10مرداد؛آغاز انتخاب‌رشته دانشگاه‌آزاد
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:‌ براساس نتایج آزمون سراسری 94 که هفته گذشته توسط سازمان سنجش اعلام شد، انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ساعت 14 روز شنبه 10 مردادماه آغاز می‌شود.

معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:‌ براساس نتایج آزمون سراسری ۹۴ که هفته گذشته توسط سازمان سنجش اعلام شد، انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ساعت ۱۴ روز شنبه ۱۰ مردادماه آغاز می‌شود.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، دکتر علوی فاضل در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با تأکید بر اینکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی براساس نتایج آزمون سراسری ۹۴ است، گفت: فرایند انتخاب رشته دانشگاه از ۱۰ مرداد آغاز شده و تا آخر وقت روز سه‌شنبه ۲۰ مردادماه ادامه دارد. هر داوطلب لازم است براساس نمره به دست آمده در آزمون سراسری با مراجعه به سایت www.azmoon.org براساس علاقه‌مندی و نمره‌ای که کسب کرده، نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید.
:
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه هر داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب رشته در گروه آزمایشی اصلی در گروه‌های آزمایشی زبان‌های خارجی و هنر نیز انتخاب رشته نماید، افزود: داوطلبان می‌توانند در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی پیوسته و دکترای حرفه‌ای شامل چهار رشته پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و دکترای غیرپزشکی دامپزشکی انتخاب رشته کنند.
:
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه همه داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده‌اند می‌توانند رشته‌های دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کنند، گفت: همه ۷۹۵هزار و ۹۹۱ داوطلب این امکان را دارند که نسبت به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.
:
علوی فاضل از انتخاب ویرایش انتخاب رشته داوطلبان خبر داد و اظهار کرد: امکان ویرایش اطلاعات تا پایان مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان فراهم است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org بدون واریز وجه نسبت به ویرایش اولویت‌ها و رشته‌هایی که انتخاب کرده‌اند اقدام نمایند.
:
وی با اشاره به سهمیه بسیج فعال توضیح داد: یکی از ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی برقراری سهمیه برای بسیج فعال است. افراد واجد شرایط لازم است برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی به سایت www.azmoon.org مراجعه کنند و سهمیه بسیج فعال را انتخاب نمایند.
:
ظرفیت ۵۱ هزارنفری انتخاب رشته با آزمون
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش در انتخاب رشته با آزمون در ۴۳۰ رشته محل حدود ۵۱ هزار نفر است، افزود: بیشترین رقابت در رشته‌های علوم پزشکی بوده که حدود ۱۵۰۰ نفر در دکترای حرفه‌ای پزشکی،‌دندان‌پزشکی، داروسازی ظرفیت پذیرش وجود دارد.
:
علوی فاضل با اشاره به پردیس‌های خودگردان توضیح داد: در سال جاری برخی رشته محل‌های مقطع دکترای حرفه‌ای پزشکی، ‌دندان‌پزشکی و داروسازی دارای ظرفیت مازاد تحت عنوان پردیس‌های خودگردان هستند. مجوز این فعالیت از وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد داده شده است و شهریه آن مطابق مصوبه وزارت بهداشت مطابق پردیس‌های خودگردان دانشگاه دولتی است. داوطلبان توجه داشته باشند ظرفیت پذیرش این پردیس‌ها محدود و بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر است. همچنین این پردیس‌ها دارای کد رشته جدا از رشته اصلی هستند. شهریه این پردیس‌ها در دفترچه اعلام شده است.
:
اعلام نتایج آزمون دکترای تخصصی در نیمه دوم شهریورماه
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به آزمون دکترای تخصصی اظهار کرد:‌این آزمون در تاریخ ۱۰ بهمن ۹۳ برگزار شد و بیش از ۱۱۱ هزار نفر در ۲۱۵ رشته گرایش دکترای تخصصی شرکت کردند.
:
علوی فاضل ادامه داد: اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفتگان برای شرکت در مصاحبه از ۲۳ خردادماه اعلام شد و تا امروز از ۲۱۵ رشته زمان‌بندی مصاحبه ۲۰۹ رشته اعلام شده و مصاحبه‌ها در حال انجام است. همچنین مصاحبه ۱۳۷ رشته از ۲۰۹ رشته به پایان رسیده است.
:
وی با بیان اینکه فرایند مصاحبه تا پایان مردادماه به پایان می‌رسد گفت: نتیجه نهایی در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود. ظرفیت پذیرش دکترای تخصصی حدود ۱۲ هزار نفر است.
:
اعلام نتایج دکترای تخصصی پژوهش محور در نیمه دوم شهریورماه
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ثبت نام دکترای تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار در سال ۹۳ براساس مقررات وزارت علوم و با اخذ مجوز انجام شد، گفت: ثبت نام در آذر ۹۳ به پایان رسید و داوطلبان به شرط معدل بالای ۱۸ در رشته‌های انسانی و بالای ۱۷ در سایر گروه‌ها و دارا بودن نمره پایان‌نامه بالا ۱۸ حائز شرایط تشخیص داده شده و دعوت به مصاحبه شدند.
:
علوی فاضل با تأکید بر اینکه ماهیت دکترای تخصصی پژوهش محور رفع نیاز صنعت، خدمات، اجرای طرح‌های نظارت شده و… است، اظهار کرد: به همین دلیل فرایند مصاحبه طولانی‌تر است. از مجموع ۱۷۹ رشته که پذیرش شده مصاحبه ۱۶۹ رشته به پایان رسیده و مابقی تا پایان مردادماه انجام می‌شود. امیدواریم نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور اعلام گردد.
:
اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۴ در نیمه دوم شهریورماه
وی در ادامه با اشاره به آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ گفت: این آزمون از تاریخ ۷ تا ۹ خردادماه برگزار شد و ۵۶۰ هزار نفر در آن شرکت کردند و پذیرفته‌شدگان در ۱۲۵ مجموعه امتحانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
:
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرایند تصحیح اولیه اوراق گفت: فرایند تصحیح اولیه اوراق آزمون انجام شده است و حدود ۱۹۵ هزار نفر در این مقطع برای سال تحصیلی ۹۴-۹۵ پذیرفته خواهند شد. ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشته و نتایج در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.
:
اعلام نتایج آزمون کارشناسی ناپیوسته در هفته آخر شهریورماه
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۴ گفت: این آزمون به شکل متمرکز و توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود و داوطلبانی متقاضی باید حتما در این آزمون شرکت کنند. ظرفیت پذیرش در رشته محل‌های با آزمون که ۲۱ رشته در علوم پزشکی است، حدود ۵۰۰ نفر بوده و نتایج در هفته آخر شهریورماه اعلام می‌شود.
:
نحوه پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در مورد نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجو در این دانشگاه توضیح داد: پذیرش بدون آزمون در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به این صورت است که در طول سال سایت ثبت نام باز بوده و هر فرد علاقه‌مند می‌تواند نسبت به ثبت‌نام اقدام نماید. ۹۷٫۳ رشته‌های دانشگاه آزاد بدون آزمون بوده و داوطلبان در هر زمان می‌توانند به سامانه مراجعه کرده و رشته محل‌ها را انتخاب کنند، سپس بعد از انتخاب و ثبت نام به واحد دانشگاه که سند پذیرش آن‌ها صادر شده مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
:
علوی فاضل در مورد ارزش مدرک این داوطلبان گفت: باید داوطلبان توجه کنند هیچ تفاوتی بین ارزش مدارک دانشجویان با آزمون یا بدون آزمون در کشور وجود ندارد.
:
وی در مورد مقطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد نیز توضیح داد: برای پذیرش دانشجویان از آیین‌نامه فارغ‌التحصیلان ممتاز و نخبگان استفاده می‌شود و دانشجویانی که معدل بالای ۱۷ یا ۱۸ دارند لازم است در آذرماه هر سال به سامانه آزمون وارد شده و در بخش ثبت نام آزمون اعلام کنند واجد شرایط پذیرش بدون آزمون از طریق فارغ‌التحصیلان ممتاز و نخبگان هستند.
:
وی ادامه داد: در دوره دکترای تخصصی داوطلبان باید امتیاز را از نمره پایان‌نامه، معدل کارشناسی ارشد، مقالات و تولیدات علمی کسب کنند. مطابق با ظرفیت پذیرش ممتازان که ۲۰ درصد ظرفیت در هر رشته محل است در مصاحبه کنند.
:
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پذیرش دانشجوی بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط متعلق به فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی است اما در دکترای تخصصی افراد چه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشند چه نباشند می‌توانند در پذیرش بدون آزمون ثبت نام کنند. همچنین در پذیرش بدون آزمون در مقطع دکترای تخصصی داوطلبان لازم است رشته هم نام و متجانس با رشته کارشناسی ارشد خود را انتخاب نمایند.
:
وی در مورد ظرفیت پذیرش نیز اظهار کرد:‌ در مقطع دکترا و سایر مقاطع ظرفیت مشابه سال‌های گذشته است و ظرفیت‌ها تقریبا مشابه سال گذشته است.
:
افزایش ۱۵ درصدی شهریه ثابت و متغیر برای ورودی‌های جدید
معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به بحث شهریه این دانشگاه اظهار کرد: یکی از مزیت‌های دانشگاه آزاد این است که فرایند واریز شهریه کاملا شفاف است. شهریه ثابت دانشجویان فعلی در مهر ۹۴ افزایش پیدا نخواهد کرد اما شهریه متغیر این دانشجویان ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت. همچنین شهریه ثابت و متغیر ورودی‌های جدید در مهر ۹۴، ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.
:
علوی فاضل در پایان گفت: البته افزایش شهریه دانشگاه آزاد تا سقف ۲۵ درصد مجاز اعلام شده اما طبق مصوبه هیأت امنا شهریه فقط ۱۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
./.

برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS