فریادهای نمايندگان دلواپس بر سر ظریف در جلسه غیرعلنی مجلس
با فریادهای نماينده پايداري​ها بر سر ظریف در مجلس نشست غیرعلنی مجلس با محمد جواد ظریف و سید عباس عراقچی پس از 2 ساعت به پایان رسید؛ نخستین صحنه ای که خبرنگاران در بدو ورود به صحن مشاهده کردند، مشاجره تند و فریادهای مهدی کوچک زاده نماینده تهران بر سر وزیر امور خارجه بود.

با فریادهای نماینده پایداری​ها بر سر ظریف در مجلس نشست غیرعلنی مجلس با محمد جواد ظریف و سید عباس عراقچی پس از ۲ ساعت به پایان رسید؛ نخستین صحنه ای که خبرنگاران در بدو ورود به صحن مشاهده کردند، مشاجره تند و فریادهای مهدی کوچک زاده نماینده تهران بر سر وزیر امور خارجه بود.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ به نوشته خبرگزاری ها، نخستین صحنه ای که خبرنگاران در بدو ورود به صحن مشاهده کردند، مشاجره تند حمید رسایی و مهدی کوچک زاده با وزیر امور خارجه بود. براساس این گزارش، کوچک زاده مقابل ظریف و روبروی جایگاه ناطقان ایستاده بود و فریاد می زد.

:
این در حالی بود که علی لاریجانی رییس مجلس گزارشی از جلسه غیرعلنی مجلس ارائه می کرد و می گفت که ظریف و عراقچی طی ۲ ساعت گزارشی مبسوط از روند مذاکرات ارائه کردند. محمدجواد ظریف و سیدعباس عراقچی امروز با حضور در نشست غیرعلنی مجلس ابهامات پیش آمده در مورد مذاکرات هسته ای را رفع کردند. محمدجواد ظریف و سیدعباس عراقچی امروز با حضور در نشست غیرعلنی مجلس ابهامات پیش آمده در مورد مذاکرات هسته ای را رفع کردند.
:
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی وزیر امور خارجه مهمترین مسائل مطرح شده در بیانیه لوزان را برای نمایندگان تشریح کرد، گفت: دکتر لاریجانی با توجه به تجربه خود موضوع حمایت از مذاکرات را مطرح کرد، البته ایشان تاکید کرد که باید خواسته‌های ملت و نظام نیز در مذاکرات دنبال شود. وی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه مهمترین مسائل مطرح شده در بیانیه لوزان را برای نمایندگان تشریح کرد. سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: همچنین عباس عراقچی عضو تیم مذاکره‌کننده به صورت مبسوط درباره مذاکرات اخیر و دغدغه‌های رهبری مسائلی را مطرح کرد. وی ادامه داد: همچنین در ادامه این جلسه غیرعلنی ۴ نفر از نمایندگان سوالاتی را درخصوص نحوه لغو تحریم‌ها، بازرسی از فردو و مجموعه تاسیسات هسته‌ای مطرح کردند که به این سوالات نیز پاسخ داده شد.
:
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا ظریف در مورد اظهارات ضدونقیض مقامات آمریکایی توضیحاتی داده است، گفت: یکی از نمایندگان تذکر جدی در این زمینه داد. پاسخ آقای ظریف آن بود که همیشه در طول ۳۰ سال گذشته آنها با شیوه چماق و هویج خود را عرضه کردند و این چیز جدیدی نیست. در مجموع آقای ظریف قول دادند که از دستاوردهای هسته‌ای به خوبی دفاع کنند.سخنگوی هیات رئیسه مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در مورد دبه کردن آمریکا هم نمایندگان سوالاتی مطرح کردند؟ گفت: چون جلسه غیرعلنی بود، نمی‌توان راجع به آن توضیح داد، اما وزیر امور خارجه در این‌باره مسائلی را مطرح کرد.
:
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا کاهش سانتریفیوژهای فوردو به ۳۵۰ عدد صحت دارد، گفت: سانتریفیوژهای فردو به همان تعداد ۱۰۴۴ عدد باقی خواهد ماند و کاهش آن صحت ندارد. وی با بیان این‌که چهار نفر از نمایندگان سوالاتی درباره نحوه لغو تحریم‌ها، بازرسی‌ها و فعالیت‌ها در فردو و مجموعه تأسیسات هسته‌ای مطرح کردند، گفت: آقای ظریف و عراقچی به تمامی این سوالات پاسخ دادند. نعمتی درباره درگیری لفظی کوچک‌زاده و رسایی با ظریف در پایان جلسه غیر علنی گفت: هیچ درگیری وجود نداشت فقط با یکدیگر بحث می‌کردند.
:
محمد حسین قربانی نماینده آستانه نیز پیش از شدت گرفتن بیشتر درگیری لفظی، ظریف را که امروز چفیه ای  بر گردن انداخته بود به بیرون از صحن مجلس هدایت کرد. لاریجانی پس از این اتفاقات گفت: آقایان ظریف و عراقچی در جلسه غیر علنی دو ساعته توضیحاتی را درخصوص مذاکرات هسته‌ای به نمایندگان ارائه دادند.
:
دکتر علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی با اشاره به دو ساعت تاخیر در آغاز جلسه، گفت: از ساعت ۸ تاکنون دو ساعت جلسه غیرعلنی در مورد مباحثی که در مذاکرات هسته‌ای مطرح شد داشتیم، از این روآقایان ظریف و عراقچی توضیحات کافی در مورد نحوه مذاکرات و مذاکرات اخیر داشتند. رئیس مجلس افزود: نمایندگان هم نقطه نظرات خود را مطرح کردند، بنابراین ما امیدوارم در این تعامل و گفت‌وگوهای دوجانبه مذاکرات به نحو بسیار خوب و متینی ادامه پیدا کند و دستاورد مناسبی برای ملت ایران داشته باشد .

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS