اسحاق جهانگیری: مخالفان دولت درصدد نا امیدی مردم برآمده‌اند
معاون اول رییس‌جمهور گفت: ما در مذاکرات هسته ای به قدم آخر رسیده ایم؛ جز نگارش متن توافق، در تمام موارد اختلافی به توافق رسیده ایم. اگر جریان مزاحم رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی و کنگره آمریکا در دو ماه آینده اخلالی در روند مذاکرات بوجود نیاورند، دولت قدم بسیار بزرگی را برداشته است.

معاون اول رییس‌جمهور گفت: ما در مذاکرات هسته ای به قدم آخر رسیده ایم؛ جز نگارش متن توافق، در تمام موارد اختلافی به توافق رسیده ایم. اگر جریان مزاحم رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی و کنگره آمریکا در دو ماه آینده اخلالی در روند مذاکرات بوجود نیاورند، دولت قدم بسیار بزرگی را برداشته است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای مرکزی این حزب افزود: در کشور همه همراه دولت هستند؛ حتی آنهایی که مخالفت می کنند نیز موافق رفع تحریم ها هستند. معاون رییس جمهور با یادآوری این که با اقدامات صورت گرفته در زمینه هسته ای مطالبات مردم نیز افزایش یافته است، گفت: رسانه ها نباید به این مطالبات دامن بزنند؛ برخی از افراد می گویند ۱۲۰ میلیارد از ذخایر دولت در این توافق ها یک مرتبه آزاد می شود، اما واقعیت این نیست. اولا ذخایر دولت یکجا آزاد نمی شود؛ در ثانی، آنچه که در اختیار دولت قرار می گیرد نیز عدد بالایی نیست؛ لذا رسانه ها باید به دولت کمک کنند.
:
**مخالفان دولت درصدد ناامیدی مردم برآمده‌اند

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران به اهمیت انتخابات سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال انتخابات، مخالفان دولت درصدد ناامیدی مردم برآمده اند. وی ادامه داد: احزاب و گروههای اصلاح طلب و از جمله اعضای کارگزاران موضوع انتخابات را جدی بگیرند و مردم را در جهت شرکت در آن ترغیب کنند.
:
جهانگیری در این دیدار با بیان اینکه حزب کارگزاران سازندگی به لحاظ ساختار کارهای خوبی انجام داده، به برخی ضعف های کار حزبی در ایران اشاره کرد. وی ادامه داد: این ضعف باعث شده است که همیشه با یک جامعه ضعیف و یک دولت قوی رو به رو باشیم؛ لذا اگر در این جامعه احزاب تقویت شوند، جامعه می تواند به واسطه نهادهای مدنی نقش آفرینی موثری داشته باشد؛ در این پروسه، حزب کارگزاران به جهت سابقه می تواند نقش بیشتری را در جامعه ایفا کند. این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران تصریح کرد: ما به دوری از افراط گرایی نیاز داریم؛ راهکار این امر هم وجود احزاب و کار حزبی قوی در کشور است تا به جامعه قدرتمند برسیم.
:
**اگر مجلس خوبی شکل نگیرد کار دولت ناتمام خواهد بود

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که کارگزاران دارای دو ویژگی مثبت است، گفت: کار حزبی قوی و دیگری ارتباط و نزدیکی آن به دولت دو ویژگی مطرح شده است.
جهانگیری خاطر نشان کرد: کارگزاران تا پیش از این تلاش می کرد که نقش میانجی را در معادلات سیاسی ایفا کند؛ به نظر می رسد کارگزاران امسال باید این نقش را بیش از پیش ایفا کند چرا که امسال سال انتخابات است؛ اگر مجلس خوبی شکل نگیرد کار دولت ناتمام خواهد بود.
:
وی ادامه داد: برخی منافع حزبی و شخصی خود را بر منافع ملی ترجیح می دهند که نتیجه آن این است که انسجام ملی از بین می رود تا منافع گروه و افرادی در قدرت حفظ شود. معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: اما در این دولت ما به دنبال منافع ملی هستیم؛ احزاب نیز منافع ملی را بر منافع شخصی و گروهی خود باید ترجیح بدهند و آن را دنبال کنند.
:
**باید به دنبال یک مجلس معتدل بود

جهانگیری اظهار داشت: امروز اگر به سال ۹۲ نگاه کنیم متوجه می شویم که در فروردین آن سال کجا بودیم و اکنون کجا هستیم؛ وضع چه بود و اکنون چه هست؛ سیاست خارجی ما در چه بحرانی به سر می برد و اکنون چه آرامشی دارد.
:
وی یادآور شد: شما را ارجاع می دهم به سخنان کاندیداهای ریاست جمهوری که عمدتا از میان اصولگرایان بودند؛ سخنان آنان را درباره وضعیت کشور یکبار دیگر مرور کنید که چه تصویر ناامید کننده ای از سالهای گذشته و عملکرد دولت پیشین ارایه می دادند. معاون اول رییس جمهور به همگرایی اصلاح طلبان در انتخابات سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: نتیجه آن همگرایی این بود که اصلاح طلبان به یک تفاهم مشترک در شورای مشورتی رسیدند.
:
جهانگیری افزود: آقای عارف از رقابت ها کنار کشید و اصلاح طلبان منافع حزبی خود را کنار گذاشتند و یک شخصیت ملی را انتخاب کردند؛ نقش رییس دولت اصلاحات و آقای هاشمی بسیار موثر بود؛ هیچ کس نیز اعتراضی به این انتخاب نکرد؛ مهمترین پیام آن انتخابات نیز همین همگرایی بود.
:
وی افزود: اکنون نیز نیاز به این کار داریم؛ باید به یک همگرایی بین اصلاح طلبان معتدل و اصولگرایان اصیل اندیشید؛ باید به دنبال یک مجلس معتدل بود؛ اگر هدف این باشد برای پیدا کردن کاندیداها به مشکل بر نمی خوریم؛ به همین دلیل می گویم که نقش کارگزاران مهم و موثر است؛ نباید گذاشت زاویه ای بوجود بیاید.
:
**مخالفان دولت تلاش می کنند نیروهای معتدل از کاندیداتوری روی گردان شوند

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که همه گروههای سیاسی درون کشور حق شرکت در انتخابات را دارند و این حق برای آنها محفوظ است گفت: خبرهایی که به ما می رسد این است که مخالفان دولت و وزرای پیشین به صورت جدی در اغلب استانها مشغول فعالیت های انتخاباتی شده اند؛ این هیچ ایرادی ندارد و حق آنهاست اما متاسفانه روش نامانوسی را در پیش گرفته اند که این نه تنها خوب نیست که مضر منافع ملی است.
:
جهانگیری خاطر نشان کرد: مخالفان دولت به صورت جدی به دنبال ایجاد نگرانی در بین نیروهای معتدل هستند؛ تهدیدات مختلفی صورت می گیرد؛ تلاش می شود نیروهای مردمی و معتدل شهرستان ها از کاندیداتوری روی گردان شوند؛ به آنها القا می شود که اگر در انتخابات کاندیدا شوند یا فعالیت های خود را آغاز کنند با آنها برخورد می شود. اصلاح طلبان و نیروهای معتدل و حامیان دولت توجه داشته باشند که نباید فریب این جوسازی ها را بخورند؛ باید مقاومت کرد.
:
**انتخابات مجلس باید با سلامت کامل برگزار شود

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: انتخابات مجلس باید با سلامت کامل برگزار شود؛ باید مردم را ترغیب کرد تا در انتخابات شرکت کنند. در آخرین نظرسنجی های صورت گرفته اصلاح طلبان وضعیت خوبی داشتند؛ البته برخی نیز به مدیریت انتخابات هم اشاره می کنند و نگران رد صلاحیت ها و مدیریت انتخابات هستند؛ امیدوارم این مسایل با مذاکرات حل شود.
:
وی با بیان اینکه باید دغدغه ها را به حداقل برسانیم، گفت:دولت به دنبال این است که انتخابات در سلامت برگزار شود و دغدغه ها از بین برود و آحاد مردم بی هیچ نگرانی امکان شرکت در انتخابات را داشته باشند؛ نباید گذاشت مردم مایوس شوند؛ نباید گذاشت چنین فضایی شکل بگیرد.
:
**توافق مهم نفتی ایران و روسیه

وی در پایان به موضوع اقتصادی نیز پرداخت و گفت: امسال سال سختی است؛ قیمت نفت کماکان پایین است و درآمد دولت ناچیز می باشد. در بحث یارانه ها اگر بخواهیم به همه یارانه پرداخت کنیم ۱۶-۱۵ هزار میلیارد تومان کسری داریم؛ الان برخی بحث حذف یارانه اقشار پردرآمد را مطرح می کنند و برخی حذف کل یارانه ها را مطرح می کنند؛ گروهی هم می گویند که در سال انتخابات نباید دست به ریسک زد؛ با این حال وضع درآمدی دولت خوب نیست اما تلاش دولت این است که به سمت یک رونق اقتصادی حرکت کند.
:
جهانگیری در ادامه اظهار داشت: البته اگر بحث هسته ای حل شود وضع بهتر از اکنون خواهد بود؛ برخی از شرکت های خارجی به ایران آمده و مذاکرات مقدماتی خود را آغاز کرده اند؛ برخی دیگر برای سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کرده اند؛ ما نیز با روس ها درباره فروش نفت توافق مهمی را انجام داده ایم.
:
**کرباسچی: برخی پیش بینی می کنند که ردصلاحیت ها قبل از آن که در شورای نگهبان آغاز شود در بخش های اجرایی صورت بگیرد
:
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی نیز پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور به وضعیت پیش رو و سال انتخابات اشاره کرد و گفت: دولت نیز طبیعتا به این انتخابات می اندیشد؛ اما شرایط اکنون برای گروههای سیاسی یکسان و برابر نیست.
:
کرباسچی افزود: گروه رقیب به دنبال تنش و تشنج های سیاسی است؛ از همین فروردین ماه نیز کارهای خود را آغاز کرده اند و کم و بیش نیز اخبار آن منتشر می شود. به اعتقاد ما دولت باید از اهرم و ابزارهای مختلف خود برای از بین بردن فضای تنش و ایجاد تشنج جلوگیری کند؛ دولت باید گروههایی را که به دنبال تنش آفرینی هستند کنترل کند.
:
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به نقش برخی از مدیران دولتی در شهرستان ها اشاره کرد که هنوز دل در گرو دولت پیشین دارند و برای فعالیت نیروهای اصلاح طلب شهرستان ها مانع ایجاد می کنند. به گفته کرباسچی اغلب نیروهای شهرستان ها برای انتخابات امسال نگران هستند و مدیران استانی با آنها همراهی نمی کنند.
:
وی با بیان اینکه به نظر می رسد که انتخاباتی سخت و جدی پیش رو خواهیم داشت، گفت: در حال حاضر طبق گزارش های رسیده و رصد صورت گرفته شده ، رقیب با چراغ خاموش کارهای خود را آغاز کرده است. دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: نیروهای دولت قبلی، فعالیت های خود را آغاز کرده اند؛ اشکالی ندارد اما آیا این فضا در اختیار اصلاح طلبان و حامیان دولت هم هست؟
:
کرباسچی افزود: رقبا به دنبال تنش آفرینی و ایجاد نگرانی در بین مردم هستند؛ برخی از دوستان پیش بینی می کنند که ردصلاحیت ها قبل از آن که در شورای نگهبان آغاز شود ، در فرمانداری ها و بخش های اجرایی صورت بگیرد؛ چرا که برخی از مدیران دولتی در شهرستان ها با نیروهای محلی و شهرستانی نه تنها همراهی نمی کنند بلکه مقابل آنها، سنگ اندازی هم می کنند.
:
**دولت فضای کار را برای حامیان و اصلاح طلبان فراهم کند
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه هر کسی که می خواهد در انتخابات شرکت کند، از چندین ماه قبل، فعالیت های خود را آغاز می کند، گفت: اگر کسی از هم اکنون نتواند کار انتخاباتی انجام دهد، شب انتخابات هرگز نمی تواند کار کند .
:
کرباسچی خاطر نشان کرد: در حال حاضررقبای دولت فعالیت های خود را شکل داده اند؛ جلسات خود را دارند؛ تشکیلات خود را گسترش داده اند اما اصلاح طلبان و حامیان دولت، مورد ارعاب قرار می گیرند و فضا بر آنها تنگ می شود؛ لذا از شما می خواهیم که به این امر توجه کنید و دولت فضای کار را برای حامیان و اصلاح طلبان فراهم کند.
:
وی همچنین با یادآوری سخنان رییس جمهور در جهت تقویت احزاب و دفاع از آنان گفت: ما از شما می خواهیم که وقتی به شهرستان ها سفر می کنید در حاشیه بازدیدها و نشست های خود با احزاب و گروههای سیاسی شهرستان ها نیز دیدار داشته باشید؛ سخنان آنها را بشنوید؛ آنها هیچ خواسته ای ندارند اما همین جلسات آنها را به ادامه مسیر دلگرم می کند. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی همچنین گزارشی از عملکرد یک ساله حزب در کشور را ارائه داد.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS