وقتی صدا و سیما چهره‌ فرهنگیان را چون مجرمان مات میكند!
...صدا و سیما چهره‌ی فرهنگیان سرزمینش را چون مجرمان مات مي‌نمایاند و چرا در عصر فراوانی دوربین های صدا و سیما، تجمع بزرگ و آرام فرهنگیان، تنها در یک عکس مات و مجرمانه خلاصه شد؟...

…صدا و سیما چهره‌ی فرهنگیان سرزمینش را چون مجرمان مات می‌نمایاند و چرا در عصر فراوانی دوربین های صدا و سیما، تجمع بزرگ و آرام فرهنگیان، تنها در یک عکس مات و مجرمانه خلاصه شد؟…
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ به نقل از بهارنیوز ، در تجمع سراسری اخیر معلمات، سیما در یکی از بخش‌های خبری خود، خبری کوتاه درباره تجمع صنفی فرهنگیان یکی از استانها پخش کرد که به جای فیلم این تجمع و تجمع‌های بزرگ فرهنگیان، تنها تصویر یک جمع چند نفره از فرهنگیان با چهره هایی مات شده پخش گردید که برای فرهنگیان تحقیرآمیز و سؤال برانگیز بود که فرهنگیان جز خواسته صنفی شان چه منکری را مرتکب شده اند که صدا وسیما چهره ی فرهنگیان سرزمینش را چون مجرمان مات می‌نمایاند و چرا در عصر فراوانی دوربین‌های صدا و سیما، تجمع بزرگ و آرام فرهنگیان، تنها در یک عکس مات و مجرمانه خلاصه شد؟
:
باید بپذیریم صدا و سیما و بسیاری از روزنامه‌ها و رسانه‌های دیگر، با نگاه انکاری شان در قبال این خواسته صنفی فرهنگیان دچار باخت بزرگی شدند و موقعیت این رسانه‌ها در نگاه روشن و عمیق فرهنگیان که خود بزرگترین رسانه هستند به شدت تنزل کرده است. فرهنگیان با جمعیت میلیونی شان و با چندین میلیون دانش آموز، خود بزرگترین رسانه هستند که اعتمادشان به رسانه‌ها می‌تواند سرمایه ی بزرگی برای هر رسانه‌ای باشد که در ماجرای اخیر، متأسفانه آسان از دست رفت و می‌رود.
:
سؤال بزرگ فرهنگیان این است چرا دوربین‌های صدا وسیما که در همه حال و در همه جا هستند نتوانستند و نخواستند فرهنگیان را با جمعیت انبوه شان ببینند و در این میان برخی رسانه‌های خارج از کشور میدان داری کردند و باز هم رسانه ملی ما پس از خمیازه‌ای بزرگ، چشمان بسته و خمارش را بسیار دیرهنگام گشود و تنها یکی از بخش خبری اش را با تأخیر چند روزه به بحث مطالبات فرهنگیان اختصاص داد؟
:
باید بپذیریم برخورد غیرکارشناسانه بسیاری از رسانه‌های ما و به ویژه صدا و سیما و نگاه انکاری شان در قبال یک تجمع آرام که خواسته بزرگ شان صرفا رفع تبعیض بین آنها و دیگر کارکنان دولت است، عملا نگاه این قشر عظیم را به رسانه‌های بیرون خیره ساخت و در این میان هرچند فرهنگیان همواره تأکید و تأیید نموده اند که این تجمع‌ها صرفا صنفی است ولی متأسفانه، این صدا وسیما بود که با عدم پخش اخبار مربوط به این تجمع آن را سیاسی نمایاند.
:
کار به دستان صدا وسیما باید خوب بدانند که با برخی سیاست‌های غیراصولی، غیر رسانه‌ای و تکراری و انکاری شان در قبال این تجمع‌های ساده صنفی، فرهنگیان را با جمعیت میلیونی شان از خویش راندند و رنجاندند. فرهنگیانی که کار بزرگ شان علم آموزی و خردورزی است و قطعا باید بیش از اینها صاحب حرمت باشند که متأسفانه چنین نیست و فرهنگیان به رغم این که بیشتر کار می‌کنند، همواره انکار می‌شوند.
:
فرهنگیان با تقدیم ۴ هزار شهید و ۳۶ هزار دانش آموز پرگشوده تا خداوند سرمایه بزرگ این دیار به شمار می‌روند و در همه ی عرصه‌های دفاع از عزت دین و دیارشان پیشتاز و پیشگام بوده اند و هستند و تاکنون صادقانه و صبورانه ناسپاسی‌های بزرگی را دیده اند و چشیده اند، مستحق این نامهربانی و این تحقیر رسانه‌ای نبودند و نیستند. هر چند برخی روزنامه‌ها و رسانه‌ها با فرهنگیان همراه شدند و بخشی از دغدغه‌های فرهنگیان را به زیبایی زبان شدند ولی بی اعتمادی فرهنگیان به رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما می‌تواند یک افت و آفت بزرگ برای این رسانه باشد.
:
هرچند فرهنگیان در طول این سالیان، با صبوری شان بی مهری‌ها و بدعهدی‌های فراوانی را از سر گذرانده اند ولی نگاه صادقانه، هوشمندانه و مدبرانه به تجمع صنفی فرهنگیان می‌توانست جایگاه این رسانه را در بین نخبگان و فرهنگیان تقویت کند که متأسفانه چنین نشد. انتظار می‌رود صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها با راستی نُمایی و سعه صدر و با پرهیز از نگاه انکاری و ابزاری شان به فرهنگیان و خواسته هایشان، زمینه دلدادگی بیشتر آنها به ایران اسلامی را فراهم آورند و با فرهنگیانی که چون «الف» دیروز تخته سیاه شان در دفاع از شکوه سرزمین شان استوار ایستاده اند این نامهربانی‌ها را روا ندارند تا فرهنگیان فکور ایران نپندارند که تنها در روزهای برگزاری رأی و رأی گیری و برای پرکردن صندوق‌های رأی و راهپیمایی عزیز می‌شوند و بعد چشم‌ها و گوش‌ها بر آنان و آوای حق طلبانه شان بسته می‌شود.
./.

برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS