تجاوز گرگ‌های خاکستری به ٨ زن و دختر
پسران آدم‌ربا، دزد و متجاوز ٨ زن و دختر را قرباني نيت‌هاي شوم خود كردند. عمل مجرمانه‌ای که تنها دو قربانی را به دادسرا کشاند.

پسران آدم‌ربا، دزد و متجاوز ٨ زن و دختر را قربانی نیت‌های شوم خود کردند. عمل مجرمانه‌ای که تنها دو قربانی را به دادسرا کشاند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، روزنامه شهروند در گزارشی نوشت: سناریوی دو بچه محل که از جنوب پایتخت طرح‌ریزی شده بود دوباره پرونده تجاوز‌های سریالی را روی میز بازپرس جنایی قرار داد. با انتشار عکس بدون پوشش متهمان قاضی دادسرای جنایی از زنان و دختران جوانی که قربانی این پسران شیشه‌ای شده و از ترس آبرو سکوت کرده‌اند، خواست تا برای طرح شکایت به دادسرای ناحیه ٢٧ مراجعه کنند.

:
روز ششم فروردین‌ماه بود که دختر ٢٢ساله پس از این‌که از مغازه مانتوفروشی در میدان هفت‌تیر بیرون آمد، سوار یک خودروی پراید شد و به لحظه‌های وحشت و ترس قدم به قدم نزدیک‌تر شد. این دختر قصد داشت سوار تاکسی شود و به خانه‌شان در خیابان گرگان برود. از همه جا بی‌خبر بود و نمی‌دانست که چه سرنوشت شومی در انتظارش است. پراید دودی‌رنگ بود و دختر جوان بدون این‌که به پلاک عجیب آن توجهی کند، سوار شد.
:
در صندلی‌های جلو پسر جوانی به‌عنوان راننده و پسر جوان دیگری هم روی صندلی دیگر نشسته بود. یک لحظه تغییر مسیر راننده کافی بود تا همه چیز برای دختر جوان روشن شود. این آغاز دقیقه‌های وحشتناک برای دختر جوان بود. او به این تغییر مسیر اعتراض کرد ولی چند ثانیه بعد، پسری که روی صندلی جلو نشسته بود، به عقب آمد و چکش و فندک روشن را وسیله‌ای برای تهدید قرار داد. او فندک را مرتب روشن و دختر را تهدید به سوزاندن می‌کرد. دقایقی بعد دختر جوان درحالی‌که تمام پول و طلا و موبایلش سرقت شده و از سوی دو پسر مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، گوشه خیابان اتحاد تهرانپارس رها شد.
:
نخستین شاکی پیش روی بازپرس
ساعت ١٠ شب همان روز بود که این دختر وحشت‌زده به شعبه ششم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران رفت و نخستین شکایت این پرونده را پیش روی بازپرس مدیرروستا مطرح کرد. او گفت: «وقتی می‌خواستم به خانه‌مان در خیابان گرگان بروم، پراید مشکی رنگی در مقابل پایم توقف کرد. به تصور این‌که مسافرکش است، سوار شدم. ولی آنها مرا تهدید کردند و داخل ماشین مورد آزار و اذیت قرار دادند. وقتی اموالم را به سرقت بردند، در خیابان اتحاد رهایم کردند. می‌خواستم شماره پلاک خودرو را یادداشت کنم که متوجه شدم پلاک ماشین‌شان را با پارچه پوشانده‌اند.»
:
دومین شکایت
وقتی نخستین شکایت در دادسرا مطرح شد، تجسس‌های تیم تحقیقات پلیس آغاز شد. ولی این دختر تنها شاکی این پرونده نبود. ٢۵ خردادماه یعنی ٧٩ روز بعد زن جوانی به دادسرا آمد و شکایت مشابهی را مطرح کرد. تحقیقات از این زن ٣٢ساله نشان داد که او هم طعمه این دو پسر شیاد شده است. او درحالی‌که به شدت ترسیده بود، به بازپرس گفت: «از میدان قزوین سوار خودروی پراید دودی‌رنگ با دو سرنشین شدم تا به خانه‌مان در سه‌راه آذری بروم. راننده تغییر مسیر داد، اعتراض کردم و می‌خواستم از خودرو پیاده شوم، آنها به مسیرشان ادامه می‌دادند که ناگهان یکی از آنها با فندک و چکش تهدیدم کرد تا سکوت کنم. به خیابان فیروز بهرام در جاده اسلامشهر رفتند. داخل ماشین شیشه کشیدند و به من حمله کرده و مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند.
:
نمی‌دانم چه مدت طول کشید تا از دست آنها خلاص شوم و تنها چیزی که به یاد دارم ترس و وحشت است. تمام طلاهایم، موبایلم و ١٩٠‌هزار تومان پولم را دزدیدند و مرا در خیابان رها کردند.»
:
شناسایی یکی از متهمان سابقه‌دار
وقتی دومین شکایت هم مطرح شد، ماموران پلیس خود را در مقابل پرونده‌ای دیدند که به سمت سریالی شدن پیش می‌رفت. متهمان از هیچ کاری ابایی نداشتند و با تجاوز به طعمه‌هایشان، اموال آنان را به سرقت می‌بردند. تحقیقات به صورت گسترده‌تر آغاز شد و در نهایت با انجام چهره‌نگاری یکی متهمان را که در زمینه موادمخدر سابقه زیادی در کارنامه سیاه خود داشت، شناسایی کردند. همین موضوع کافی بود تا پلیس یک قدم به متهمان نزدیک‌تر شود و در نهایت پس از چند عملیات گسترده تیم تحقیق توانست دو متهم جوان را درخیابان خلیج ٢ دستگیر کند.»
:
راز تجاوز به ٨ زن
پس از بازداشت دو متهم ٢١ و ٢۵ساله، تحقیقات از آنها آغاز شد و بعد از انجام بازجویی‌ها بود که پلیس خود را در مقابل دو سارق و متجاوز سریالی دید. آنها در بازجویی‌ها به سرقت و تجاوز به ٨ زن اعتراف کردند. این درحالی است که تنها دو نفر از این ٨ قربانی، در دادسرا شکایت خود را مطرح کرده‌اند. با اعتراف متهمان بازپرس پرونده از دختران و زنان جوان که به دام این پسران شیشه‌ای گرفتار شده‌اند، خواست تا با مراجعه به دادسرای ناحیه ٢٧ به طرح شکایت  بپردازند. در حالی این مردان شیشه ای در بازجویی به جرم خود اعتراف کردند که تحقیقات برای زوایای دیگر پرونده و شناسایی قربانیان ادامه دارد.
:
گفت‌وگو با یکی از متهمان
فرهاد متهم اصلی این پرونده است که با خودروی پرایدش بچه‌محل‌شان را برای انجام این دزدی‌ها و تجاوزها انتخاب کرد. او از آغاز پرسه‌های سیاه‌شان تا اذیت و آزار دختران و زنان جوان به خبرنگار «شهروند» گفت.
:
 چند ‌سال داری؟
٢۵ سال.
:
 از چه زمانی تصمیم به انجام نقشه‌های سیاهت گرفتی؟
ما قصد تجاوز و آزار و اذیت نداشتیم. تنها به سرقت فکر می‌کردیم. برای همین دختران و زنانی که پول و طلای زیادی به همراه داشتند را طعمه خودمان قرار می‌دادیم.
:
 چرا به آنها تجاوز کردید؟
تحت تأثیر شیشه وسوسه می‌شدیم و آنها را مورد آزار و اذیت قرار دادیم. ما پیش از این‌که بخواهیم از طعمه‌هایمان سرقت کنیم، در همان ماشین شیشه می‌کشیدیم که تحت تأثیر آن کنترلی بر رفتارهای خود نداشتیم.
:
 اگر قصدتان فقط سرقت بود چرا تنها زنان را سوار خودروی‌تان می‌کردید؟
چون همیشه زنان و دختران هستند که همراه خود طلا و جواهرات زیادی دارند.
:
 چند وقت است که به شیشه اعتیاد داری؟
از ٢‌سال پیش شیشه می‌کشیدم.
:
  سابقه‌داری؟
بله. همین سابقه‌ام باعث شد که مرا شناسایی کنند. چند باری به خاطر حمل موادمخدر دستگیر و زندانی شدم.
:
 بیشتر در چه مناطقی طعمه‌های خودتان را سوار ماشین می‌کردید؟
ما معمولا در مناطقی که به اتوبان نزدیک‌تر بود و می‌توانستیم فرار کنیم طعمه‌هایمان را انتخاب می‌کردیم. مثل خیابان آبشناسان، تهرانپارس و میدان دانشگاه.
:
 همدستت را از کجا می‌شناختی؟
من و سعید سه سالی می‌شود که با هم بچه محل هستیم و چون هر دو مواد می‌کشیم، ارتباط صمیمی با یکدیگر داریم.
:
 با پول و طلاهایی که از طعمه‌هایتان می‌دزدیدید، چه‌کار می‌کردید؟
ما اصلا به دنبال پول نبودیم و هیچ پولی هم از این سرقت‌ها گیرمان نیامد. هرچه سرقت می‌کردیم به یک قاچاقچی که از قبل می‌شناختیم، می‌دادیم و در ازای آن شیشه می‌گرفتیم. پول، طلا، موبایل و هر چیز دیگر را به او می‌دادیم و مواد می‌خریدیم.
:
 پراید سرقتی بود؟
پراید پدرم بود که من با پوشاندن پلاک خودرو با پارچه، از آن برای سرقت‌ها استفاده می‌کردم.
:
 همدستت هم سابقه‌دار است؟
نه سعید هیچ سابقه‌ای ندارد.
:
 شغل‌تان چه بود؟
من و سعید بیکار هستیم.
:
اعتیاد رافع مسئولیت‌های قضایی نیست
دکتر سعید خراط‌ها درحالی‌که اعتیاد را رافع مسئولیت‌های قضایی نمی‌داند، می‌گوید: «به نظر می‌رسد که قانون ملاحظات کافی در رابطه با این موضوع ندارد و فقط جنون است که می‌تواند رافع مسئولیت قضایی باشد. در قانون چنین رویکردی که اعتیاد و توهمات ناشی از آن را جدی بگیرند وجود ندارد و امیدواریم در قانون آیین دادرسی جدید این موضوع مورد توجه قرار گیرد. معمولا مصرف شیشه فرد معتاد را دچار یکسری توهمات می‌کند و فرد در شناخت، گفتار و رفتارهایش دچار اختلال می‌شوند.
:
رفتارها و گفتارهایش تغییر می‌کند در بینایی و شناخت دچار توهم می‌شود. همین‌ها باعث می‌شود که فرد دست به رفتارهای عجیب و غریب و وحشتناک بزند اما حالا این‌که در جنایت‌های مشابه مصرف شیشه عامل اصلی است یا نقش واسطه دارد باید بررسی شود و تمام ابعاد آن در نظر گرفته شود. به نظر من باید اثرات سوء مصرف موادمخدر در ارتکاب جنایت‌ها در صدور حکم برای اینگونه افراد در نظر گرفته شود و کسانی که در این راه به اعتیاد این افراد دامن زده‌اند، شناسایی شوند. کسانی که موادمخدر را به این افراد فروخته‌اند به بیشترین مجازات محکوم شوند. چراکه به اعتقاد من این افراد که در اثر مصرف موادمخدر دست به جنایت‌های مختلف می‌زنند، خودشان یک معلول هستند و باید به دنبال ریشه اعتیاد و خلاف آنها رفت. کسانی باید پاسخگو باشند که باعث شدند این افراد آن‌قدر به موادمخدر اعتیاد پیدا کنند که دست به خلاف‌های وحشتناک بزنند.
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS