اعلام آتش‌بس و توقف بمباران یمن توسط رژیم جنایتکار آل سعود
تلویزیون عربستان سعودی در خبری فوری از پایان بمباران یمن توسط نیروی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی خبر داد.

تلویزیون عربستان سعودی در خبری فوری از پایان بمباران یمن توسط نیروی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی خبر داد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، تلویزیون دولتی عربستان سعودی، بیانیه فرماندهی کشورهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را قرائت کرد که بر طبق آن پایان عملیات (عاصفه الحزم- طوفان اراده) در یمن و آغاز مرحله (اعاده الامل-بازگردان امید) را اعلام کردند. سرتیپ عسیری سخنگوی ائتلاف در کنفرانس خبری اعلام کرده است: ما به سه هدف خود علیه حوثی ها و هوادران علی عبدالله صالح رسیدیم و قدرت نظامی آنان را به حداقل رساندیم. وی اعلام کرد که «مرحله بازگرداندن امید به یمنی‌ها» به منظور انجام عملیات سیاسی طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل آغاز شده است.
:
وی تاکید کرد که تجاوزات جنگنده‌های سعودی منجر به از بین رفتن همه تهدیداتی شد که در مرز دو کشور وجود داشته است. وی همچنین مدعی شد که موشک های بالستیک که در اختیار حوثی‌ها در یمن قرار داشته است، منهدم شد. وی با ادعای موفقیت آمیز بودن عملیات طوفان قاطع، اعلام کرد: عملیات ما در تحقق اهدافش دقیق بوده و حملات هوایی ما به ۲۴۱۵ رسید. عسیری گفت: هر نوع عملیات نظامی در داخل یمن را زیر نظر داریم و به تحرکات حوثی ها پاسخ نظامی خواهیم داد. وی افزود: ائتلاف همچنان برقرار است و ما امیدواریم ناچار به تکرار عملیات نظامی نشویم.
:
برخی رسانه های بین المللی، پایان عملیات در یمن را ناشی از توافق پشت پرده بین ایران و عربستان ارزیابی کرده اند و برای این تحلیل به اظهارات صبح سه شنبه معاون وزارت خارجه ایران استناد می کنند. “امیر عبداللهیان” در آغاز نشست سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران ،‌سوئیس و سوریه اظهار داشت: “تحولات یمن یکی از موضوعاتی است که دستگاه دیپلماسی کشورمان به آن توجه دارد و خوش بین هستیم که در ساعات آینده در پیرو مجموع تلاش هایی که شده است شاهد توقف حملات نظامی به یمن باشیم.”
:
وی اضافه کرد: ما خوشبینیم که در ساعات آینده شاهد آن باشیم که گروه های مختلف یمنی بر سر میز مذاکره گرد آیند و برای تقویت روند سیاسی در این کشور تلاش کنند. امیرعبداللهیان در پایان ابراز امیدواری کرد خوش بینی در خصوص توقف حملات نظامی به یمن در ساعات آینده به نتایج روشن و مشخصی برسد.

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • بعضی ها لیاقتشان دیدار حضرت جبرائیل است و بسیاری دیدار شتابان حضرت عزرائیل. معلوم نیست دو طرف جنگ چقدر در این جنگ ۲۶ روزه مقصر بودند. اما تقصیر اصحاب جنگ مسجل است. چرا که کارنامه ایشان در برابر مردمان خود مشخص است. کار ایشان به تعبیر پروین کشتن و پنهان کردن است. اگر خون مسلمان می ریزد و دیه درخور محاسبه قرآن به خانواده او و چند نسل بعد از او پرداخت نمی شود(در غرب می دهند و اگر هم ندهند می گیرند) بخاطر بی لیاقتی رجل بی لیاقت این کشورهاست که پاسخ حرف را با مشت می دهند. جنگ عرب و اسرائیل را ۶۰ ساله می کنند، کشورهای خود را چند باره بازسازی می کنند، می افتند و بلند می شوند و عبرت نمی گیرند. حرف امروز است. دوره خان خانی تمام است. حکومت مردمی و حرمت همسایگی حرف اول و آخر همه مردم دنیا هست. تمامیت خواه نباشید تا مردمان این خطه هم کامروا باشند.
  خطه مرزی به خطا می رود
  خون مسلمان به فنا می رود
  رنج یمن رنج حلب می رود
  مشت مسلمان به خطا می رود
  سوژه دیگر تو نشو می رود
  صورت زیبا به دو مشت می رود
  دور نشو بوسه ما می رود
  کور نشو توشه ما می رود
  مرد عدن مرد عرب می رود
  شعر عدن تا به کجا می رود
  هرچه خورند باده ما می رود
  رنگ ادب رنگ عرب می رود
  تاک نشین تاج طرف می رود
  باده نشین باده مست می رود
  شیخ عرب شیخ عجل می رود
  نام عرب با تو مگر می رود

  Thumb up 2 Thumb down 0


 • همه آنچه در تیرماه سال۱۳۹۳ در غزه اتفاق افتاد در یمن هم تکرار شد! جنگ غزه ۵۱ روزه شد و این جنگ ۲۶ روزه. فقط جای دوست و دشمن یکی شده بود. صحنه های جنگ در هر دو مورد شبیه هم بود و اگر نمی گفتند منطقه و تاریخ جنگ را کسی حدس نمی زد جنگی جز جنگ اسرائیل علیه فلسطین است. چرا که اهداف هر دو یکی بود، ابزار و اغراض حمله بمبارانهای هوائی بود، هواپیماها هم ساخت یک کارخانه آمریکائی بود، آتش یک طرفه بود، اتمام جنگ هم یک طرفه بود. در این جنگ، ده کشور عربی شامل اردن، سودان، مغرب، مصر، کویت، امارات، قطر، بحرین، امارات، کویت و شاید هم پاکستان و چند کشور غربی و نیمه غربی به عربستان چراغ سبز نشان دادند تا جنگ یمن را راه بیاندازند. اعلام جنگ به ظاهر به درخواست رئیس جمهوری فراری یمن بود! نام عملیات را “عاصفه الحزم” (طوفان سهمگین) نام نهادند!! ۲۶ روز مردم و سرمایه های مردم را تحت این عنوان پوشالی و خیالی بمباران کردند، پنج هزار شهید و ۱۵۰ کودک و بیش از ۱۰۰ زن را راهی بیمارستانها کردند تا بعضی تا آخر عمر علیل و بیمار بمانند و تا می توانند به نیابت از شهدای این جنگ و جنگ های قبلی این آل ها را نفرین کنند تا هرچه زودتر بی آل و بی یال بشوند(بازماندگان آسیب دیده از ظلم ها چشم خدا هستند، صدای خدا هستند اما جز معدودی نمی بینند و نمی شنوند تا بوقتش که بدانند چوب کدام گناه را می خورند). از همه دردناک تر دولت متخاصم اعلام می کند هزینه کمک به مردم آسیب دیده از جنگ کفر را (۲۶۰ میلیون دلار) خود می پردازد!! آیا از مردم کشورت برای این حمله اجازه گرفتی؟ از شورای امنیت چطور؟ برای پرداخت غرامت چطور؟ نترسیدید چند دهه دیگر شما را هم بابت این حمله نابرابر چون کشتار ارامنه توسط ترک های عثمانی محکوم کنند؟ خدا را شکر این جنگ در همین جا خاتمه یافت. اما قدر مسلم یمن یک قدم برای استقلال و فتح زمینهای تحت اشغال عربستان نزدیک تر شد. ایکاش ابرقدرتهای امروزین قدرت، اعمال قدرت و صداقت را از قدرت و صداقت ایران عهد کوروش و عهد دوره خلافت علی (ع) می آموختند. و این هم حال دیروز من:
  عرب است
  در یمن است
  این دل بیمار من است
  آب ندارند بخورند
  نان ندارند بخورند
  فقر و فلاکت یمن است
  آتش دشمن کیست
  من نگویم تو بگو
  آتش یک بی ادب است
  شرم شیخ عرب است
  آنچه نداند عرب است
  عدن هم در یمن است
  فتنه جمع در عدن است
  می زند با دل خوش
  می دهد مژده خوش
  پول غرامت بدهد
  عرب است بی ادب است
  ریشه او در فدک است
  نان خود را نخورد
  نان تقدس بخورد
  یمن است این یمن است
  مردم فخر در عذب است
  ای خدا بار دیگر
  امت تو در خطر است
  فتنه ها سر بکشد
  ملت ما در خطر است

  Thumb up 2 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS