بهرامن: در سال‌های 1384 تا 1392 خصوصی‌سازی درستی صورت نگرفت
نایب رئیس خانه معدن ایران با گلایه از پایین بودن میزان عمق حفاری‌های معدنی در ایران مطرح کرد: در سال‌های 1384 تا 1392 خصوصی‌سازی درستی صورت نگرفت و تصدی‌گری دولت در این حوزه عمدتا به بخش شبه‌دولتی غیرمتخصص تبدیل شد.

نایب رئیس خانه معدن ایران با گلایه از پایین بودن میزان عمق حفاری‌های معدنی در ایران مطرح کرد: در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ خصوصی‌سازی درستی صورت نگرفت و تصدی‌گری دولت در این حوزه عمدتا به بخش شبه‌دولتی غیرمتخصص تبدیل شد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از اقتصادنیوز، محمدرضا بهرامن با انتقاد از کمبود بودجه برای عملیات اکتشافی در سازمان زمین‌شناسی به اقتصادنیوز گفت: سرمایه‌های سازمان زمین‌شناسی، نیروی انسانی آن سازمان و تجربه‌های آن کارشناسان است. اما تنها یکی از مسوولیت‌های آن سازمان مربوط به اکتشافات معدنی است و برای بقیه مسوولیت‌های این سازمان تعریف مشخصی در قانون وجود دارد.
:
او بیان اینکه قانون سازمان زمین‌شناسی ایران با قانون سازمان زمین‌شناسی پیشرفته‌ترین کشورهای خارجی تفاوتی ندارد، گفت: مهم‌ترین تفاوت بودجه‌ این سازمان با بودجه سازمان‌های کشورهای خارجی است، زیرا برای سازمان زمین‌شناسی کشورهای خارجی برای اکتشافات معدنی بودجه‌های کلانی در نظر گرفته می‌شود تا طرح‌‌های اکتشافی به سرعت انجام بگیرد اما در ایران برای این سازمان بودجه کافی تعلق نمی‌گیرد.
:
بهرامن افزود: نتیجه این کمبود بودجه برآورده نشدن انتظارات‌مان از این سازمان در امور مربوط به اکتشافات معدنی خواهد شد. بودجه مورد نیاز برای این سازمان زمین‌شناسی کافی نیست و این سازمان برای اکتشافات معدنی و فرستادن نیروهای خود برای عملیات هوایی توانایی مالی ندارد. به همین دلیل نمی‌توان انتظار داشت حجم اکتشافات معدنی ایران افزایش یابد.
:
او تصریح کرد: در اکتشافات معدنی هنوز نوجوان هستیم و تاکنون عملیات حفاری معدنی ایران‌ حداکثر تا عمق۳۰۰ هزار متر صورت گرفته اما فعالان معدنی در کشورهای خارجی در عمق ۲۵۰۰ متر تا سه هزار متر اقدامات اکتشافی انجام می‌دهند.
:
نایب رئیس خانه معدن افزود: بر اساس آمارهای موجود ذخایر معدنی ایران نزدیک به ۶۰ میلیون تن می‌رسد اما این رقمی است که با حداقل عمق حفاری معدنی استخراج می‌شود.
:
بهرامن با بیان اینکه دولت می‌تواند از بخش خصوصی توانمند در زمینه حفاری‌های معدنی بیشتر استفاده کند، گفت: بهتر است در راستای توسعه معادن اکتشافات را به دست بخش خصوصی سپرد و عملیات حفاری معدنی را به بالاتر ۲۵۰۰ متر برسانیم. متاسفانه در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ خصوصی‌سازی درستی در بخش معدن و صنایع معدنی بزرگ کشور صورت نگرفت و تصدی‌گری دولت در این حوزه عمدتا به بخش شبه‌دولتی غیرمتخصص تبدیل شد.
:
او با بیان اینکه با همین اکتشافات سطحی مقام بالای معدنی را در منطقه داریم، افزود: اگر اکتشافات معدنی توسعه یابد با بهره‌مندی از ذخایر گاز می‌توان اقتصاد کشور را تکان داد اما به نظر می‌رسد در واگذاری معادن به بخش خصوصی واقعی مشکل ساختاری وجود دارد که نیاز به بررسی و آسیب‌شناسی دارد.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS