وزیر ارتباطات و فناوری: 8 میلیون مشترک ADSL در کشور
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر بین ۱۸ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد حوزه آی سی تی است و این ظرفیت آنقدر زیاد است که هر کس در هر جایی بخواهد می‌تواند کار کند و بستگی به نوآوری‌های شما که چه کیفیتی ارائه می‌دهید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر بین ۱۸ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد حوزه آی سی تی است و این ظرفیت آنقدر زیاد است که هر کس در هر جایی بخواهد می‌تواند کار کند و بستگی به نوآوری‌های شما که چه کیفیتی ارائه می‌دهید.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از ایسنا، محمود واعظی در نشست با نخبگان و فعالان حوزه ICT استان کرمان اظهار کرد: هرچه دیرتر به استقبال پیشرفت‌های تکنولوژی در دنیا برویم، خودمان ضرر می‌کنیم.
:
اجرای ۱۲ هزار کیلومتر فیبرنوری در سراسر کشور

وی افزود: این دولت به هیچ عنوان بنای تصدی گری در عرصه آی سی تی را ندارد به جز در سرمایه گذاری‌های دیربازده که بخش خصوصی نمی‌تواند وارد شود به عنوان مثال سال آینده ۱۲ هزار کیلومتر فیبرنوری در سراسر کشور اجرا خواهیم کرد.
:
واعظی تصریح کرد: بحث دیگر پروژه‌هایی است که از نظر امنیتی باید دست حاکمیت باشد و به جز این دو مورد کل دسترسی به بخش خصوص واگذار شده است.
:
وی بیان کرد: در یک و نیم سال گذشته بیشترین تعامل و جلسات را با بخش خصوصی داشته‌ایم و تصمیم گرفته‌ایم هر چه وزارتخانه سرمایه‌گذاری کند، تا چهار برابر زمینه فراهم شود که بخش خصوصی حضور پیدا کند.
:
وزیر ارتباطات گفت: اگر ایران یک درصد جمعیت دنیا را داشته باشد و درآمد کنونی یک درصد آن باشد، باید در ایران ۶۰ هزار میلیارد تومان در عرصه آی سی تی کسب درآمد باشد.
:
واعظی تصریح کرد: انتظارات بخش خصوصی از دولت خیلی زیاد است و هنوز بخش خصوصی حرفه ای که روی پای خود بایستد، وجود ندارد.
:
این بخش انتظار دارد کاملا آزاد باشد و از سوی دیگر می‌بینیم به گونه‌ای متکی به دولت است.
:
وی خطاب به بخش خصوصی گفت: باید بخش خصوصی در حوزه آی سی تی در استان‌ها و مناطق مختلف با هم جمع و یک شرکت مخابرات شوند، تا زمانی که فکر می‌کنید مخابرات شرکت دولتی است و باید به شما سرویس بدهد، هیچ وقت وضعتان تغییر نمی‌کند.
:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: در یک سال و نیم قبل تلاش‌های زیادی برای رفع مشکلات شرکت‌های فعال کرده‌ایم و هدف ما این است که شما را از اینکه هرکدام در گوشه‌ای از کشور با اختیار کم کار سالم می‌کنید، دو یا سه شرکت قدر در کنار شرکت مخابرات درست شود تا شرکت‌های کوچک اختیار داشته باشند به هرکدام از این شرکت‌ها بپیوندند.
:
وی افزود: با کسانی که مجوز را از ما دریافت کرده اما کار قاچاق می‌کنند، به شدت برخورد می‌کنیم.
:
واعظی تصریح کرد: باید شرکت‌های کوچک استان‌ها با استفاده از امکانات استان جمع شده و با اخذ مجوز استان را آباد کنند و فضای کار بسیار زیاد است.
:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بحث پارک علم و فناوری، تصریح کرد: استان کرمان مجوز منطقه ویژه اقتصادی دارد و باید ببینیم چگونه می‌توانیم بخش آی سی تی را در این منطقه تعریف کنیم و آمادگی داریم در این زمینه همکاری کنیم، باید اقدامات دو طرفه باشد تا به نتیجه برسد.
:
وی افزود: سیاست دولت سیاست اشتغال‌زایی در مناطق مختلف به ویژه در روستاها و شهرهای کوچک است و استان کرمان توانایی خوبی در جنبش نرم افزاری دارد و ما حمایت و تشویق می‌کنیم و استان‌ها با توجه به اینکه علاقه بیشتری دارند، کارها با سرعت بیشتری انجام می‌شود و ما در وزارتخانه به شرکت‌های دانش بنیان کمک مالی می‌کنیم تا فعال شوند.
:
واعظی اظهار کرد: شبکه مترواترنت باید در اختیار همه باشد و در غیر این صورت اینگونه است که به انحصار اضافه می‌کنیم و باید مکانیزمی برای استفاده همه برنامه‌ریزی شود.
:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مسئولیت آنچه که مربوط به افزایش پهنای باند، زیرساخت‌ها و انتقال بین استانی است را به عهده گرفته‌ایم.
:
سال گذشته ۳ میلیون کاربر “ADSL” در کشور بود که در یک سال به بیش از ۸ میلیون مشترک رسیده است و این‌ها نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌هاست که انجام می‌دهیم.
:
واعظی بیان کرد: آنچه که مربوط به دسترسی شهرهاست مربوط به خود استان است و ما زیرساخت را فراهم می‌کنیم.
:
وی اظهار کرد: ۲۰ درصد تعرفه ای دی اس ال را کاهش داده‌ایم و اینترنت موبایل را نیز یک دهم کرده‌ایم که اپراتورها ارائه می دهند، از پنج ریال به نیم ریال رسیده اما بسته‌هایی که ارائه می‌کنند به مراتب از این کمتر است.
:
برنامه ریزی گسترده برای نسل سه و چهار توسط اپراتورها

واعظی همچنین در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با تاکید بر اینکه از همه بخش‌های خصوصی و دانشگاهی حمایت می‌کنیم اظهار کرد: هرگونه کمکی که در اختیار دولت باشد، انجام می‌دهیم و فقط نمی‌خواهیم تصدی‌گری کنیم.
:
وزیر ارتباطات گفت: برنامه بسیار گسترده‌ای برای نسل سه و چهار توسط اپراتورها برنامه‌ریزی شده و محدودیت فنی برای همراه اول نیز برطرف شده که به محض رسیدن تجهیزات اولویت به استان کرمان داده می‌شود و توسعه گسترده‌ای خواهد داشت.
:
وی افزود: ایرانسل، نسل سه را در چهار شهرستان استان کرمان اجرا کرده و برای نسل چهار برنامه‌ریزی می‌کند.
:
واعظی تصریح کرد: پست نیز سه مرکز را در استان افتتاح می‌کند و پست بانک برای وجود کسب و کار در روستا، خرده بانکداری را در روستاها در دستور کار قرار داده و تلاش می‌کند با تسهیلات ارزان و منابع دهیاری‌ها کار کند.

:

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS