شکست تيم ملی فوتبال در مقابل یاران زلاتان ایبراهیمویچ
تيم ملي سوئد در ديداري دوستانه در ورزشگاه خانگي خود، شاگردان کارلوس کي‌روش (تيم ملي ايران) را با شکست 3-1 بدرقه کرد.

تیم ملی سوئد در دیداری دوستانه در ورزشگاه خانگی خود، شاگردان کارلوس کی‌روش (تیم ملی ایران) را با شکست ۳-۱ بدرقه کرد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، بازی دوستانه ایران ۱ ………. سوئد ۳

ورزشگاه “فرندز آرنا” شهر استکهلم سوئد
تماشاگر: چهل و پنج هزار نفر
داور: سردر گازوبیوک(هلند)، کمک ها: باس فان دانگان(هلند) دیو گوسنس (هلند)
اخطار: هاشم بیک زاده (۷۰)، پژمان منتظری (۸۶)
:
تیم ملی ایران: علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده، مرتضی پورعلی گنجی(۴۶ امیرحسین صادقی)، وحید امیری(۷۸ رامین رضائیان)، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام(۷۵ امید ابراهیمی)، اشکان دژاگه(۶۵ وریا غفوری)، مسعود شجاعی(۸۸ کریم انصاری فر)، رضا قوچان نژاد (‎۹۰مسعود حسن زاده) سرمربی: کارلوس کی روش
:
تیم ملی سوئد: رابین اولسن، پیر بنگتسون، آندریاس گراگویت، امیل فورسبرگ(۴۰ سباستین لارسن)، البین اکدال(۹۲ مارکوس رودن)، کیم کالستروم(۷۴ ومبول)، زلاتان، آنتون تینرهولم، اریک یانسون، مارکس برگ(۶۵ یوهان الماندر)، ارکان زنگین سرمربی: اریک همرن
:
شرح گل:
۱ – ۰ (سوئد): پاسکاری سوئدی ها پشت محوطه جریمه ایران از زلاتان شروع شد، توپ را به سمت چپ دفاعی ایران و سانتر بازیکن این تیم را زلاتان روی سر مدافعان ایران، به گل اول این تیم تبدیل کرد. تلاش علیرضا حقیقی برای رسیدن به توپ و جلوگیری از گل شدن آن با سر خوردن و جا ماندن وی همراه شد.
:
۲ – ۰ (سوئد): حمله خطرناکی دیگری از سوی سوئدی باز هم به رهبری زلاتان شکل گرفت، اما این بار وی در محوطه جریمه توپ را در عرض برای مارکس برگ فرستاد و وی نیز در بین مدافعان ایران، ضربه محکمی را روانه دروازه ایران کرد و در این لحظه از حقیقی خم کاریساخته نبود و در دقیقه ۲۱ برای دومین بار دروازه ایران باز شد.
:
۲ – ۱ (ایران): حرکت انفجاری وحید امیری از میان مدافعان سوئد و خطای مدافع این تیم روی وی منجر به بدست آوردن یک ضربه پنالتی برای ایران شد و این ضربه را جواد نکونام، هم جهت با شیرجه دروازه بان سوئد، به اولین گل ایران در این بازی و سی و هشتمین گل خود تبدیل کرد. این گل دو دقیقه پس از گل دوم سوئد و در دقیقه ۲۳ به ثمر رسید.
:
۳ – ۱ (سوئد): سباستین لارسن با نفوذ از سمت چپ دفاعی ایران سانتر زیبایی را روانه دروازه ایران کرد و پرواز بلند توی وونن تازه به بازی آمده و ضربه سر وی، گل سوم را برای سوئدی ها به ارمغان آورد.
:
شرح بازی:
ایران در بازی دوم دوستانه خود با یک تغییر به نسبت بازی قبلی به میدان رفت و پورعلی گنجی باز هم به قلب دفاع بازگشت تا به همراه سیدجلال حسینی بتوانند جلوی زلاتان بایستند اما تا ۲۱ این اتفاق اصلا نیفتاد و سوئدی های سراپا حمله تا این دقیقه توانستند به رهبری ابراهیموویچ و با استفاده از اشتباه مدافعان ایران دو بار دروازه ایران را باز کنند اما از این دقیقه که گویی ایرانی ها دیگر ترسی از گل خوردن نداشتند، کمی خود را به زمین سوئد رساندندو در اولین حمله جدی خود موفق به دریافت یک ضربه پنالتی شدند که گل اول تیم ملی را رقم زد.
:
پس از این گل بازهم سوئدی ها با در متن قرار دادن کاپیتان خود حملاتی را روی دروازه ایران ترتیب دادند اما ایران نیز دست و پا بسته نبود و تاحدی که امکان پذیر بود خود را به محوطه جریمه سوئدی ها رساند اما هیچکدام از دو تیم موفق به گلزنی نشدند تا نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.
:
اما در نیمه دوم و با خروج زلاتان گویا زهر سوئدی ها گرفته شده بود و ایران در این نیمه بازی پایاپایی را به نمایش گذاشت، از بازیکنان تیم ایران که گویا کی روش روی وی حساب ویژه ای باز کرده بود اشکان دژاگه بود که دور از حد انتظار خود بازی کرد و در دقایق اولیه نیمه دوم نیز از بازی بیرون رفت.
:
هر دوتیم در این نیمه حملاتی را روی دروازه یکدیگر داشتند اما که مهمترین آن را می توان ضربه فنی گوچی دانست که به تیر دروازه اولسن برخورد کرد. بازی با برتری نسبی سوئدی پیش می رفت که در دقایق پایانی باز هم روی برنامه اصلی آنها، سوئدی ها به گل سوم رسیدند. سانترهای بلند و البته در مواقعی نیز به نقاط خاصی از محوطه جریمه ایران گویا تاکتیک اصلی سوئدی ها بود که دو گل از سه گل آنها و چند موقعیت خطرناکشان را شامل می شد.
:
بهرحال تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی دوستانه اخیر خود و شاید در آخرین بازی تحت رهبری کارلوس کی روش بازی را به سوئدی های نامدار واگذار کرد تا منتظر اتفاقات روز های آینده خود باشد که احتمالا آبستن حوادث غیرمترقبه ای خواهد بود.
:
حواشی بازی:
*تماشاگران ایرانی زیادی از این بازی استقبال کرده اند.
*حین ورود بازیکنان تیم ملی، جو فوق العاده ای توسط ایرانی های حاضر در ورزشگاه ایجاد شد.
*شعارهای ایران ایران هواداران تیم ملی در اغلب مواقع در ورزشگاه طنین انداز می شود.
*تعداد شصت خبرنگار و بیست عکاس در ورزشگاه حضور دارند.
*بعد از گل اول گوینده ورزشگاه به سبک آلمانیها سه بار اسم زلاتان را گفت.
*تماشاگران ایرانی تلاش دارند با تشویقهای خود مردان کی روش را به جلو ببرند.
*خوشحالی سرمربی تیم سوئد پس از گل اول عجیب و غریب و جالب بود.
*بعد از بیست دقیقه اریک هرمن سه بازیکن ذخیره خود را برای گرمکردن به کنار نیمکت ایران فرستاد.
*به نظر می رسد استفاده از سبک آلمانی برای معرفی گلزن بازی تنها به زلاتان اختصاص دارد چرا که بعد گل دوم سوئد و گل نکونام گوینده به صورت عادی گلزن را معرفی کرد.
*هنگام ایستادن زلاتان پشت ضربه ایستگاهی تماشاگران ایرانی یک صدا “هو” می‌کشیدند و بعد زدن ضربه به بیرون فریاد هورا کشیدند.
*بازی خوب ایران بعد گل نکونان خبرنگاران سوئدی را به وجد آورده است.
*بعد از حرکت خشن زلاتان کی روش به داور چهارم اعتراض کرد.
*از دقیقه ۳۰ وریا غفوری و امیرحسین صادقی هم مشغول گرم کردن شدند.
*به غیر از چتد ردیف معدود تمامی صندلیهای ورزشگاه پر شده است.
*کارلوس کی روش اعتراض زیادی به نحوه قضاوت داور و مماشات وی با زلاتان دارد.
*در پایان نیمه اول نزدیک به چهل و پنج هزار نفر در استادیوم حضور دارند.
* با آغاز نیمه دوم امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد، رامین رضائیان و حبیب گردانی مشغول گرم کردن شدند.
*بر خلاف بازیهای رسمی دیگر صحنه های آهسته خطا در ورزشگاه پخش می شود
*بعد از چند دقیقه سکوت، تماشاگران ایرانی از دقیقه ۶۵ باز هم با صدای زیاد تیم ایران را تشویق می کنند.
:
بهترین بازیکن:
کمی غیرقابل باور است که در بازی این چنینی کسی غیر از زلاتان ابراهیموویچ به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود. ایبرا که زننده گل اول این بازی بود و گل دوم سوئدی ها نیز روی پاس استادانه وی به ثمر رسید، تقریبا در همه حملات سوئدی ها در نیمه اول به عنوان متن ماجرا و طراح اصلی حضور داشت و بارها مدافعان ایران را آزار داد. البته آزار وی فقط مربوط به حرکات فنی او نبود و در مواقعی نیز با استفاده از قدرت بدنی بالای خود، مدافعان ایران را مورد نوازش خود قرار داد. از تیم ایران نیز شاید بتوان گفت وحید امیری بهترین بازیکن زمین بود که چند بار با استفاده از استارت ها و سانترهای خود، برای حرف ایجاد مزاحمت کرد و البته تنها گل ایران نیز روی حرکت وی به دست آمد.
:
اتفاق ویژه:
حضور ایرانی های پرتعداد در ورزشگاه فرندز آره نا استکهلم از ویژه ترین اتفاقات این بازی بود. ایرانی ها که در طول نود دقیقه یک صدا تیم ملی فوتبال ایران را تشویق می کردند در بسیاری از مواقع بازی به هو کردن سوئدی ها و البته زلاتان در هنگام زدن ضربات ایستگاهی مشغول بودند و باعث شدند جو استادیوم برای ملی پوشان ایران غریبه به نظر نیاید.
:
البته ار اتفاقات ویژه دیگر این بازی تعویض کاپیتان جواد نکونام در دقیقه ۷۵ بود، اتفاقی که مدت ها بود در هیچ بازی ملی به وقوع نپیوسته بود و شاید می توان از آن به عنوان نزدیک شدن ایام خداحافظی از بازی ملی کاپیتان این سال های تیم ملی ایران نام برد.
:
زلاتان پر و بال عقاب را قیچی کرد!
زلاتان ایبراهیموویچ مهمترین چهره بازی ایران و سوئد بود که خیلی زود اختلاف کلاس خود را با سایر بازیکنان نشان داد. او که به جمع چند بازیکن برتر دنیا تعلق دارد در این مسابقه با یک ضربه پاس عالی به سمت خالی دفاع ایرن و سپس با یک ضربه سر تکمیلی گل اول بازی را زد و در ادامه هم پاس گل دوم را داد . او که یکبار با یک قیچی می توانست دروازه یران را باز کند از شانس خوب ما موفق به این کار نشد . زلاتان تنها یک نیمه در زمین بود اما هیمن قدر برای قیچی کردن پروبال عقاب های ایران کافی بود . بازیکنانی که تجربه بازی مقابل چنین مهاجم عجیبی را نداشتند.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 300 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS