهر تهران به تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۸۵ ناظر به اصلاحیه عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر ذیل اصلاح و تبصره‌های ذیل جایگزین تبصره‌های آن می‌شود.
:
شهرداری تهران موظف است از تاریخ تصویب این طرح در شهر تهران، عوارض قطع درخت با مجوزهای قانونی را به شرح ذیل اخذ نماید.
:
۱- هر اصله درخت با محیط بُن ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر، ۱۰ میلیون ریال.۲- هر اصله درخت با محیط بُن ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر، علاوه بر مبلغ ۵۰ میلیون ریال به ازای هر سانتیمتر مازاد بر ۳۰ سانتیمتر، یک میلیون ریال.

۳- هر اصله درخت با محیط بُن ۶۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر، علاوه بر مبلغ ۲۰ میلیون ریال به ازای هر سانتیمتر مازاد بر ۶۰ سانتیمتر، ۲ میلیون ریال.

۴- هر اصله درخت با محیط بُن بیش از ۱۰۰ سانتیمتر، علاوه بر مبلغ ۶۰ میلیون ریال به ازای هر سانتیمتر مازاد بر ۶۰ سانتیمتر، ۵ میلیون ریال.
:
تبصره ۱) در صورت خشک شدن درختان، چنانچه در همان محل به میزان مجموع دو برابر محیط بُن درختان قطع شده درخت کاشته شود و پس از تائید کمیسیون تشخیص باغات، اخذ جریمه منتفی است. مگر اینکه تعداد و بُن درختان جدید از تعداد و بُن درختان قطع شده کمتر باشد که در این صورت مابه‌التفاوت آن طبق بندهای فوق‌الذکر اخذ می‌شود و مابه‌التفاوت درختان موضوع بند یک بر مبنای هر سانتیمتر ۵۰۰ هزار ریال محاسبه می‌شود.
:
تبصره ۲) کمیسیون تشخیص باغات کمیسیون ماده ۷ قانون حفظ و گسترش فضای سبز در صورت قطع بدون مجوز درختان مجاز است با توجه به موقعیت ملک و نوع درختان و محیط بُن آنها جریمه فوق را تا ۵ برابر افزایش دهد.
:
تبصره ۳) چنانچه از بین رفتن درختان موضوع ماده یکم قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها، بواسطه قصور و یا تقصیر اشخاصی که مسئولیت حفاظت و آبیاری آن را بر عهده دارند باشد، مفاد این مصوبه درخصوص آن لازم‌الرعایه است.
:
تبصره ۴) محکومیت مرتکبین قطع و یا از بین بردن درخت به مجازات قانونی و پرداخت خسارت، مانع از اخذ عوارض مقرر در این مصوبه نمی‌شود.
:
تبصره ۵) تمامی عوارض و جرائم متعلقه به حساب مستقلی که برای این منظور از طریق سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران تعیین و افتتاح می‌شود و به مناطق شهرداری تهران ابلاغ می‌شود به صورت متمرکز واریز شود و صرفاً جهت توسعه و تأمین فضای سبز در قالب بودجه سالیانه هزینه شده و گزارش مربوط هر ۶ ماه یکبار به شورای اسلامی شهر تهران ارسال خواهد شد و استفاده از وجوه حاصله خارج از مسیر و ماموریت‌های تعریف شده ممنوع است.

:
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • نظم فی البداهه برای این اقدام شهردوستانه شورای شهر که گرمی انتخاباتش بیش از گرمی شهر سوخته اش هست
  ریز درخت است به ما گفته اند
  لیست قصور است به ما گفته اند
  قیمت هر بن بگو چند ریال
  هیزم هر دون بگو چند ریال
  بن که محیط نیست محیط چند ریال
  ریشه سیه نیست سیه چند ریال
  مردم بدبخت به خواب رفته اند
  خانه نباشد به شهر رفته اند
  یاد پلاکم چقدر می زدند
  تا که ور افتاد به در می زدند
  هر چه نیآسود به ما داده اند
  با تو بیآسود به خود داده اند
  گنبد تهران به قم مانده است
  منبر گردون به شب مانده است
  دوده شهر است نفس می برد
  نور بنفش است عصب می پزد
  ما که ندیدیم خدا دیده است
  شهر پر آشوب کجا دیده است
  ریز درخت است ز شهر رفته است
  هرچه زمین است به ثبت رفته است
  سینه شهر است سواری کنند
  بیمه سبز است تباهی کنند
  یاد قدیما قدیما بخیر
  یاد تقی خان تقی خان بخیر

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS