امام جمعه اصفهان: دانشگاه‌ها 3 روز زنانه و 3 روز مردانه شود!
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان معتقد است: اختلاط دختر و پسر در دانشگاه اشتباه است، زیرا ما در اوایل انقلاب دانشگاه‌ها و امکانات زیادی نداشتیم و مجبور بودیم که کلاس‌ها را مختلط برگزار کنیم، اما درحال حاضر دانشگاه‌های زیادی در شهرها وجود دارد و می‌توان دانشگاه‌ها را سه روز زنانه و سه روز مردانه کرد!

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان معتقد است: اختلاط دختر و پسر در دانشگاه اشتباه است، زیرا ما در اوایل انقلاب دانشگاه‌ها و امکانات زیادی نداشتیم و مجبور بودیم که کلاس‌ها را مختلط برگزار کنیم، اما درحال حاضر دانشگاه‌های زیادی در شهرها وجود دارد و می‌توان دانشگاه‌ها را سه روز زنانه و سه روز مردانه کرد!

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از ایسنا، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد صبح (چهارشنبه) در مجمع کمیسیون‌های فرهنگی – اجتماعی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها با بیان این‌که تشکیل کمیسیون برای فرهنگ در کشور مفید است، اظهار کرد: بدحجابی به یک معضل بزرگتر تبدیل شده است که باید این معضل را برطرف کرد و این ناهنجاری باید با فرهنگ از بین برود. وی با اشاره به بیانات مقام ‌معظم رهبری در خصوص مهندسی فرهنگی گفت: صحبت رهبر معظم انقلاب این بود که ما باید فرهنگ را از فوندانسیون و ریشه بازسازی کنیم و دوباره آرمان‌های انقلاب را بسازیم.
:
امام جمعه اصفهان با طرح این پرسش که برای رسیدن دین و فرهنگ به یکدیگر باید چه کار کرد؟ اضافه کرد: درحال حاضر اختلال دختر و پسر در دانشگاه اشتباه است، زیرا ما در اوایل انقلاب دانشگاه‌ها و امکانات زیادی نداشتیم و مجبور بودیم که دخترها و پسرها را مخلوط کنیم، اما درحال حاضر دانشگاه‌های زیادی در شهرها وجود دارد و می‌توان دانشگاه‌ها را سه روز زنانه و سه روز مردانه کرد.
:
طباطبایی‌نژاد با اشاره به این‌که طبق آمارها در اصفهان از هر پنج ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود، گفت: طلاق عرش خدا را به لرزه درمی‌آورد و باید آمار طلاق به گونه‌ای باشد که از هر دو هزار ازدواج یک طلاق داشته باشیم. وی دخالت نداشتن خانواده‌ها را در ازدواج یکی از علت‌های اصلی طلاق دانست و گفت: ازدواج‌های خیابانی، دانشگاهی و اینترنتی بدون دخالت خانواده‌هاست و بعد از مدتی زندگی، این جوانان راه حل آخر را اول انتخاب می‌کنند.
:
امام جمعه اصفهان به معضل بزرگ مواد مخدر اشاره کرد و گفت: ما درگذشته با توزیع‌کنندگان برخورد داشته‌ایم و هیچ کس به اندازه ایران قاچاقچی نکشته است، اما این راه اشتباه است، ما باید از طریق فرهنگ با موادمخدر مقابله کنیم؟ طباطبایی‌نژاد افزود: باید ریشه‌هایی که باعث تخریب فرهنگ ایرانی اسلامی می‌شوند را بخشکانیم، من با دولت در رابطه با معضل بزرگ مواد مخدر صحبت کرده‌ام و به رییس جمهور پیشنهاد دادم که در مراکز دولتی اگر شخصی از کارکنان به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده است او را تعلیق کنند و اگر بعد از ۲ الی ۳ ماه بازهم ترک نکرد او را اخراج کنند.
:
وی با اشاره به این‌که بیکاری یکی از عوامل مهم اعتیاد است، اضافه کرد: اگر ما در حوزه موادمخدر به مصرف کنندگان سخت بگیریم خودشان مواد را ترک می‌کنند، اگر دولت زمینی در اختیار ما بگذارد من خیران را جمع می‌کنم تا در این مکان کارخانه‌ای احداث کنند و معتادان را برای کار کردن و ترک اعتیاد بکار گیرد و حقوق اداره کار را به خانواده‌هایشان بپردازند و زمانی که بهبود پیدا کردند به جامعه بازگردند.
:
امام جمعه اصفهان با اشاره به این‌که یک زن معتاد می‌تواند حداکثر ۱۴ نفر را معتاد کند و یک مرد که دچار اعتیاد شده است تنها می‌تواند حداکثر ۶ نفر را به اعتیاد بکشاند، خاطرنشان کرد: ما باید از لحاظ فرهنگی به خوبی کار کنیم و اگر بخواهیم برای از زیر در رفتن مسئولیت‌مان دیگران را مسئول اعتیاد جوانان بدانیم تا ۱۰ سال آینده که هیچ تا ۱۰۰ سال آینده نیز به هدف‌مان نخواهیم رسید و وضعیت روز به روز بدتر می‌شود.
:
وی ادعا کرد: متاسفانه یک زن معتاد برای تامین مخارج اعتیادش خود را به پنج هزار تومان می‌فروشد و این یک معضل بسیار جدی برای فرهنگ و اسلام است. امام جمعه اصفهان اضافه کرد: کسی سربازی نرفته باشد به او گواهینامه، همسر، شغل نمی‌دهند و نمی‌تواند خارج از کشور برود، به همین علت دیگر ما با معضل سربازی نرفتن رو به رو نیستیم؛ باید همین کار را در مورد اعتیاد هم انجام دهیم و باید طرحی داشته باشیم که به معتادان سختگیری شود.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • درگزارش قبلی شما “ربیعی: تقسیم‌بندیهای ادعایی را به مصلحت نظام و مردم نمی‌دانم” من هم به نوبه خود نظر خود را در ارتباط با تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها و امکان مذهبی را ارائه دادم و نگرانی خود را با این جمله به پایان رسانیدم ترس دارم که در سال آینده آرزو کنند کاش جهنم و بهشت هم مردانه و زنانه می شد! این تفکر، بهشت و جهنمی را در ذهن می پروراند که خیلی ها از رفتن به بهشت ایشان هم ابا دارند. هم ایشان آرزوی بهشت دارند، هم حوران سیمین تن می خواهند و هم فضای بی رقیب می خواهند! در حالیکه سوره الرحمن فضای دیگری را از بهشت تصویر می کند. آنجا محل جمع و نه تفریق است. محل حظ و نه حذف است. آنچه در این گفتارها نمی سوزد کمی فسفر است. چون فسفر نمی سوزد ادیسون لاجرم روانه جهنم می شود. بدحجاب بی گناه که قربانی نظام طبقاتی انسان شکن و حرمت شکن ارزشهای مورد انتظار جامعه مدنی نبوی در ایران بود جایش قعر جهنم است. اگر فسفر می سوخت سه سلام آخر نماز را کسی سرسری نمی خواند و آن را نقشه فکر و راه خود قرار می داد(مراجعه شود به سایت شفقنا و مقاله من در ارتباط با فلسفه و اسرار نماز). و آنچه از تنها سفر حج خود در سالجاری آموختم با هم بودن و با هم زیستن دو جنس مخالف با رعایت تمام چهارچوبهای اخلاقی و دینی بود. شاید جالب باشد خیلی از خانم ها که در صحن مسجد الحرام دور کعبه ساعت ها منتظر شروع نماز صبح بودند به محض شنیدن اذان صبح و آمدن شرطه ها برای عقب راندن ایشان به پشت صف مردان اغلب از کنار مردان خود و مردان غریبه تکان نمی خوردند. شرطه ها به زبان عربی و بعضا به فارسی می گفتند نماز حرام. اما آنها در مدت یک ماه عبادات دسته جمعی خود آموخته بودند خدا جنس مرد و زن نمی شناسد. مومن می شناسد و مومنه. لذا لذاتی را که آنها در این مدت یک ماه از عبادت و نزدیکی به خدا بردند هیچ مرد مومنی نبرد. حیف که زنان مومنه عالم اسلام خاموش است که به مردان خود درس تجمیع جنسیتی برای تفهیم حیثیتی بدهند.

  Thumb up 2 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS