نتایج اولیه کنکور فردا اعلام می‌شود/ قبولی 77 درصد کنکوری‌ها
رییس سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری سال 1392 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ...

رییس سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۱۳۹۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور را اعلام کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، دکتر ابراهیم خدایی امروز در یک نشست خبری در این باره، گفت: نتایج اولیه کنکور سراسری فردا پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

وی با اشاره به ثبت‌نام یک میلیون و ۸۳ هزار داوطلب در کنکور ۹۲، گفت: از این تعداد ۹۲۴ هزار داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند.

خدایی با اشاره به مجاز شدن ۱۰۰ درصدی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، اظهارکرد: ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون ۷۱۲ هزار و ۳۶۷ نفر است.

 

 

شانس قبولی داوطلبان به تفکیک گروه آزمایشی مختلف

خدایی با اشاره به شانس ۷۷ درصدی قبولی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون در خصوص میزان شانس قبولی داوطلبان به تفکیک گروه آزمایشی مختلف، گفت: در گروه علوم ریاضی و فنی ۲۱۸ هزار و ۴۰۴ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده است که با توجه به ظرفیت پذیرش ۲۳۸ هزار و ۱۰۹ نفری بیش از ۱۰۰ درصد، داوطلبان شانس قبولی دارند.

وی افزود: همچنین در گروه آزمایشی علوم تجربی که بیشترین رقابت در این گروه بود، ۴۳۷ هزار و ۹۵۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۱۶۸ هزار و ۲۳۲ نفر پذیرفته خواهند شد به عبارتی شانس قبولی داوطلبان این گروه ۳۸٫۴۱ درصد است.

وی با بیان اینکه ۲۴۷ هزار و ۳۰۴ داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی مجاز به انتخاب رشته‌ شده‌اند، اظهارکرد: ظرفیت پذیرش در این گروه ۲۴۵ هزار و ۲۲ نفر می‌باشد، بنابراین شانس قبولی در این گروه ۹۹٫۰۸ درصد است.

وی با اشاره به شانس قبولی ۶۲ درصدی در گروه آزمایشی هنر،‌ گفت: شانس قبولی در گروه آزمایشی زبان ۴۱ درصد است.

 

زمان انتشار پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از ۷۵ هزار نفر

رییس سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتایج اولیه کنکور ۹۲ از ساعت ۱۰ صبح فردا پنج شنبه ۱۰ مردادماه، گفت: یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از ۷۵ هزار در هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین رتبه کشوری کمتر از ۱۰ هزار در گروه آزمایشی هنر و زبانهای خارجی منتشر می‌شود.

 

ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف

وی با اشاره به ظرفیت ۷۱۲ هزار و ۳۶۷ نفری پذیرش در کنکور ۹۲، گفت: از این تعداد حدود ۴۲۱ هزار نفر ظرفیت دانشگاه پیام نور، حدود ۲۹ هزار نفر ظرفیت شبانه، حدود ۱۳۶ هزار نفر ظرفیت غیرانتفاعی، حدود ۱۷ هزار نفر ظرفیت فرهنگیان، حدود ۱۰۲ هزار نفر ظرفیت دوره روزانه و حدود ۷۷۰۰ نفر ظرفیت سایرین است.

 

چگونگی پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد

وی با اشاره به چگونگی پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد، گفت: پس از اعلام نتایج اولیه انتخاب رشته و پذیرش دانشجوی متقاضیان رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد از طریق این دانشگاه انجام می‌شود.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه ظرفیت پذیرش در رشته محل‌های با آزمون و بدون آزمون این دوره از پذیرش در دانشگاه آزاد ۳۰۰ هزار نفر است، اظهارکرد: ظرفیت پذیرش این دانشگاه در رشته‌ محلهای با آزمون ۶۰ هزار و بدون آزمون ۲۳۰ هزار نفر می‌باشد.

 

انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته تا سه‌شنبه

وی با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته تا ۱۵ مردادماه، گفت: پیش از این قرار بود انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته فقط به صورت الکترونیکی انجام شود ولی به دلایلی سیاست سازمان سنجش تغییر کرد و انتشار دفترچه‌ها علاوه بر الکترونیکی به صورت چاپی نیز منتشر و در اختیار مراکز پستی قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد از داوطبان از طریق کافی نت‌ها و دفاتر ICT روستایی ثبت نام خود را انجام داده بودند، بنابراین قرار شد به دلیل ارائه تسهیلات بیشتر برای داوطلبانی که در منزل از اینترنت برخوردار نیستند، دفترچه راهنمای انتخاب رشته چاپ شود.

 

خدایی ادامه داد: البته دفترچه الکترونیکی انتخاب رشته قبل از ۱۵ مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می‌شود.

 

آغاز انتخاب رشته داوطلبان از پنجشنبه

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته الکترونیکی از ۱۷ مردادماه، گفت: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش تا ۲۲ مردادماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

رییس سازمان سنجش با اشاره به تهیه سه بسته راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان، گفت: برای راهنمای داوطلبان برای سهولت در انتخاب رشته ویژه نامه انتخاب رشته،‌کتاب انتخاب رشته انتخاب آینده و نرم افزار راهنمای انتخاب رشته تهیه شده است.

 

تعداد رشته‌های انتخابی رشته محل‌های با آزمون و بدون آزمون

وی با بیان اینکه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند علاوه بر رشته محل‌های با آزمون رشته‌ محل‌های بدون آزمون را نیز انتخاب کنند، اظهار کرد: این دسته از داوطلبان امکان انتخاب ۱۵۰ رشته محل دارند.

 

وی افزود: همچنین داوطلبانی که غایب جلسه آزمون بودند و یا اصلا در آزمون شرکت نکرده‌اند، می‌توانند از ۱۷ مردادماه تا اواخر شهریور ماه با ثبت‌نام در رشته محل‌های بدون آزمون ۱۰۰ رشته محل بدون آزمون را انتخاب کنند.

 

موافقت ۹۱ درصد داوطلبان در رشته‌های مورد علاقه در استان خود

خدایی با اشاره به نظرسنجی از داوطلبان در جلسه آزمون گفت: با توجه به آمار نظرسنجی‌ها بیش از ۹۱ درصد داوطلبان از اطلاع رسانی سازمان سنجش برای کنکور رضایت داشتند.

وی افزود: همچنین ۹۱ درصد داوطلبان موافق قبولی در رشته محل مورد علاقه خود در محل استان اقامت خود بودند.

رییس سازمان سنجش ادامه داد: همچنین ۷۹ درصد از داوطلبان با تمرکز آزمون‌های سراسری و آزاد موافق بودند.

وی با اشاره به تصویب کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو، گفت: برای کنکور ۹۳ سوابق تحصیلی ۲۵ درصد تاثیر دارد، همچنین بر اساس این طرح پذیرش دانشجو بر اساس میزان تقاضا منعطف است.

 


برچسب :    ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

مطالب مرتبط

  هيچ پست مرتبطي وجود ندارد

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS