جزئیات دومین دادگاه احمد توکلی/ تبرئه می شوم
در این پرونده شاکیان عبارت بودند از دادستان تهران، علی‌اکبر جوانفکر، اسفندیار رحیم‌مشائی، محمدرضا رحیمی، خرم‌آبادی رئیس کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و معاون قضایی دادستان کل کشور، حمید بقایی، سعید مرتضوی و صالحی‌امیری که پس از قرائت قرآن و آغاز دادگاه در شعبه ۷۸ به ریاست قاضی جلالی اعلام شد که علی‌اکبر جوانفکر طی لایحه ای رضایت خود را اعلام کرده است.

در این پرونده شاکیان عبارت بودند از دادستان تهران، علی‌اکبر جوانفکر، اسفندیار رحیم‌مشائی، محمدرضا رحیمی، خرم‌آبادی رئیس کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و معاون قضایی دادستان کل کشور، حمید بقایی، سعید مرتضوی و صالحی‌امیری که پس از قرائت قرآن و آغاز دادگاه در شعبه ۷۸ به ریاست قاضی جلالی اعلام شد که علی‌اکبر جوانفکر طی لایحه ای رضایت خود را اعلام کرده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، در دومین جلسه رسیدگی به پرونده احمد توکلی سه شاکی انصراف داده و یکی از شاکیان اعلام کرد سایت الف ۱۰۰ عنوان مجرمانه دارد.
:
به گزارش مهر، ساعت ۱۰ صبح یکشنبه، دومین جلسه رسیدگی به پرونده احمد توکلی، مدیر مسئول سایت الف در سالن اجتماعات امام خمینی(ره) دادگاه مطبوعات برگزار شد.
:
ساعت ۹:۳۰ شاکی و متشاکی وارد دادگاه شدند و احمد توکلی را نمایندگان مجلس جعفرزاده ایمن‌آبادی، نادران،تاجگردون، امیرآبادی، نجابت، مقیمی، تابش، سقایی، فولادگر، دهدشتی، محجوب و قاضی‌زاده و همچنین حسین فدایی همراهی می کردند. البته حضور دکتر صادق زیباکلام هم در این دادگاه به‌ عنوان حاضرین قابل تامل بود.
:
در این پرونده شاکیان عبارت بودند از دادستان تهران، علی‌اکبر جوانفکر، اسفندیار رحیم‌مشائی، محمدرضا رحیمی، خرم‌آبادی رئیس کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و معاون قضایی دادستان کل کشور، حمید بقایی، سعید مرتضوی و صالحی‌امیری که پس از قرائت قرآن و آغاز دادگاه در شعبه ۷۸ به ریاست قاضی جلالی اعلام شد که علی‌اکبر جوانفکر طی لایحه ای رضایت خود را اعلام کرده است.
:
ابتدا نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت تا بخشی از کیفرخواست را قرائت کند که در آن فعالیت علیه نظام، توهین به نمایندگان مجلس، توهین به رئیس جمهور وقت، توهین به قضات و رئیس قوه قضائیه و نشر مطالب خلاف واقع عنوان شد و نخستین شاکی صالحی‌امیری بعد از اظهارات نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: ادعاهایی که در سایت الف علیه من اعلام شده، صحیح نیست و سوابق علمی من گواهی می دهد که تمام کارهایم را بر اساس قانون انجام داده ام و هیچگونه سوءاستفاده مالی هم در دوران مسئولیت پژوهشی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته ام، انجام نداده ام.
:
به گزارش خبرنگار مهر، قاضی دادگاه از حضار و خبرنگاران خواست هیچ یک از مطالب دادگاه رسانه ای نشود، اما کلیات جلسه دادگاه در این گزارش اعلام می شود.
:
بعد از اظهارات صالحی‌امیری، احمد توکلی از اظهارات خود در سایت الف دفاع کرد و انتشارات مطالب را قانونی دانست.
:
بعد نوبت به وکیل مشائی و بقایی رسید که حسینی به‌ عنوان وکیل مدافع این دو شاکی اعلام کرد که موکلانش از شکایت صرفنظر کرده اند.
:
در ادامه دادگاه، جعفری وکیل سعید مرتضوی صحبت کرد و بعد از آن قاضی از توکلی خواست در مورد اتهامات از خود دفاع کند.
:
توکلی در دفاع از خود با استفاده از بندها و مواد قانونی مطالب منتشر شده در سایت الف را قانونی عنوان کرد که در پاسخ به اظهارات توکلی، نماینده دادستان این اظهارات را رد کرده و بر کیفرخواست پافشاری کرد.
:
جلسه دادگاه ساعت ۱۳:۰۰ به پایان رسید و احمد توکلی در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد که بی گناه است و باید تبرئه شود و گفت که بیشتر شکایت ها از سوی دادستانی تهران عنوان شده است. همچنین در این دادگاه نماینده خرم‌آبادی هم از شکایت خود دفاع کرد و اعلام کرد که سایت الف ۱۰۰ عنوان مجرمانه دارد که باید به آن رسیدگی شود.
:
به گزارش خبرنگار مهر، قاضی دادگاه جلسه بعدی را سوم خرداد اعلام کرد.
:
مدیرمسوول سایت «الف» با بیان اینکه از اتهامات وارده تبرئه می شوم، گفت: اگر بخواهیم کشور را اداره کنیم، آزادی مطبوعات را باید تقویت کنیم.
:
به گزارش ایرنا، احمد توکلی روز یکشنبه پس از پایان نخستین جلسه رسیدگی به اتهاماتش در جمع خبرنگاران افزود: از همه اتهامات تبرئه می شوم، چون کاری نکرده ام.
:
وی ادامه داد: به عنوان نماینده مجلس به اظهارنظرهای مردم احترام می گذارم و اگر بخواهیم کشور را اداره کنیم باید حتما آزادی را قدر دانسته و آزادی مطبوعات را تقویت کنیم.

** مسوولان باید در معرض اظهارات مردم قرار بگیرند
:
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده اتهامات من از سوی دادستان بابت انتشار کامنت های مردم در این سایت و با اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به روسای سه قوه بوده، تاکید کرد: باید مسوولان را در معرض اظهارات مردم قرار دهیم تا خود را اصلاح کنند.
:
توکلی درباره جلسه دادگاه خود گفت: خدا را شکر می کنم که جلسه با حضور هیات منصفه و هیات قضایی برگزار شد و به نیمی از دفاعیات من توجه کردند.
:
وی ادامه داد: البته گفته های زیادی باقی مانده بود که در جلسه سوم خرداد آنها را مطرح خواهم کرد.
:
مدیرمسوول سایت الف درمورد رضایت گرفتن از صالحی امیری به عنوان شاکی گفت: آقای صالحی امیری برداشتی اشتباه از بندی از نامه من در مجلس شورای اسلامی داشتند که در آن نامه گفته ام نیمی از مبلغ را مرکز تحقیقات استراتژیک گرفته و ایشان تصور کرده اند که من گفته ام نیمی از قرارداد را او گرفته است.
:
وی ادامه داد: اگر به نامه من نگاه کنید، جمله به صراحت می گوید که مرکز تحقیقات برای تحقیق، نیمی از مبلغ قرارداد را خود گرفته و نیمی دیگر را به محقق می دهد.
:
توکلی در پاسخ به این سووال که چرا با وجود اطلاع داشتن از محتویات کامنت های مردم آنها را منتشر کردید، گفت: می خواهیم آزادی مردم را تامین کنیم و اجازه می دهیم آنها اظهارنظر کنند.
:
وی ادامه داد: البته همیشه اظهارنظرها درست و اطلاعات صحیح نیست، اما اگر اظهارنظر و آزادی مطبوعات نباشد، فسادها در لایه های پنهان باقی می ماند و چون دمل های چرکین سر باز می کنند.
:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درمورد دلایل انصراف مشایی، بقایی و جوانفکر از شکایتشان گفت: جوانفکر گفته که ما را به دادگاه عدل الهی واگذار می کند که در آن دادگاه مشکلی ندارم. آقایان مشایی و بقایی نیز به دلیل دیر رسیدگی به شکایتشان از گرفتن نتیجه ناامید شده و از شکایت خود منصرف شدند.
:
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیرمسوول سایت الف با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات در شعبه ۷۸ دادگاه کیفری استان تهران بصورت علنی برگزار شد و ریاست آن را قاضی جلالی برعهده داشت.
:
احمد توکلی ۲۲ اردیبهشت ماه در نطق میان دستور خود درباره شکایات علیه خود گفته بود: بنده به دلیل انعکاس کامنت هایی که مردم در سایت « الف» در انتقاد از قوه قضاییه، رییس جمهور و دولت وقت و مجلس شورای اسلامی قرار دادند از سوی دادستان تهران به فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، نشر مطالب خلاف واقع، و اهانت به مقامات متهم شده ام و دادستان این کار را طبق مقررات قانونی انجام داده است. همچنین در کیفرخواست شکایت آقایان خرم آبادی، صالحی امیری، مشایی، مرتضوی، بقایی، رحیمی و جوانفکر پذیرفته شده که بنده طبق مقررات فقط از خود دفاع می کنم و فراتر از آن نمی روم، چراکه بیشتر از آن نه حقی دارم و نه وظیفه ای.

./.

برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • در هند شنیدم جواهر لعل نهرو اولین و دانشمندترین نخست وزیر هند به مردم خود پیغام داده بود چون نمی تواند حرف دل همه آحاد ملت را بشنود مطالب خود را در روزنامه ها بنویسند تا او سر فرصت آنها را مطالعه کند(و لابد اقدام نماید). به جای جمع آوری ۱۶ میلیون عریضه مردمی در چند دور سفر استانی! امروز هند به برکت این قبیل دیدگاه ها مظهر آزادی بیان و آزادی احزاب و دارای یکی از گسترده ترین و پرنفوذترین مطبوعات جهان است. بطوریکه پیر و جوان، کم سواد و باسواد هر روز صبح روزنامه مورد علاقه خود را دم در منزل خود دریافت و مطالعه می کنند. خواندن علاقه و انگیزه می خواهد و مردم هند مثل بسیاری از کشورها هر دو را در حد ولع دارند.
  – منم نهرو اگر خطی نویسید/ به من دیدید خطا نقدی نویسید/ که من خوانای هر خط سیاهم/ به من دارید سخن خطی نویسید.
  – نظر کرده باشند نظر می کند/ نظر با تو باشد اثر می کند/ هر آنکس که دارد سواد خدا/ نظر تا کند او اثر می کند.
  – من نظرم را نظر تو کنم/ بار نظر بار سفرها کنم/ سیر کنم سوره کنم سود کنم/وقت نظر با تو نظرها کنم.
  – اگر دیدی کسی بر تو نظر کرد/قلم در دست گرفت نقد تو را کرد/بدان او مرد مردان زمین است/برای پند تو او رنج خود کرد.
  – خوشحا برحق نظر حق را اثر کرد/ درون هر اثر خود را اثر کرد/اثر در روح ما در خون ما نیست/مگر در کوی ما خون را اثر کرد.
  – نکند به دست من چیزی هست/یا که بر دیده من دیدی هست/حافظ فکر خود و دین خودم/نظری بوده اگر عیدی هست.
  – این نظر است یا که نظرگاه توست/از مدد است یا که مددکار توست/فارغ از این شعر که من گفته ام/این قلم است یا که قلمکار توست.

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتی



نتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS