افضلی فرد: 3 سال قبل پرونده تخلفات بقایی و رحیمی را به احمدی‌نژاد داده بودیم
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس می گوید: کمیسیون متبوعش سه سال قبل پرونده تخلفات رحیمی و بقایی را به رئیس دولت دهم داده است اما او به این موضوع توجهی نکرده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس می گوید: کمیسیون متبوعش سه سال قبل پرونده تخلفات رحیمی و بقایی را به رئیس دولت دهم داده است اما او به این موضوع توجهی نکرده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، مصطفی افضلی فرد در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص اخبار منتشر شده درباره شکایت محمود احمدی نژاد از اسحاق جهانگیری گفت: پیش از این در کمیسیون اصل نود، پرونده هایی در خصوص تخلفات آقایان رحیمی و بقایی؛ معاونان اول و اجرایی رئیس دولت دهم وجود داشت. حدود سه سال قبل بود که گزارش این تخلفات توسط رئیس کمیسیون به آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور وقت تحویل داده شد و تخلفات این دو نفر به اطلاع وی رسید.
:
افضلی فرد خاطرنشان کرد: انتظار می رفت که ایشان به گزارش کمیسیون اصل نود درباره این تخلفات توجه کند و مستندات کمیسیون رامورد بررسی قرار دهد تا در صورت صحت؛ مسئله را حل کرده و با خاطیان برخورد کند. مثلا آن ها را از مسئولیت هایی که داشتند برکنار و یا جابه جا می کرد. اما آقای احمدی نژاد هیچ توجهی به این موضوع نکرد.
:
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: نتیجه این بی توجهی این شد که دیدیدم بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری، هر دو نفر ایشان از سوی دستگاه قضایی محکوم شده و به زندان رفتند. در حالی که اگر رئیس دولت دهم به اقدام قانونی و خیرخواهانه کمیسیون اصل نود توجه می کرد، نه نظام در این قضیه آسیب می دید و نه خود رئیس جمهور. ضمن اینکه مردم نیز بیشتر امیدوار می شدند که هرکس در هر سطحی که باشد، اگر تخلفی از او سر بزند؛ نظام با قدرت با او برخورد می کند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
:
وی همچنین در پاسخ به سئوالی که پرونده این تخلفات چه زمانی به دادگاه ارسال شد؟، گفت: چون این موضوع همان موقع در قوه قضائیه مطرح و بررسی می شد؛ این پرونده ها در همان زمان به دستگاه قضایی تحویل داده شد.
:
سخنگوی کمیسیون اصل نود همچنین درباره سرانجام شکایت هایی که از دولت گذشته و رئیس این دولت در مجلس تصویب شده و به دستگاه قضا ارائه شده بود،گفت: یک مورد از این شکایت ها در خصوص اساسنامه شرکت نفت بود که البته در رابطه با آن همه دولت ها مقصر بوده اند. ولی این شکایت در دوره احمدی نژاد مطرح و به تصویب مجلس رسید. مورد دیگر نیز درباره عدم پرداخت بودجه مترو به رغم مصوبه مجلس بود و یک مورد هم مربوط به شکایت مجلس بود که در این رابطه آقای احمدی نژاد به دادگاه احضار شد و دو نفر از اعضای کمیسیون اصل نود نیز به نمایندگی از خانه ملت نیز به دادگاه رفتند. اما به دلیل عدم حضور رئیس دولت سابق و یا وکیل ایشان در جلسه؛ این دادگاه تشکیل نشد. بررسی این موضوع مربوط به دادگاه و تشخیص قاضی پرونده است.
:
وی تاکید کرد: در حال حاضر به جز این موارد؛ پرونده دیگری مربوط به تخلفات دولت گذشته در کمیسیون اصل نود وجود ندارد.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS