تائید حکم اعدام رهبر اخوان‌المسلمین مصر
دادگاهی در مصر حکم اعدام محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و ۱۱ نفر دیگر از اعضای این گروه را تایید کرده است.

دادگاهی در مصر حکم اعدام محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و ۱۱ نفر دیگر از اعضای این گروه را تایید کرده است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، براساس حکم این دادگاه یک مصری آمریکایی‌تبار و چندین نفر دیگر هم به حبس ابد محکوم شدند. رسانه های مصر روز ۱۶ مارس ( ۲۵ اسفند) از صدور حکم اعدام بدیع و شماری از اعضای ارشد این گروه به دلیل اقدام مسلحانه علیه حکومت خبر دادند و امروز (شنبه ۱۱ آوریل) صدور این حکم تایید شده است.
:
در آوریل ۲۰۱۴ (اردیبهشت ۱۳۹۳)، جلسه محاکمه جمعی ۶۸۳ نفر از جمله محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین برگزار شد و متهمان به اعدام محکوم شدند. هر چند حدود سه ماه بعد، بدیع و ۳۶ نفر دیگر از محکومین به اعدام، با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شدند. دولت مصر اخوان المسلمین را یک “گروه تروریستی” می‌داند.
:
در پی برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر در ژوییه ۲۰۱۳ (مرداد ۱۳۹۲) اعضا و همکاران این گروه زیر فشار شدید حکومت قرار گرفتند.که به گروه اخوان المسلمین نزدیک بود. محمد مرسی به گروه اخوان‌المسلمین نزدیک است.به دنبال تغییر دولت مصر ١۶ هزار نفر نیز، که عمدتا از هواداران اخوان‌المسلمین هستند، زندانی شدند که بسیاری از آنها در معرض اعدام یا مجازات های سنگین دیگر هستند.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • ماشاءالله قطار اخبار ناگوار است که از این گوشه عقب مانده جهان به گوش همگان می رسد. دادگاه های فرمایشی، احکام من در آوردی، رقیب زدائی زیر لوای قانون و اسفا و صد اسفا این قفسه های آهنین که در جهنم هم شاید نمونه آن یافت نشود! دیکتاتور ها چرا نمی خواهند بدانند فلسفه وجودی زندان، تبعید و.. احیای مجدد رنگ های در حال نابودی و اعدام جهت محو رنگ های ناخواسته است(ولکم قصاص فی الحیاه، سوره بقره آیه ۱۷۹). رسالت علم پزشکی تامین زندگی برای هر موجود نارس و ناتوان و وظیفه دین و دولت های مردمی قوام این حیات با ابزارهای هدایتی، تشویقی، تادیبی و تنبیهی است. خدا ابائی ندارد در زمان مناسب یک قوم فاسد را نابود کند. اما هر قتل و قصاصی را امضا نمی کند. بدون ارتکاب قتل و بدون جرم فساد، نفسی را کشتن عین قتل نسل است(سوره مائده آیه ۳۲). ترور یک انسان نیک، منجی، مصلح و دلسوز نه یک جرم معمولی که خیانت به نسل در نسل آینده یک جامعه است که آن را از منشا خدمات او و نسل بعد از او محروم می سازد. رنگ خوب (ژن برتر) را نابود کردن به منزله خاموش کردن نور خدا(سوره صف آیه ۸) است که اغلب دیکتاتورهای این ور آبی رسالتی جز این ندارند. کارشان بازی با رنگ سیاه است. به جای استفاده از دهها رنگ متنوع و زیبا(مشارکت مردمی) از چند رنگ رنگ باخته(انحصار) استفاده می کنند که غالبا هم یا فاسدند و یا به مرور فاسد می شوند. اما این آقایان(هنوز خانم ها چون در ممالک غربی و قسمتی از آسیا وارد بازی جدی سیاسی و رقیب زدائی نشده اند. فعلا هوو تنها رقیب شناخته ایشان است!) دوست دارند رنگ های دلنشین جامعه را زندانی کنند و هر چه جام است به سلامتی رقیبان دربند، در رنج و در خاک بر سر بکشند! سرنوشت محتوم این تدبیر منحط”عقب ماندگی کشورهای خود” و ” بدنامی و بدفرجامی خود و اعوان خود است”. چقدر دشمنان و خناسین داخلی و خارجی در آن نقش دارند بماند. بسیاری از کشورهای غربی کارشان بکارگیری رنگ ها و ژنهای متشخص جوامع دیگر در بازار کار خود و رنگ یا ادغام رنگها و ژنهای پلید جوامع خود و جوامع عقب مانده در بازار خار و خاشاک جوامع رقیب است. استثمار خوب بلد است با کارت خود بازی کند! این جهان سوم و بیش از همه جهان اسلام است بازی را پیش از بازی باخته است! چون اساسا بازی کردن بلد نیست. خودش هم بازی خورده این بازی است.
  آبرو از ما تو بردی مرده ای
  مردم از جورت بمیرند مرده ای
  امت واحد کجا امت کشد
  روز روشن قتل مردم مرده ای

  Thumb up 4 Thumb down 0


 • تو که گفتی که تن خاکی ما زود بمیرد، به چه ترتیب بمیرد، به سر خاک بمیرد، به تن خاک بمیرد، در یک باغ بمیرد، سر یک کوچه بمیرد، زیر یک سنگ بمیرد، زیر رگبار مسلسل به دو تکبار بمیرد، به زمین رفته و درجا بمیرد، به زبان آمده از درد بمیرد، به لب جوب بمیرد، به خر نیمه سوار نیمه بمیرد، به دمن رفته و از یاد بمیرد، به خطا بوسه کند بوسه زنان بوسه بمیرد، خس و خاشاک بمیرد، رو به دیوار بمیرد، کفنی پوشد چون شاه شهید شاد بمیرد، یاحسین گوید از ثار بمیرد، به کدام نام بمیرد؟ به کدام راه بمیرد؟ بتواند که نمیرد؟ که تواند که نمیرد. چقدر مردن ما دست خود ماست. به همانقدر که بدانیم و بخواهیم و بکاریم و به پائیم و برانیم و بتازیم و بزائیم و. همه روی زمین زیر زمین نیست. مرگ حق مرگ عزیز است تو نکن پشت به قسمت که تو را زاده نوشتند، که تو را کار دیگر راه دیگر هست. نکند بند زمین بند زنی گیر بیفتی، زن خوب دامن توست، بی زن تو زیر بیفتد، مرده خوب زنده خوب است. زنده ترین مرده ما مرد زمان است. سرور و سالار جهان است. به تو گوید تو بمیر وقت تو و وقت دگر نیست. به تو زیستن به تو مردن چقدر خوب بیآموخت. عمر پنجاه رسید کار دگر کن، رخت دگر کن، لختی درنگ کن. وقت خوب با تو و آن روح خدا هست. ارجعی گفته نشد جز که تو آن را به یک آنی بشناسی. قلمت با قدمت یکسان کن، تا که گفتند برویم یک قدم آزاد برو- یک قلم آباد بکن. قلمت تا به ابد دست تو باشد پسرم. بتوانی بنویسی نام من و نامه من را. که من اینگونه بمیرم که من اینگونه بمانم. همگان مرده نباشند، مهرگان مرده نباشند، منجیان مرده نباشند، مخلصان مرده نباشند. فاسقان مرده مایند که بمیرند که نمانند. زنده یاد نام تو باشد، یاد تو باشد. به همین نقطه رسیدم که مرا نمره بیست است. به تو فردوس برین است، به تو گوید که رحیم است به من اما رحمان رحیم است

  Thumb up 4 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS