حجت الاسلام اژه‌ای: دانه‎‌درشت‌ها می‌خواهند قاضی تعیین کنند
معاون اول قوه قضاییه فعال شدن چرخ اقتصاد را از مهمترین اولویت های این قوه اعلام کرد و گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توانست در سال گذشته نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان از معوقات بانکها را وصول کند.

معاون اول قوه قضاییه فعال شدن چرخ اقتصاد را از مهمترین اولویت های این قوه اعلام کرد و گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توانست در سال گذشته نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان از معوقات بانکها را وصول کند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در سخنرانی پیش از خطبه نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته تهران، افزود: قوه قضاییه با توجه به شرایط کنونی، توطئه ها و فشارهای دشمن و عوامل شیطان بزرگ در داخل کشور چند هدف بزرگ را به صورت مشخص هدف گذاری کرد و دستیابی به این موارد را در کنار سایر کارها در اولویت قرار داده است.
:
محسنی اژه ای با بیان آنکه یکی از مسایل مهم در شرایط کنونی فعال شدن چرخ اقتصاد کشور است، گفت: اجرا شدن اقتصاد مقاومتی از خواسته های مقام معظم رهبری است و در این راستا قوه قضاییه در خصوص مسائل اقتصادی به دولت و مردم تلاش و کمک کرده است.
:
اهم اظهارات معاون اول قوه قضاییه را به نقل از ایرنا بخوانید؛
:
*اگر بانکها به صورت بنگاهداری عمل نکنند و با همان شرایطی که قانون تعیین کرده اجازه دهند پول در اختیار همه فعالان اقتصادی جامعه قرار گیرد و گردش داشته باشد و در دست عده ای معدود رسوب نکند و آنها نیز از این پولها در جایی غیر از آنکه باید استفاده شود، استفاده نکنند؛ چرخ اقتصاد فعال می شود.  پولی که پرداخت می شود، باید اعتبارسنجی و نظارت شود که کی کجا و چگونه داده می شود و با این کار، حرکت عظیمی در چرخ اقتصاد بوجود می آید و قوه قضاییه احساس کرد اینجاست که به نفع مردم و دولت باید وارد شود و ننشیند ببیند که بانک مرکزی چه می کند.
:
*احساس کردیم از جمله وظایف ما در جهت حفظ حقوق عامه و حفظ سرمایه های مردم که در بانکهاست، وارد شویم و وارد شدیم، تا حدود زیادی مسئله معوقات بانکها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد، ضمن آنکه با بدهکاران نیز صحبت شد و تسویه کردند. بخشی از آنها که بدهکاران بزرگ بانکی بودند و تسهیلات گرفته شده همراه با اقدامات غیرقانونی بود و قوه قضاییه با آنها برخورد و برخی را بازداشت و طلب بانک ها را از آنها وصول کرد و یا در حال وصول است.داجراییات سازمان ثبت فعال ترشد و در سال۹۳ نزدیک ۴ هزار میلیارد تومان از معوقات بانکها را وصول کرد.
:
*بسیاری از شرکتهای اعتباری و واسپاری یا لیزینگی که در این عرصه فعالیت می کنند، غیرمجاز هستند و قوه قضاییه به کمک بانک مرکزی، مردم و دولت آمد و کارگروهی از چند دستگاه ایجاد شد تا این موسسات وشرکت هایی که به نحوی در مسئله پولی ما دخالت دارند و غیرمجاز هستند،ساماندهی شوند. این موسسات یا باید خود را تطبیق دهند و فعالیت قانونی داتشه باشند یا آنکه بساط خود را جمع کنند؛ در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.
:
*فعالیت یک هزار شرکت واسپاری یا لیزینگ بدون مجوز، ۵۰۰ تعاونی اعتبار بدون مجوز، است، این موسسات غیرمجاز باید زیر چتر قانون قرار بگیرند و در جهت سیاستهای پولی کشور اقدام کنند.
:
*قوه قضاییه از سالهای گذشته خصوصا در سالهای ۹۲ و ۹۳ به دادستانها اخطار داد تا با استفاده از ظرفیت های مدعی العموم مانع از تخریب اراضی شوند که توفیقات بسیار موثر و مفیدی در این زمینه داشتند؛ هم جلوی پیشرفت زمین خواری گرفته و هم بازدارندگی برای آینده شد.
:
* مردم از قوه قضاییه انتظار دارند که نسبت به امور و وظایفی که به او محول شده با اقتدار، صلابت، دقت و اقدام به موقع برخوردهای مناسب و در یک کلمه با عدالت رفتار کند.اگر کار مردم به تاخیر افتاد، کم انجام شد و یا اگر رفتار مناسب انجام نشد و در احیای حقوق عامه کاستی وجود داشت و اگر چنانچه خروجی کار همراه با عدالت نبود اینجا قوه قضاییه نتوانسته به وظیفه خود عمل کند.
:
* هدف اصلی که این قوه دنبال کرد بحث به گردش درآوردن چرخ اقتصاد کشور بود و هدف دیگرش نیز به مسایلی برمی گردد که مربوط به نابهنجاری های جامعه و مخل امنیت جامعه است. براساس بند یک از اصل ۳ قانون اساسی  دولت جمهوری اسلامی موظف است محیط مناسب برای رشد فضایل اخلاقی در جامعه ایجاد و با همه مظاهر فساد مبارزه کند و هر سه قوه موظف هستند با تمام مظاهر فساد و تباهی مبارزه کنند. این قوه منتظر نماند تا ببیند الزاما هر مسوولی کارش را انجام می دهد یا نه، بلکه اولویت گذاری کرد و با کسانی که موجب ترویج فساد و فحشا در فضای مجازی می شوند، مبارزه کرد.
:
*متاسفانه در اینجا با قوه قضاییه همکاری نشده و نمی شود؛ اما این دستگاه با افرادی که از طریق فضای مجازی موجب ترویج فساد و فحشا می شوند برخورد کرده و نتایج خوبی نیز داشته است. قوه قضاییه با وجود اینکه تحت فشار زیادی بوده و است، اما با کسانی که در نشریات مکتوب یا دیجیتال نیز به صورت موردی به مقدسات توهین و با نشر اکاذیب ذهن جامعه را مشوش می کنند تا آنجا که مقدور بوده برخورد کرده و در جایی که ارشاد و تذکر لازم بوده، تذکر داده است.
:
* یکی از مسابل مورد حق مردم برخورد با دانه درشت ها و برخورد بدون تبعیض با صاحبان قدرت بود؛ برخی از پرونده هایی که درسالهای اخیر رسیدگی می شود، فوق العاده فشار می آورند و تهدید و تطمیع می کنند. این افراد مستقیم و غیرمستقیم سعی در تخریب قوه قضاییه را دارند تا نتوانیم به پرونده آنها رسیدگی کنیم.
:
* اگر رسیدگی به پرونده ها از لحاظ حقوقی حداکثر۲۰۰ ساعت وقت بخواهد، بیش از ۲۰۰ ساعت وقت برای حاشیه سازی گرفته می شود و چون صاحب قدرت است می گوید «قاضی را باید من تعیین کنم و من باید بگویم قاضی باید چه کسی باشد. چرا به من نگفتید که…»؛ در حالی که به متهم و موکلش باید بگوییم و او را تفهیم اتهام کنیم، شما چه کاره هستید.
:
* نفس کار قضا سخت است و با توجه به اینکه ماموریت های سنگین بعهده قوه قضاییه گذاشته شده؛ این دستگاه عده و عده لازم را ندارد. از مجلس و دولت تقاضا داریم به قوه قضاییه اجازه جذب نیرو دهند.  قضاتی که طبق برنامه پنجم اجازه جذب داده هنوز در پرداخت حقوق آنها مانده ایم.
:
*با گرامیداشت شهدای سال ۶۰ و در صدر آنها شهید بزرگوار آیت الله بهشتی، این فاجعه بزرگ به دست مزدوران زمانی اتفاق افتاد که آتش و شعله جنگ در جبهه ها بالا گرفته و صدام به حمایت از غرب و شرق جنگ سنگینی علیه ما به راه انداخته بود.  این حادثه در شرایطی روی داد که عوامل ستون پنجم دشمن در داخل مرتب به شایعه پرکانی و افترا افکنی مشغول بود و در شرایطی که گروهک های مختلف با نام های مختلف و شعارهای به ظاهر انقلابی و خلقی در جای جای کشور کارشکنی می کردند و آشکار و پنهان به مبارزه با این ملت مشغول بودند؛ در شرایطی که شیاطین انس و جن تلاش می کردند روحیه مردم را تضعیف و نفاق و شقاق بین امت و امت و همچنین بین امت و امام ایجاد کنند.
:
* در هفت تیر سال ۶۰ سرمایه ها، فرهیختگان و مسوولان بلندپایه و بالاترین مقام قضایی این نظام و کشور و تعدادی از مسوولان دولت و مجلس شورای اسلامی را از دست دادیم و این ملت و این نظام از وجود آنها بی بهره ماند، اما با نثار خون این شهدا دو اتفاق مهم روی داد.  با شهادت این عزیزان، نه تنها ماهیت پلید این گروهک و کینه آنها نسبت به اسلام ناب و کینه غرب نسبت به اسلام مشخص شد، بلکه ماهیت سایر گروهک ها و تشکیلات وابسته به شرق و غرب نیز برملا شد که به برکت خون مطهر این شهدا اتفاق افتاد و از این جهت انقلاب بیمه شد.  مهمتر اینکه در آن شرایطی که اشاره کردم وحدت و انسجامی مثال زدنی و بی مانند در همه جریانهای راستین انقلاب بوجود آمد که با این وحدت و هشیاری که در همه امت پیدا شد از آن به بعد هیچیک از ترفندها و شیطنت های شیطان بزرگ و شیطانهای کوچک و عوامل ریز و درشت آنها در کشور نتوانست دیگر بایستد و انقلاب را متوقف کند.
:
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS