مسعود پزشكيان: مگر نمی‌گفتيد قطعنامه‌ها، كاغذپاره است پس چرا ناراحتيد؟
تعجب دارد كه عده‌اي با بيانيه لوزان مخالفت مي‌كنند؛ يك روز اعلام می‌کردند كه قطعنامه‌ها كاغذ پاره‌اي بيش نيستند حال مي‌گويند دستاوردهای ما از بیانیه کم است! مگر اين عزيزان نگفتند قطعنامه، كاغذ پاره است حال چرا ناراحتند؟!

تعجب دارد که عده‌ای با بیانیه لوزان مخالفت می‌کنند؛ یک روز اعلام می‌کردند که قطعنامه‌ها کاغذ پاره‌ای بیش نیستند حال می‌گویند دستاوردهای ما از بیانیه کم است! مگر این عزیزان نگفتند قطعنامه، کاغذ پاره است حال چرا ناراحتند؟!
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس در یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: اگر براساس قانون لازم باشد هرگونه توافق به تصویب مجلس برسد خلاف آن نمی‌توان ادعایی داشت اما بیانیه لوزان نیازی به تایید یا تصویب مجلس ندارد و آنچه دولت به صورت داوطلبانه نیز آن را پذیرفته و موقتا نیز در گذشته اجرا کرده است، نیاز به اجازه و تایید مجلس ندارد ولی اگر قرار باشد این قانون به صورت دائمی اجراشود، یقینا باید به تصویب مجلس برسد و چون سیاست خارجی با هماهنگی مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و مجلس دراین اموری توان کارشناسی ندارد.
:
در مورد بیانیه لوزان نیز باید اذعان داشت این بیانیه یک دستاورد بزرگ است. تعجب دارد که عده‌ای با بیانیه لوزان مخالفت می‌کنند؛ یک روز اعلام می‌کردند که قطعنامه‌ها کاغذ پاره‌ای بیش نیستند حال می‌گویند دستاوردهای ما از بیانیه کم است! مگر این عزیزان نگفتند قطعنامه، کاغذ پاره است حال چرا ناراحتند؟!
:
مذاکره‌کنندگان می‌خواهند مسائل به وجود آمده همان کاغذپاره‌ها را به این شکل از میان ببرند پس چرا ناراحتند؟ بعد از بیانیه لوزان کنگره آمریکا و نتانیاهو اعلام کردند که ناراحت هستند و در داخل هم یک عده ناراحتند. سوال این است که آیا جنگ‌طلبی به نفع ماست یا آرامش و صلح نیاز امروز کشور باید باشد. در مذاکرات نیازهای واقعی خود را خواهیم گرفت و این روش مناسب است یا اینکه حرف‌هایی زده شود و دعوا در پس آن باشد؟ ایران خواستار دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست پس چرا فضایی درست شود که دنیا بگوید ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است!
:
آن زمان که سیاست‌های نادرست برخی در کشور باعث شد همه دنیا علیه ما متحد شوند و شورای امنیت پنج قطعنامه علیه ایران صادر کرد. دلواپسان کنونی چرا در آن زمان ناراحت نبودند که آن همه قطعنامه علیه ایران به تصویب می‌رسید؟ بعد هم می‌گفتند که این قطعنامه‌ها کاغذپاره است. امروز شاهدیم همان کاغذپاره‌ها چه فشارها که بر اقتصاد کشور وارد نکرد.
:
در صورت توافق، باید در انتظار آرامش بود اما مشخص نیست چرا عده‌ای ناراحت هستند که ایران از حق و حقوق خود نمی‌گذرد؟! مگر تیم و وزارتخانه‌ای از حقوق و حقوق ملت گذشته است که دلواپسان می‌گویند از حق و حقوقمان نمی‌گذریم؟! آن زمانی که تحریمهای ظالمانه علیه کشور صادر می‌شد دلواپسان چرا ساکت نشستند؟
:
./.

برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS