آقای قالیباف با حلواحلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با حضور در باغ خشکیده‌ای در ستارخان،‌ گفت: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد و زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با حضور در باغ خشکیده‌ای در ستارخان،‌ گفت: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد و زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.

:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ رحمت‌الله حافظی در حاشیه بازدید از باغی خشکیده در خیابان ستاخان، گفت: این باغ رو به روی برق آلستوم واقع شده است که بر اساس اظهارات اهالی محل تا سه سال پیش این باغ سبز بوده و کنار پیاده رو، محصولات آن از جمله انار،‌ توت و انجیر به مردم عرضه می‌شده است.
:
او ادامه داد: بحث ما این است که شهرداری یک مجموعه و نهاد خدماتی است اما دو – سه سال است که شهرداری مدعی شده این نهاد به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی ارتقا پیدا کرده است؛ ما وقتی این ادعا را می‌پذیریم که شهرداری وظیفه خدماتی خود را به خوبی ارائه کند و رضایتمندی مردم حاصل شود بعد ادعا کنیم می‌خواهیم به فضای فرهنگی و اجتماعی وارد شویم.
:
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر با آنچه می‌بینیم و قطعا در سطح شهر ۱۰ ها و ۱۰۰ مورد مشابه دیگر وجود دارد،‌ شهرداری نمره قبولی نمی‌گیرد. این در حالی است که شهرداری طبق قانون موظف است اگر باغی مالک خصوصی دارد و در تأمین آب و آبیاری آن تعلل می‌کند یا توان این کار را ندارد شهرداری موظف است نسبت به آبیاری آن اقدام و هزینه‌ها را علاوه بر یک درصد مشخص از طریق مجرای قانونی پیگیری و دریافت کند.
:
او گفت: اما متأسفانه مشاهده‌ می‌کنیم در این مجموعه به وظیفه قانونی شهرداری عمل نشده و حاصل آن قتلگاهی است که درختان ایستاده مُرده‌اند. انتظار داریم شهرداری به جای اینکه به دنبال تراکم فروشی یا به دنبال این باشد که درختان خشک شود تا قطعات را تفکیک کند و به فروش برساند، برای صیانت از باغات برنامه‌های جدی ارائه کند.
:
او ادامه داد: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد. ده‌ها و ۱۰۰ها میلیون تومان هزینه و بنرهای « آسمان آبی زمین پاک» نصب می‌شود اما با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود. زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.
:
او گفت: انتظار داریم در کوتاهترین زمان ممکن جبران اشتباهات از سوی شهرداری صورت گیرد و رفتار به گونه‌ای باشد که نه تنها مردم و نمایندگان آنها بلکه خداوند نیز رضایت داشته باشند و شاهد ارائه کارنامه موفقی باشیم.
:
حافظی در پاسخ به اینکه در صورت تعمدی بودن این کار شورای شهر چه برخوردی خواهد داشت، گفت: تعمدی بودن این کار را نمی‌توان ثابت کرد اما می‌توان گفت شهرداری وظیفه قانونی خود را انجام نداده و در شورای شهر هم فضای مناسبی برای رصد کردن این موضوعات نیست زیرا دسته بندی‌‌های سیاسی به دفاع از وی می‌پردازد و عملا هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.
:
او ادامه داد: وقتی شهردار از یک جناح سیاسی انتخاب می‌شود حاصل آن همین خواهد بود، انتظار داریم شوراها در انتخاب شهردار در همه شهرها، شهردار یک نیروی با تجربه اجرایی انتخاب کنند تا گروه‌ها و دسته ‌بندی‌های سیاسی بدون دلیل به حمایت از شهردار نپردازند. در دوره‌های گذشته هم که شهردار از یک جناح سیاسی بود اعضای شورا مجبور به دفاع از شهردار خود بودند و این رویه کارنامه خوبی را به جا نگذاشته است.
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS