محمدرضا داورزنی: روی سکوی المپیک هم برویم برخی انتقاد می کنند
با وجود پایان کار تیم‌ملی والیبال در لیگ جهانی ٢٠١٥، رئیس این فدراسیون روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذارد چون حدود ٢ ماه دیگر باید تیم‌ملی کشورمان را راهی ٢ رقابت مهم کند.

با وجود پایان کار تیم‌ملی والیبال در لیگ جهانی ٢٠١۵، رئیس این فدراسیون روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذارد چون حدود ٢ ماه دیگر باید تیم‌ملی کشورمان را راهی ٢ رقابت مهم کند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، عکس‌العمل‌های داورزنی روی سکوهای آزادی در حین برگزاری بازی‌های ایران در لیگ جهانی ٢٠١۵ مورد تمجید خیلی از مردم قرار گرفت. او حالا خیلی قاطعانه جواب شایعات موجود پیرامون تیم‌ملی را می‌دهد و از حضور تیم‌ملی در المپیک ٢٠١۶ نیز اطمینان کامل دارد. در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» را با محمدرضا داورزنی می‌خوانید:

:
طبق تصمیمی که فدراسیون گرفت،‌ قرار است تیم دوم ایران در جام ملت‌های آسیا شرکت کند که البته به نظر می‌رسد همین موضوع اختلاف‌نظرهایی را میان کادرفنی ٢تیم ایجاد کرده است.

:
اختلاف خاصی وجود ندارد. هم‌اکنون هم کواچ در مرخصی به‌سر می‌برد و هم پیمان اکبری همراه با تیم دانشجویان در مسابقات حضور دارد. البته برخلاف شایعات موجود کواچ اصرار ندارد که در تیم حاضر در جام ملت‌های آسیا، بازیکنانی باشند که شرایط حضور در تیم‌ملی بزرگسالان را داشته باشند. این مساله، اصرار فدراسیون است و قطعا در روزهای آینده با تعامل حل می‌شود.

:
فکر نمی‌کنید با به میدان رفتن تیم دوم ایران در جام‌ملت‌های آسیا دست به ریسک بزرگی زدید؟
قطعا ریسک کردیم اما تیم ایران قطعا پیروز این میدان است، حالا چه قهرمان شود و چه نه. با توجه به فشردگی رقابت‌ها و حضور در جام‌جهانی باید بازیکنان اصلی استراحت می‌کردند و ما هدفمان را برای حضور در جام ملت‌ها با وجود میزبانی قهرمانی قرار ندادیم. در ٣ دوره اخیر قهرمان این رقابت‌ها بودیم اما مسابقات مهم‌تر برای ما جام‌جهانی است که ٢ سهمیه مستقیم المپیک را دارا ست.

:
برای کسب سهمیه المپیک از طریق جام‌جهانی چقدر امیدوارید؟
ما هم به اندازه تمام تیم‌های دیگر که در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند،‌ شانس داریم. ایران دیگر از هیچ تیمی نمی‌ترسد و در این رقابت‌ها هم قطعا چیزی را از دست نمی‌دهد. اگر در این ایستگاه محقق نشد، در ایستگاه بعدی قطعا سهمیه المپیک را کسب می‌کنیم.

:
در لیگ جهانی ٢٠١۵ بار دیگر بانوان موفق به حضور در سالن والیبال نشدند. این مسأله محرومیتی را برای ایران درپی نخواهد داشت؟
ما ٢ نوع میزبانی داریم؛ یکی میزبانی‌ای است که به ما اهدا می‌کنند و این از اختیارات FIVB‌ است و میزبانی مثل لیگ جهانی اهدایی نیست. ما در گروه اول لیگ جهانی هستیم و طبق فرمول این مسابقات نمی‌توانند این میزبانی را از ما بگیرند. اگر ما بخواهیم فینال لیگ جهانی را میزبانی کنیم یا میزبانی جام‌جهانی را بگیریم، این از اختیارات آن‌هاست اما در لیگ جهانی ما باید در کشور خودمان هم بازی کنیم و این ربطی به FIVB‌ ندارد. در هر صورت ما نمره خوبی هم از میزبانی این رقابت‌ها گرفتیم و موضوع بانوان نیز باید با تدبیر حل شود.

:
پیشنهادی هم داده شده بود که در برخی از مسابقات صرفا بانوان به استادیوم بیایند…
این پیشنهاد را مناسب نمی‌بینم که فقط خانم‌ها به استادیوم بیایند. ما هیچ‌کدام دوست نداریم کاری انجام دهیم که خلاف شرع باشد و اگر می‌گویند فضای فعلی مناسب نیست، باید تغییر کند تا شرایط حضور بانوان مهیا شود. اکثر علما با اصل حضور بانوان در سالن موافق هستند اما باید فضای امنی برای خانواده ها به‌وجود بیاید.

:
در رقابت‌های لیگ‌جهانی، حرکات شما در جایگاه ویژه در کنار وزیر ورزش و دیگر مسئولان موردتوجه رسانه‌ها و مردم قرار
گرفته بود.
این میدان برای ما جدا از بحث ورزشی با توجه به شرایط کشورمان یک جنگ است و باید از آن سربلند بیرون بیاییم. این عکس‌العمل‌هایی که می‌گویید طبیعی است و دست خودم هم نیست چون وقتی می‌بینم که ٣ قدرت برتر جهان مقابل ایران زانو می‌زنند،‌ احساس غرور می‌کنم.

:
انتقادهای سعید معروف از وزیر ورزش و نمایندگان مجلس در رختکن تیم‌ملی بازتاب‌های زیادی داشت،‌ خودتان با مطرح شدن این صحبت‌ها موافق بودید؟
اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم از زمان حضور دولت یازدهم، وزیر ورزش و دولت هر چه در قبال تیم‌ملی والیبال تعهد کرده‌اند، به آن عمل کردند. از ‌سال گذشته مصوبه‌ای وجود داشت که به مشکلاتی خورده بود اما درنهایت اصلاح شد تا پاداش خوبی دراختیار والیبالیست‌ها قرار بگیرد. درباره صحبت‌های معروف نیز فکر می‌کنم بعد از مسابقات و زمانی که احساسات بر منطق غلبه می‌کند،‌ شاید حرف‌هایی زده شود که احساسی است و بارها به آنها این موضوع را گفته‌ام. ١٢‌سال است که معروف را می‌شناسم و با او زندگی می‌کنم. می‌دانم که او و سایر بازیکنان تنها هدفشان شاد کردن دل مردم است اما توقع آنها این است که بیشتر موردتوجه دولت و مجلس باشند. فقط بحث مالی نیست و اگر صحبت‌های معروف را بشنوید، متوجه می‌شوید که بیشتر احساسی است.

:
فرهاد ظریف که ‌سال گذشته با اصرار شما و کواچ از خداحافظی پشیمان شد، حالا از ترکیب تیم‌ملی دور مانده. آیا او برمی‌گردد؟
درست است، من ‌سال گذشته خودم به ظریف گفتم که باید به تیم‌ملی برگردی چون به تو نیاز داریم. یکسری سوءتفاهمات ایجاد شده اما ظریف باید بداند که شاید بیش از ٣٠ بازیکن مدنظر سرمربی تیم‌ملی هستند و کواچ نمی‌تواند از تمام آنها همزمان استفاده کند. قطعا هر زمانی که نیاز شود،‌ کواچ از ظریف هم استفاده می‌کند و او نباید ناراحت باشد.

:
از زمانی که محمدی‌راد در کنار کواچ به‌عنوان مربی ایرانی قرار دارد،‌ اکثر مربیان و کارشناسان ایرانی به ضعف کادرفنی و نبودن یک مربی ایرانی سطح بالا انتقاد می‌کنند. قصدی برای تغییرات در ترکیب کادرفنی ندارید؟
همین مربیان ایرانی هیچ کدامشان اجازه نمی‌دهند که نفر دیگری کادرفنی‌شان را تعیین کند،‌ پس این انتظار را هم نداشته باشند که یک مربی خارجی نظرات آنها را بپذیرد. متاسفانه یکسری از این آقایان دغدغه‌شان ملی نیست، بلکه دغدغه‌شان خودشان هستند تا بتوانند روی نیمکت تیم‌ملی قرار بگیرند. جالب است که از ایستادن و حرف زدن کواچ هم ایراد می‌گیرند. من یک موردی را بگویم،‌ کدام از همین نفراتی که انتقاد می‌کنند، می‌توانند با کواچ انگلیسی حرف بزنند؟ پس بگذارید سرمربی تیم‌ملی که باید پاسخگوی نتایج باشد،‌ خودش هم درباره کادرش تصمیم بگیرد و دوستان هم برای نشستن روی نیمکت تیم‌ملی جنگ نکنند. برخی‌ها حتی اگر روی سکوی المپیک هم برویم،‌ غُر می‌زنند و ایراد می‌گیرند.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS