تشریح برنامه های فرهنگی و هنری منطقه آزاد ماکو
مهندس جواد اسماعیل‌زاده در گفتگو با خبرنگار بینانیوز‌، از احداث یکی از زبیاترین پارک‌های استان در شهر ماکو خبر داد که این پارک علاوه بر فضای سبز جهت تفریح مردم منطقه و میهمانان، با برخورداری از فضاهای وسیع و مدرن برای برگزاری نمایشگاه، مراسم‌ها، پخش فیلم و اجرای برنامه های موسیقی مورد بهره‌‌برداری قرار خواهد گرفت.

مهندس جواد اسماعیل‌زاده در گفتگو با خبرنگار بینانیوز‌، از احداث یکی از زبیاترین پارک‌های استان در شهر ماکو خبر داد که این پارک علاوه بر فضای سبز جهت تفریح مردم منطقه و میهمانان، با برخورداری از فضاهای وسیع و مدرن برای برگزاری نمایشگاه، مراسم‌ها، پخش فیلم و اجرای برنامه های موسیقی مورد بهره‌‌برداری قرار خواهد گرفت.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو طی مصاحبه‌ای با خبرنگار بینانیوز برنامه های این سازمان را برای مردم منطقه و سایر هموطنانی که قصد سفر به ماکو را دارند ، تشریح کرد.

:

وی در ابتدای این گفتگو از تمامی مردم منطقه و شهرهای همجوار ماکو برای حضور پرشور در برنامه های سازمان تشکر و قدردانی و ابراز امیدواری کرد با تداوم این حمایت‌ها در آینده، سازمان منطقه آزاد ماکو برنامه های بیشتری در شأن مردم ماکو تدارک ببیند.

ایشان با اعلام خبر گشایش نمایشگاه کتاب ویژه ماه رمضان از روز چهارم این ماه پربرکت در سالن اداره برق ماکو، استقبال مردم منطقه آزاد ماکو از نمایشگاه کتاب سال گذشته را دلیل این موضوع بیان کرد که امسال نمایشگاه به نحوی پربارتر برگزار شود و بهمین منظور از امام جمعه فاضل ماکو که با تمام توان مساعدتهای لازم را در جهت برگزاری مناسب نمایشگاه انجام داده اند ابراز تشکر و قدردانی کردند.

اسماعیل‌زاده هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب را توسعه فرهنگ مطالعه بیان نمود و افزود: قصد داریم با ارائه تخفیف‌های  مناسب برای کتاب و محصولات فرهنگی سعی در گسترش فرهنگ کتابخوانی مردم منطقه داشته باشیم.

وی با ابراز تشکر از ایده های حجت‌الاسلام ایوب رنجبری در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه ماه مبارک رمضان ،ایجاد غرفه‌های مشاوره خانوادگی، پاسخ به مسائل شرعی و نقاشی کودکان را از برنامه های جنبی این نمایشگاه ذکر کرد.

:

مهندس اسماعیل‌زاده در ادامه تشریح برنامه های سازمان، افزود:« امسال سازمان منطقه آزاد با هماهنگی تمامی دستگاه‌های ذیربط و امام جمعه محترم ماکو که این مساله برای ایشان نیز اهمیت وافری دارد ، تلاش کردیم که در برنامه های مربوط به اوقات فراغت از موازی کاری نهادهای مختلف جلوگیری شود و این برنامه ها به صورت پربار و با تکیه بر بعد کیفی برگزار شوند.»

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو،در بحث “اوقات فراغت” آموزش قرآنی دانش‌آموزان را از اولویت‌های سازمان دانست و در این زمینه سازمان‌های اوقاف، هلال احمر و اداره وزرش و جوانان، آموزش و پرورش، سپاه و شهرداری را از جمله ارگان‌هایی نام برد که برای اجرای این برنامه‌ها به نحو احسن با سازمان منطقه آزاد ماکو ، همیاری و همکاری داشته‌اند.

:

وی در تشریح سایر برنامه های معاونت فرهنگی و هنری سازمان ، تصریح کرد: « امسال از دوم لغایت ۱۲ تیرماه جشن بزرگ رمضان برای مردم ماکو در پارک استاد شهریار ، هر شب بعد از افطار از ساعت ۲۲ برگزار خواهد شد و همزمان در شبهایی که تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات لیگ جهانی ‌والیبال بازی خواهد داشت از طریق صفحات نمایش بزرگ (LED) تعبیه شده در فضاهای عمومی، این مسابقات برای علاقمندان نمایش داده خواهد شد.

:

برنامه های حوزه گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو برای تعطیلات تابستان ۹۴

جواد اسماعیل زاده در مورد امکانات گردشگری منطقه آزاد ماکو  گفت:« به دستور مهندس فروزان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تمامی حوزه های سازمان برای میزبانی شایسته از مهمانان و گردشگران که عمدتاً بعد از ماه رمضان به منطقه خواهند آمد آمادگی کامل را خواهند داشت و در نظر داریم که با پخش بروشورها و سی‌دی‌ها همانند ایام نوروز۹۴ جهت راهنمایی و ارائه اطلاعات مکان‌های دیدنی و جاذبه های منطقه ،خدمات ارائه خواهد شد. همچنین با استفاده از چند دستگاه خودرو وَن به صورت رایگان تورهای گردشگری در سطح منطقه آزاد ماکو به جهت بازدید از اماکن باستانی و نقاط دیدنی منطقه، برگزار خواهد شد.»

:

برگزاری اولین جشنوراه هندوانه در دشت شیبلو

ایشان در ادامه تشریح برنامه‌های سازمان منطقه آزاد ماکو ، با اعلام خبر برگزاری اولین جشنوراه هنداونه در دشت شیبلوی شهر پلدشت، دشت شیبلو را محل اصلی کاشت هنداونه در منطقه عنوان کرد که این محصول توانسته محبوبیت خوبی در سایر شهرستان‌ها و استانهای همجوار پیدا کند که این اعتباری برای منطقه هست.

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو هدف از برگزاری جشنواره هندوانه را معرفی قابلیت های منطقه شیبلو عنوان کرد و افزود سعی داریم تا از این طریق با ارائه جوایزی از زحمات کشاورزانی که با کشت طبیعی، اصولی و بدون هورمون سعی در ارائه محصولات سالم به بازار دارند، قدردانی کرده باشیم.

:

احداث پارک وسیع و زیبا برای برگزاری نمایشگاه و مراسم‌ها

اسماعیل‌زاده در گفتگو با پایگاه خبری بینانیوز ، با اشاره به پروژه‌های مصوب برای اجرا در منطقه آزاد ماکو ، اعلام کرد: «در شهر ماکو کلنگ زنی یکی از بزرگترین و زیباترین پارکهای استان صورت گرفته، در این پارک فضای نمایشگاهی برای ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ نفر پیش‌‌بینی شده که در آن به صورت کامل تمام امکانات پخش فیلم و موسیقی تعبیه خواهد شد و مشکل نبود سینمای مناسب در شهر ماکو مرتفع خواهد شد.

وی حمایت از هنرمندان منطقه را از برنامه‌های معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد ماکو عنوان کرد و افزود آمادگی داریم که سالن آمفی‌تئاتر ساختمان شماره‌دو سازمان جهت برگزاری برنامه‌های هنری در اختیار هنرمندان منطقه قرار بگیرد.

ایشان همچنین شناسنامه‌دار کردن هنرمندان ماکو برای تخصیص حمایت‌های مادی و معنوی از این قشر فرهیخه را جزو برنامه‌های آتی سازمان برشمرد.

 :

مهندس جواد اسماعیل‌زاده در پایان این گفتگو با تشکر و ابراز قدردانی از حمایت‌ها و راهنمایی‌های ائمه جمعه محترم منطقه و تلاشهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ، اهم برنامه هایی که در منطقه آزاد ماکو در حال اجرا هستند و یا در آینده‌ای نزدیک به مرحله اجرا و برگزاری خواهند رسید را بدین شرح بیان کرد:

:

– برگزاری مراسم ویژه شب‌های قدر در مزار شهدای گمنام با حضور مردم شهید پرور شهرستان ماکو

– برگزاری محفل انس با قرآن در شهرهای منطقه با دعوت و حضور سخنرانان مطرح کشور

– برگزاری مسابقه صخره‌نوردی در “کوه قیه” ماکو،  برای اولین بار که این مسابقات زیر نظر فدراسیون کوهنوردی برگزار خواهد شد.

:

– برگزاری جشنواره ماهی‌گیری در پلدشت

– رفع خطر کاخ سردار باغچه جوق و مرمت و بازسازی سایر ابنیه تاریخی شهر ماکو به منظور اینکه به صورت امن و بی خطر در معرض دید عموم قرار بگیرند.

:

– جشنواره بادبادک ها در مسیر قره خاچ

– جشنواره بازیهای بومی محلی

– مسابقات سوارکاری عشایر

– تورگردانی رایگان دانش آموزان منطقه در تابستان

– برگزاری تور دوچرخه سواری منطقه آزاد ماکو در بین شهرهای ماکو – شوط – پلدشت

:

– برگزاری کلاسهای مختلف آموزشی با دعوت از اساتید مجرب حوزه هنرهای تجسمی، عکاسی ، فیلم نامه نویسی و …

– فعالسازی بیش از پیش پایگاه های مساجد با حضور جوانان و نوجوانان

– برگزاری اولین نمایشگاه صنایع‌دستی و آثار و اشیاء قدیمی در شهر شوط

– دعوت از لیدر‌ها و تورگردانهای مطرح سطح کشور جهت آشنایی با قابلیت های توریستی منطقه

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS