کنفرانس خبری دکتر جواد ظریف و وزیر امور خارجه استرالیا
وزیر خارجه استرالیا با اشاره به حضور استرالیا در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در عراق، تصریح کرد: ما در ائتلاف حملات هوایی حضور داریم و در پی آن هستیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم به اقدامات داعش و تهدیدات گسترده آن پایان دهیم.

وزیر خارجه استرالیا با اشاره به حضور استرالیا در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در عراق، تصریح کرد: ما در ائتلاف حملات هوایی حضور داریم و در پی آن هستیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم به اقدامات داعش و تهدیدات گسترده آن پایان دهیم.
:
وزیر خارجه استرالیا اظهار امیدواری کرد که توافق میان ایران و ۱+۵ حاصل شود و مذاکرات به شکلی ادامه یابد که برای هر دو طرف برد محسوب شود.
:
به گزارش ایسنا، جولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا پس از دیدار با همتای ایرانی خود در کنفرانس خبری مشترک با ابراز خرسندی از اینکه به دعوت ظریف به ایران آمده است، گفت: ما در رابطه با مسائل جهانی، دوجانبه و منطقه‌ای صحبت کرده‌ایم.
:
وزیر خارجه استرالیا گفت: سازمان خشن داعش از جمله موضوعاتی بود که درباره آن صحبت کردیم چرا که معتقدم این گروه تروریستی یک نوع پیچیده و خطرناک از تروریسم جهانی است.
:
وی با بیان اینکه ما از دولت آقای العبادی در عراق حمایت می‌کنیم، گفت: نیروهای استرالیایی برای آموزش نیروهای امنیتی عراقی نقش بسزایی را ایفا کرده‌اند و ظرفیت‌های زیادی را نیز به وجود آورده‌اند.
:
وزیر خارجه استرالیا با اشاره به حضور استرالیا در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در عراق، تصریح کرد: ما در ائتلاف حملات هوایی حضور داریم و در پی آن هستیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم به اقدامات داعش و تهدیدات گسترده آن پایان دهیم.
:
وی با اشاره به مسائل دوجانبه میان ایران و استرالیا، گفت: ما برای ایرانی‌ها ۱۰ هزار ویزا صادر می‌کنیم و هفت هزار ویزا به طور موقت برای اهداف توریستی و آموزشی صادر می‌شود که اینها البته می‌توانند تمدید هم شوند. همچنین برای خانواده‌های افرادی که در استرالیا به سر می‌برند نیز ویزا صادر می‌کنیم.
:
وزیر خارجه استرالیا افزود: ما درباره گروه‌هایی که قاچاق انسان می‌کنند صحبت کردیم و سیاست جاری دولت استرالیا بر مبنای بازگشت پناه‌جویان غیرقانونی به کشورشان است و امیدواریم با ادامه همکاری‌ها و مذاکرات بتوانیم در حوزه پناه‌جویان شرایط بهتری را فراهم کنیم و قرار شد در همین چارچوب در سطح کنسولی مذاکرات ادامه یابد. اینها قدم‌های مثبتی است که امروز برداشتیم.
:
وی همچنین از گفت‌وگو با همتای ایرانی خود درباره حقوق بشر و سازنده بودن این مذاکرات خبر داد.
:
وزیر خارجه استرالیا درباره مساله عراق اظهار کرد: ما با دولت عراق برای آزادسازی مناطقی که در اختیار داعش است همکاری می‌کنیم و معتقدیم دولت عراق باید راسا امکان مقابله با گروه‌های تروریستی را داشته باشد. نیروهای استرالیایی زمان‌بندی مشخصی برای حضور در عراق دارند و هدف‌شان کمک و حمایت از دولت عراق و آموزش نیروهای عراقی است. البته شهروندان استرالیایی که به همراه شهروندان ۸۰ الی ۹۰ کشور دنیا عضو داعش هستند مساله ما هستند و حضور این افراد به نفع امنیت ما نیست.
:
وی درباره دلایل سفرش به ایران پس از یک دهه به ویژه بعد از تفاهم ایران و ۱+۵ در سوئیس، گفت: من به دعوت وزیر خارجه شما به ایران آمدم و این فرصتی بود تا درباره مسائل منطقه، دوجانبه و بین‌المللی صحبت کنیم و خوشحالم که این سفر موجب تعامل هر چه بیشتر میان دو کشور شود.
:
وزیر خارجه استرالیا درباره مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: من امیدوارم چارچوب یک توافق میان ایران و ۱+۵ حاصل شود و از اینکه در مذاکرات پیشرفت به دست آمده است خوشحالم البته معتقدم تعهدات و اقدامات باید متعادل باشد و برد برای هر دو طرف باشد و همچنین مساله تحریم‌ها نیز علیه ایران حل شود.
:
به گزارش ایسنا، وزیر خارجه استرالیا همچنین قرار است امروز با حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان دیدار کند و پس از این دیدار مذاکرات میان هیات‌های ایرانی و استرالیایی در سطح وزارت خارجه ادامه می‌یابد.
:
ظریف در کنفرانس مشترک با همتای استرالیایی: مذاکره بهترین راه است
:
وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای استرالیایی خود که سفرش به تهران در این سطح بعد از ۱۰ سال صورت می‌گیرد، گفت: زمان آن رسیده روابط را ارتقا دهیم.
:
ظریف گفت: امیدوارم تبادل نظرها و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله بهبود وضعیت پناهجویان ایرانی در استرالیا ادامه یابد.
:
وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: افزایش تعامل دو کشور، مساله حقوق بشر و موضوع پناهجویان و نیز مسائل منطقه از جمله مقابله با گروه تروریستی داعش مسائلی بود که در مذاکرات امروز مورد بحث قرار گرفت. ظریف یکی از نگرانی‌های مشترک ایران و استرالیا را موضوع سوء استفاده گروه‌های غیرقانونی از تجارت انسان و سوء استفاده از شهروندان ایرانی برای انتقال به استرالیا و نیز نحوه برخورد با آنها دانست و افزود: در مذاکرات امروز قرار شد گفت‌وگوهای کنسولی میان دو کشور ادامه یابد تا مشکلات و معضلاتی که در این زمینه وجود دارد مورد بحث و بررسی و حل و فصل قرار گیرد.
:
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه به ویژه در عراق، تصریح کرد: ما در این خصوص نیز نگرانی‌های مشترک داریم و خانم بیشاپ با توجه به حضور تعداد قابل توجهی از شهروندان استرالیایی و اروپایی و غربی در میان اعضای داعش این نگرانی را مطرح کردند. وی تاکید کرد: مبارزه با داعش باید توسط دولت عراق صورت گیرد و مبنا همکاری با دولت عراق باشد.
:
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هر کاری که ایران در عراق انجام می‌دهد با هماهنگی با دولت عراق است. ما معتقد به حمایت بین‌المللی از دولت عراق هستیم و نباید در این رابطه گزینشی برخورد کنیم. ظریف در رابطه با مقابله با داعش در عراق، گفت: اینکه چه کسانی به این گروه و اعضای آن آموزش می‌دهند و از آنها حمایت مالی می‌کنند مساله‌ای است که باید به طور جدی به آن پرداخته شود و با آن مقابله شود. ما معتقدیم بمباران (هوایی) به تنهایی برای حل مساله افراط‌گرایی کافی نیست و هرگونه اقدام تروریستی در کشتار غیرنظامیان برای ما و دولت عراق قابل قبول نیست و امیدواریم این جنایت‌ها توسط داعش و گروه‌های تروریستی پایان یابد.
:
وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به اینکه مقامات آمریکایی در روزهای اخیر همچنان بر گزینه نظامی روی میز تاکید دارند، با بیان اینکه ترک عادت موجب مرض است، گفت: من همواره گفته‌ام که گزینه نظامی علیه ایران کارآیی ندارد و بهتر است این حرف‌ها را نزنند البته معتقدم این گزینه اصلا روی میز وجود ندارد.وی ادامه داد: مذاکره بهترین راهی است که می‌توان از آن به یک نتیجه مطلوب رسید و بر اساس احترام متقابل حرف ایران در استفاده از فناوری صلح‌آمیز به رسمیت شناخته شود.
:
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS