فساد میلیاردی این بار در میراث فرهنگی
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره پرونده فساد میلیاردی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که هر روز وقت خود را صرف آن می‌کند توضیحاتی ارائه کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره پرونده فساد میلیاردی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که هر روز وقت خود را صرف آن می‌کند توضیحاتی ارائه کرد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، مسعود سلطانی‌فر دیروز‌ (سه شنبه) در نشست خبری به اقدامات انجام شده در سه حوزه میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: امسال برای ما سال سختی بود چرا که ما وارث نابسامانی‌هایی از گذشته بودیم و تلاش کردیم بی‌انضباطی‌های مالی و اداری را برطرف و ساماندهی کنیم.
:
وی ادامه داد: از سوی دیگر امسال برای ما سال خوبی بود چون در بعضی برنامه‌ها توانستیم به بخش قابل توجهی از اهدافمان برسیم از جمله مهمترین دستاوردهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حوزه میراث فرهنگی در سال ۹۳ می‌توان به استرداد ۳۴۹ قلم اشیای تاریخی خوروین اشاره کرد.
:
سلطانی فر اظهار داشت: در خصوص استرداد این اشیای تاریخی زمانی که حکم نهایی را گرفتیم مجددا مدعیان این پرونده ادعایی را مطرح کرده بودند که اگر در انتقال این اشیا ۴۸ ساعت تاخیر می‌کردیم شاید ده‌ها سال دیگر این اشیا در بلژیک باقی می‌ماند اما ما توانستیم این اشیای تاریخی را به کشور بازگردانیم.
:
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود:‌ ثبت جهانی شهر سوخته به عنوان هفدهمین اثر تاریخی، اضافه کردن ۵ کشور به پرونده ثبت جهانی نوروز و تشکیل هیات امنا برای ۷ پایگاه جهانی و همچنین راه‌اندازی موزه بزرگ خراسان از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری بوده است.
:
سلطانی فر خاطر نشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز طبقه دوم موزه ملی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد این طبقه ۱۸ سال به صورت متروکه باقی مانده بود و تلاش داریم با استفاده از این ظرفیت، طرفین موزه را تا ۴ برابر افزایش دهیم.
:
وی اظهار داشت: پرونده بیابان لوت، بادگیرها و ۱۱ مورد از قنات‌ها را به یونسکو ارسال کرده‌ایم که امیدوار هستیم در این بخش عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم و برای اینکه کمبود نیروهای حفاظتی را افزایش دهیم به دنبال جذب ۶۰۰ نفر هستیم این در حالی است که باید از نیروهای مردمی نیز استفاده کنیم.
:
معاون رئیس جمهور در خصوص مهمترین دستاوردهای سازمان میراث فرهنگی در حوزه صنایع دستی نیز گفت: تلاش داریم تا حداقل یک هزار و ۹۰۰ کارگاه صنایع دستی را که در معرض تعطیلی دائم بودند به مدار تولید بازگردانیم همچنین رشد ۴۹ درصدی صادرات صنایع دستی یکی دیگر از دستاوردهای مهم سال ۹۳ بود که با توجه به این رشد قابل توجه تصور می‌کنیم ظرفیت در این بخش بیش از این است و باید تمرکز خودمان را بر آن افزایش دهیم. سلطانی‌فر با بیان اینکه در سال آینده ۱۲ نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی برگزار خواهد شد گفت:‌ چالش ما در صنایع دستی در بخش بازرگانی و فروش است و در ۷ استان خانه صنایع دستی را افتتاح کردیم.
:
وی در خصوص نیروی انسانی بخش صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: در بخش ساماندهی نیروی انسانی آرایشی را انجام دادیم و این حوزه نیازمند کارهای زیادی است که باید آنها را دنبال کنیم همچنین تدوین برنامه ششم توسعه در حوزه صنایع دستی و الکترونیکی کردن بلیت مراکز از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری است.
:
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری نیز به برگزاری ۷ نمایشگاه گردشگری در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: دستورالعمل حفظ امنیت گردشگران را امسال تدوین کردیم و فعال کردن طرح خانه- مسافر از دیگر اتفاقات بزرگی بود که در حوزه گردشگری شاهد آن بودیم.
:
سلطانی‌فر با اشاره به لزوم جذب گردشگر خارجی گفت: برای اینکه بتوانیم جذب گردشگر خارجی داشته باشیم نمایندگی‌هایی را به عنوان دفاتر اطلا‌ع رسانی و جذب گردشگر راه‌اندازی کردیم که در سال ۹۴ حداقل ۱۰ مورد را فعال خواهیم کرد. وی ادامه داد: در بخش هتل‌ها و تاسیسات گردشگری تا کنون مجموعا پروژه‌هایی را که برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی کردیم ۱۶۵ پروژه که تسهیلاتی معادل ۱۱۴۶ میلیارد تومان دریافت کنند. همچنین از میان پروژه‌های معرفی شده به سیستم بانکی ۱۵۷ میلیارد تومان از منابع داخلی بانک‌ها و ۱۰ پروژه از منابع تلفیقی و مابقی از صندوق توسعه ملی تسهیلات می‌گیرند.
:
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سخنان خود به پرونده فساد میلیاردی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین پرونده‌هایی که هر روز وقت بنده و هر هفته وقت وزیر دادگستری را می‌گیرد پرونده شرکت توسعه گردشگری بود. وی ادامه داد: این شرکت مالک ۷۳ درصد گروه هتل‌های لاله است که دو مورد ادعای حقوقی و منازعه حقوقی در ارتباط با این شرکت داریم که ادعای یکی از شرکت‌ها واهی بود و زیر یک میلیارد تومان هزینه کرده بود و ادعای عدم‌النفع ۱۷۶ میلیارد تومان را داشت.
:
سلطانی‌فر گفت: از سوی دیگر کمتر از نصف قیمت واقعی شرکت طبق اصل ۴۴ واگذار شده بود که با پیگیری‌های ما واگذاری لغو شد و برنده این واگذاری شکایت کرده است که ما حکم لغو واگذاری را در جهت استیفای حق دولت و مردم گرفتیم. معاون رئیس جمهور گفت:‌این پرونده یکی از پرونده‌هایی است که مفسده اقتصادی آن مطرح است و بنده به تمام مراجع نظارتی، قضایی و بازرسی کشور آن را انتقال دادم و امروز روی پرونده شرکت توسعه گردشگری تمام مراجع قضایی و گردشگری متمرکز هستند که امیدواریم سربلند بیرون بیاییم.
:
سلطانی‌فر در خصوص الواح هخامنشی و چغامیش گفت: سیر حقوقی در هر دو مورد تا کنون به نفع ما بود که امیدواریم این اشیا را بتوانیم به کشور بازگردانیم و تا پایان سال ۹۴ امیدوار هستیم اشیاء چغامیش را بتوانیم به کشور بازگردانیم. وی درباره ساعت کار موزه‌ها در ایام عید گفت: ساعت کار موزه‌ها در ایام عید افزایش یافته است و در بعضی پایگاه‌های جهانی هیچگونه امکانات رفاهی نداشتیم که این امکانات را هم افزایش دادیم.
:
معاون رئیس جمهور افزود: تورهای مختلف سفرهای خارجی در ایام نوروز را داریم که قیمت بسیاری از این تورها به دو برابر افزایش یافته است در حالی که خدمات آن کشورها افزایش نداشته است در این خصوص به آژانس‌داران اخطار جدی داده شده است چرا که بسیاری از این آژانس‌ها کم فروشی می‌کنند و حقوق مردم تضییع می‌کنند و این که گفته می‌شود هزینه به کشورهای خارجی بیشتر از هزینه سفرهای داخلی است اصلا صحت ندارد.
:
سلطانی فر ادامه داد: ۱۰ گروه خارجی برای هتل‌سازی در کشور اعلام آمادگی کرده‌اند که به خاطر تحریم‌ها فعلا نمی‌توانند اقدامی داشته باشند. معاون رئیس جمهور اظهار داشت: امیدوار هستیم سال آینده با همکاری سازمان حج و زیارت بتوانیم گردشگری مذهبی را ساماندهی کنیم و آمادگی پرداخت بدهی‌مان به حج و زیارت را ظرف یکی دو روز آینده خواهیم داشت.
:
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص تعطیلات زمستانی نیز گفت: طرح اصلاح شده ما برای تعطیلات زمستانی تعطیلی روزهای ۱۶ تا ۲۲ بهمن ماه است که آن را به دولت فرستاده‌ایم تا در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شود اما آموزش و پرورش برای اجری آن همکاری مناسبی نداشته است.
:
سلطانی‌فر همچنین به صدور توریست‌کار ملی از ۲۰فروردین ۹۴ اشاره کرد و گفت: با همکاری بیمه ایران یک کارت اعتباری برای گردشگران در نظر گرفته می‌شود و همه کسانی که کارمند اداری و یا در بخش خصوصی شاغل هستند تا سقف ۵ برابر حقوق ماهیانه و شاغلان بخش خصوصی با ارائه گردش مالی بانکی خودشان می‌توانند کارت اعتباری را دریافت کنند که ظرف ۶ ماه تا یکسال از حقوقشان کسر می‌شود.
:
وی ادامه داد: در هشت سال گذشته طرح امنیت گردشگران به وزارت اطلاعات ارسال می‌شد اما کسی برای آن، تره هم خرد نمی‌کرد اما ما یک ساعته توانستیم این طرح را به نتیجه برسانیم.

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • بعدی کلی جدال بر سر ساخت برج جهان‌نما که چهره میدان نقش‌جهان اصفهان را مخدوش کرده بود و هنوز هم بر سر آن بین میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و شهرداری استان اصفهان اختلاف عمیقی وجود دارد که به هر دلیلی اگر به تعهدات خود عمل نکنند این میدان از فهرست میراث جهانی خارج و به توریسم کشور آسیب شدیدی می زند! در اردیبهشت امسال باز بحث جدیدی در سطح کشور بالا گرفت و آن امکان خروج کاخ گلستان از فهرست آثار جهانی یونسکو به جهت عدم رعایت حریم کاخ گلستان و ساخت سرای دلگشا و ساختمان شماره ۲ قوه قضائیه با ارتفاع بیش از حد مجاز است! کی مقصر است؟ بماند! ایراد از سکوت قانون است بماند! اما یک نفر در این مملکت نیامده بگوید خط قرمز آثار تاریخی و محدوده محیط زیست کشور تا کجاست؟! حتما باید یونسکو وارد عمل بشود؟ آن موقع که اینها ساخته می شدند مگر یونسکو بود؟ یونسکو کیلو چنده؟ افتخار یونسکو به ماست. چرا برای خود، تاریخ خود، جغرافیای خود، آثار باستانی خود، مرزهای سبز کشور خود ارزش قائل نیستیم؟ بعد انتظار داریم ماها را کشور متمدن بشناسند؟ خلیج فارس را فارس بنامند؟ بعد از ما نسل بعدی از ساخته های ما حفاظت کند! آثار دزیده شده ما را غربی ها به ما برگرداندند؟ قرنهاست غرب عتیقه خر و شرق عتیقه فروش است! آنها ۲۰۰ سال بعد آثار تاریخی و مدرن خود را خواهند داشت و هم صاحب زیرخاکی و روخاکی جهان سوم خواهند بود که مردمانش محتاج یک دلارند! تا آن موقع دور نیست چهار آثار به جا مانده این کشورها به یمن بی کفایتی مسئولین و کشور فروشی مردمان حریص و بی بته، و نیز بخاطر جنگ های خواسته و ناخواسته بکلی با خاک یکسان شوند و ما بمانیم با کشورهائیکه زیر زمینش از نفت و گاز و معدن و آثار تاریخی تهی و روی زمینش نسلی پیر و فرتوت دارد که حتی بدرد کارگری هم نمی خورند! همه کشورهای اسلامی به یک اندازه اعم از شیعه و سنی به آثار ملی، مذهبی، زیست محیطی عالم اسلام بی قید و بی تفاوت بوده و هستند و من از این جهت خود را اولین مسلمان تواب می دانم. هیهات هرچه بردند نوش کردند و هرچه خوردند قی کردند.
  دیشب که یارم آمد
  گفتم خبر ندارم
  گفتا خبر یکی نیست
  گفتم عجب ندارم

  شرطی به کس ندارم
  چون من کسی ندارم
  با من نبند تو شرطی
  زیرا که شرط ندارم

  این دست و آن دست کرد
  تا دست من درآمد
  گفتا چرا یکی دست
  گفتم که دزد درآمد

  گر سرزمین وحی هم
  رفتی بگو که دزدی
  از مال خر نخوردی
  مالی که خاص خوردی

  صاحبقران قرانی
  بر من نده ریالی
  گر ریشه ات به ریش است
  بر من بگو ریائی

  صاحبدلان بخوانید
  با یک دو جزء بدانید
  این رنگ و روی ما نیست
  از در دو رنگ برانید

  آزرده شد ریاضی
  از بس شنید حماسی
  بر خاطیان سیاهی
  بر مردمان ریاحی

  Thumb up 4 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS