مبارزه دانشجوی ایرانی برای مقابله با تحریم‌های آموزشی آمریکا
او یکی از صدها دانشجوی ایرانی است که قربانی نزاع دیپلماتیک میان امریکا و ایران شده است چرا که تا پیش از این دانشجوی دپارتمان فنی و مهندسی صنایع دانشگاه ماساچوست بود. این دانشجوی ایرانی قصد ادامه تحصیل در زمینه سلول‌های سوختی مورد استفاده برای تولید انرژی پاک را داشت اما دانشگاه امریکایی از او حمایتی بعمل نیاورد.

او یکی از صدها دانشجوی ایرانی است که قربانی نزاع دیپلماتیک میان امریکا و ایران شده است چرا که تا پیش از این دانشجوی دپارتمان فنی و مهندسی صنایع دانشگاه ماساچوست بود. این دانشجوی ایرانی قصد ادامه تحصیل در زمینه سلول‌های سوختی مورد استفاده برای تولید انرژی پاک را داشت اما دانشگاه امریکایی از او حمایتی بعمل نیاورد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، “زهرا خلحالی” دانشجوی ایرانی است که علیه قانون تحریم آموزشی وضع شده در قبال دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های امریکایی به مبارزه برخاسته است. شبکه خبری “ان بی سی” امریکا با انتشار گزارشی به تلاش‌های این دختر ایرانی برای لغو محدودیت‌های وضع‌شده علیه آموزش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های امریکایی می پردازد.

:

به گزارش خرداد، شبکه “ان بی سی” ضمن معرفی این دانشجوی ایرانی به تصمیم اخیر دانشگاه ماساچوست برای اعمال محدودیت بر سر مسیر ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در آن دانشگاه پرداخته و می‌نویسد: “نام او “زهرا خلخالی” است. او در حال حاضر خانه‌نشین شده است. او یکی از صدها دانشجوی ایرانی است که قربانی نزاع دیپلماتیک میان امریکا و ایران شده است چرا که تا پیش از این دانشجوی دپارتمان فنی و مهندسی صنایع دانشگاه ماساچوست بود. او اخیرا به کشورش بازگشته و با خانواده‌اش دیدار کرده است. این دانشجوی ایرانی قصد ادامه تحصیل در زمینه سلول‌های سوختی مورد استفاده برای تولید انرژی پاک را داشت اما دانشگاه امریکایی از او حمایتی بعمل نیاورد. خلخالی می‌گوید قصد دارد به تلاش خود برای ادامه تحصیل در امریکا ادامه دهد.

:

او درباره اقدام دانشگاه و اخراجش می گوید:”من بسیار شوکه و دل‌شکسته شدم. امیدوار بودم که آنان درخواست من را بپذیرند و از من حمایت کنند اما چنین خواسته‌ای عملی نشد. آنان به من گفتند که ادامه تحصیلم ناقض قانون مصوب سال ۲۰۱۲ درباره تحریم‌های وضع شده علیه ایران است. اما واقعیت این است که مقام‌های دانشگاه همگی از زمینه فعالیت و تحقیقات من با خبر بودند. دانشگاه می‌دانست که تحقیقات من برای ارائه تز دکتری درباره انرژی پاک و نه سلاح‌های هسته‌ای است.”

:

شبکه خبری “ان بی سی” در ادامه اشاره می‌کند که وزارت امنیت داخلی امریکا از اظهارنظر درباره حادثه ناگوار عدم امکان ادامه تحصیل این دانشجوی ایرانی خودداری کرده است. وزارت امور خارجه امریکا نیز اظهار داشته که این موضوع در بخش محرمانه قرار دارد و مربوط به قانون مهاجرت است. این دانشجوی ایرانی در بخش دیگری از مصاحبه خود با “ان بی سی” می‌گوید:”تصمیم گرفته شده در مورد من غیرعادلانه بود. این تصمیم یکجانبه بود. بهتر بود آنان در حضور من یا با مشاوره با من این کار را انجام می‌دادند و امکان دفاع از خودم درباره پرونده‌ام را به من می‌دادند.”

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS