کدام استان‌ بیشترین حقوق دولتی را داد؟
پیش‌بینی‌ها بر این بود که حقوق دولتی از معادن در سال 93 به هزار و 800 میلیارد تومان برسد در حالی که که تا پایان سال 93 تنها حدود 520 میلیارد تومان در آمد از بخش معدن وصول شده است.

پیش‌بینی‌ها بر این بود که حقوق دولتی از معادن در سال ۹۳ به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برسد در حالی که که تا پایان سال ۹۳ تنها حدود ۵۲۰ میلیارد تومان در آمد از بخش معدن وصول شده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، بررسی‌ها  از تازه‌ترین آمارهای سالانه وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در سال ۹۳ معادل ۵۱۹ میلیارد و ۵۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق دولتی از معادن کل کشور وصول شده است که برآوردها از مقایسه این رقم با مجموعه درآمدهای سال گذشته حاکی از ۱۲٫۴ درصد کاهش است.
:
به گزارش اقتصادنیوز، این در حالی است که رقم حقوق دولتی وصول شده برای سال ۹۲ بالغ بر ۵۹۳ میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان گزارش شده است. همچنین بیشترین حقوق دولتی وصول شده در سال ۹۳ مربوط به استان کرمان است که به میزان ۱۷۱ میلیارد و ۳۳۱ میلیون تومان بود. استان یزد نیز با وصول ۶۶ میلیارد و ۹۹۱ میلیون تومان حقوق دولتی دومین رتبه را ازآن خود کرده است. همچنین اصفهان با وصول ۴۸ میلیارد تومان سومین، خراسان رضوی و استان مرکزی چهارم و پنجم شدند.
:
جدول زیر میزان حقوق دولتی وصول شده از معادن در تمامی استان‌ها و درصد تغییر با سال ۹۲ نشان داده شده است. حقوق دولتی معادن (وصول شده)
:
همچنین در این گزارش آمده تا پایان سال ۹۳ تعداد گواهی کشف ۹۴۹ فقره بوده که این رقم نسبت به سال ۹۲، ۷٫۲ افزایش یافته است. این رقم در سال ۹۲، ۸۸۵ فقره بوده است. همچنین بر اساس گزارش وزارت صنعت، ۱۰۷۲ پروانه‌های اکتشافی معادن تا پایان سال ۹۳ صادر شده است که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته زیرا در سال ۹۲ تعداد این پروانه‌ها ۲۱۴۲ بوده است.
:
بررسی‌ها نشان می‌دهد تا پایان سال ۹۳ تعداد پروانه‌های بهره‌برداری معادن ۹۸۸ فقره بوده که این رقم در سال ۹۲ ، ۱۰۲۵ فقره بوده که نشان از کاهش ۳٫۶ درصدی صدور تعداد پروانه‌ بهره‌برداری معدن دارد. همچنین تعداد صدور مجوزهای برداشت در سال گذشته به ۱۲۶۳ فقره رسیده که این رقم در سال ۹۲، ۱۷۶۹ بوده و به معنای کاهش ۲۸٫۶ درصدی است.
:
بر اساس این گزارش، آمار منتشر شده از دفتر آمار فرآوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از این است که میزان تولید فولاد خام در سال ۹۳ به ۱۶ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۶۰۰ تن رسیده در حالی که میزان تولید این مواد معدنی نسبت به سال گذشته ۷٫۵ درصد رشد داشته است. سال ۹۲ مجموع تولیدی فولاد خام ۱۵ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۰۰ تن بوده است.
:
همین‌طور میزان تولید کاتد مس تا پایان سال ۹۳، ۱۹۳ هزار و ۶۰۰ تن بوده در حالی که سال ۹۲ میزان تولید کاتد مس ۱۸۸ هزار و ۶۰۰ تن بوده و برآوردها نشان از رشد ۲٫۷ درصدی تولید این مواد معدنی دارد. بر اساس داده‌های وزارت صنعت، میزان تولید آلومینا تا پایان سال ۹۳، ۲۵۱ هزار و ۳۰۰ تن محاسبه شده که این رقم در سال ۹۲ حدود ۲۴۸ هزار و ۶۰۰ تن بوده است.
:
همچنین مجموع میزان تولید سنگ‌آهن در سال ۹۳ با رشد یک درصدی به ۳۴ میلیون و ۸۲ هزار و ۱۰۰ تن رسیده است. بر اساس این گزارش، میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ در سال ۹۳، ۸۱۰ هزار و ۳۰۰ تن بوده در حالی که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۲٫۱ درصد کاهش پیدا کرده است. بر اساس این آمار، میزان تولید سیمان در سال ۹۳ به ۶۶ میلیون و هزار۵۰۰ تن رسیده در شرایطی که این رقم در سال ۹۲، ۷۱ میلیون تن بوده است. این روند حاکی از کاهش ۶٫۳ درصدی تولید این محصول است.
کاشی و سرامیک به عنوان یکی دیگر از محصولات صنایع معدنی تا پایان سال ۹۳ با رشد ۳۶٫۷ درصدی به ۴۱۰ میلیون متر مربع رسیده است در حالی که این رقم در سال ۹۲، ۳۰ میلیون مترمکعب برآورده شده است.

./.

برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS