کمیته‌امداد مسئول محرومان‌است نه‌ عمران
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: این نهاد متولی کارهای عمرانی نیست بلکه مسئول امور محرومان در هر مکانی است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: این نهاد متولی کارهای عمرانی نیست بلکه مسئول امور محرومان در هر مکانی است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فتاح در جلسه تخصصی شورای سیاست گذاری زکات کشور که با حضور نمایندگان ولی فقیه در استان ها در مجتمع آموزشی فرهنگی آدینه برگزار شد، افزود: ما حتی در مناطق محروم نیز متولی کارهای عمرانی نیستیم بلکه موظفیم وضعیت و نیازمندی های محرومان را رفع کنیم بنابراین از این پس ۶۰ درصد زکات کشور صرف امور فقرا و بقیه صرف امور مساجد و بهداشت و مانند اینها خواهد شد.

:
وی گفت: افتخار می کنم که مقام معظم رهبری به یک فرد بسیجی اعتماد کردند البته بسیجی بودن مقام نیست بلکه مقام اصلی ما در خرابات است و تنها آمده ایم تا خادم جمعیت مظلوم و محرومی باشیم که صدایشان در کشور به جایی نرسیده است. فتاح افزود: انصافا در کمیته امداد امام خمینی(ره) کارهای بسیاری صورت گرفته است اما واقعیت این است که نیازمندی های محرومان ما بسیار زیاد است و باید همه تلاش کنیم در دوره جدید فعالیت های کمیته امداد، کارهای مانده زیاد را سامان دهیم.
:
وی گفت: پس از انتصابم در کمیته امداد به چهار منطقه بشاگرد، خوزستان، قم و جنوب تهران رفتم که متاسفانه شاهد محرومیت های بسیار زیادی در برخی خانواده هایی که حتی تحت پوشش کمیته امداد هستند بودم. فتاح افزود: در قم پس از سرکشی به چند خانواده تحت پوشش در این شهر به خانه ای رسیدیم که والله قسم داخل یخچال آن چیزی وجود نداشت و ما از خجالت خاک و آب شدیم.
:
وی گفت: البته پشیمان و خجالت زده ام از اینکه درب یخچال آن خانوار را بازکردم اما این مساله در اینکه ما باید بیشتر به فکر محرومان و فقرا باشیم موثر بود و آن خانواده نیز چیزی برای خوردن نداشتند این درحالیست که این خانواده تحت پوشش کمیته امداد بود و این نهاد خدمات زیادی ارایه کرده اما نیازمندی های فقرای ما بسیار زیاد است.
:
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: اینگونه نیست که ما در تهران بنشینیم و تنها دستور دهیم تا براساس سلسله مراتب ، کار و امورات یک فرد رفع شود بلکه باید خود مسئول به فرد رجوع کند و مشکلاتش را جویا شود و این راه و سیره حضرت علی(ع) است.
:
فتاح تاکید کرد: هدف اصلی ما در کمیته امداد، افزایش اعتماد عمومی مردم است و باید به گونه ای رفتار کنیم که مردم به صندوق های صدقات اعتماد بیشتری پیدا کنند چراکه آنان حساس هستند و می گویند کمیته، آن را خرج جاهایی همچون عاملین می کند بنابراین به سمت موسسات دیگر می روند و تصور می کنند که واسطه ها را کنار زده اند و مستقیم به نیازمند می رسانند. وی از نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در مراکز استانها خواست تا در کمک به کمیته امداد و همچنین نحوه خرج زکات مردم کمک بیشتری کنند. فتاح تاکید کرد: اینکه زکات با آموزش و کارهای فراوان از چند میلیارد تومان در سال به ۴۵۰ میلیارد تومان رسیده جای شکر دارد اما باید در نحوه مصرف آن نیز دقت کنیم.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتی



نتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS