استاد حسن رحیم‌پور ازغدی؛ خلوت‌شدن زندان‌ها با اجرای قصاص‌واقعی
حسن رحیم‌پور ازغدی با بيان اينكه هیچ سازمان و گفتمانی در جهان مانند اسلام برای «حقوق بشر» اهمیت قائل نیست گفت: اگر «قصاصِ» واقعی اجرا شود زندان‌های كشور «خلوت» خواهد شد.

حسن رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه هیچ سازمان و گفتمانی در جهان مانند اسلام برای «حقوق بشر» اهمیت قائل نیست گفت: اگر «قصاصِ» واقعی اجرا شود زندان‌های کشور «خلوت» خواهد شد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، رحیم‌پور ازغدی افزود: «قصاص در حقیقت عامل بازدارندگی از جرم است و اگر در خصوص تمام مجرمین حکم قصاص آنگونه که باید بر اساس اسلام اجرا شود زندان‌های ما تا این اندازه زندانی نخواهد داشت.» چکیده گفته‌های این فعال دانشگاهی اصولگر را بخوانید:

:
● مظالم سرمایه داری با شعارهای دموکراسی و حقوق بشر در حقیقت افکار اومانیسمی و انسان گرایانه خود را به مردم مظلوم جهان تحمیل کردند.
● طرفداران دموکراسی و حقوق بشر در جهان دروغ می‌گویند که خواهان تعیین سرنوشت ملت‌ها به دست خودشان هستند.
● در حال حاضر در آمریکا بین ۹ تا ۱۲ میلیون مسلمان وجود دارد؛ اما این کشور هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد آماری از تعداد مسلمانان در آمریکا منتشر شود.
● متاسفانه غرب تنها حقوقی که نه به زنان بلکه به مردان فاسد در خصوص حقوق زن داد عریانی زنان بود که به این وسیله مردان هرزه و فاسد توانستند به مقاصد خود دست یابند.
● غرب با برهنه کردن زنان، نگاه مساوی به حقوق اجتماعی زن را به تبدیل به یک نگاه جنسی کرده است.
● اسلام زن را از اسارت مرد خارج کرد و زنان را هم ردیف مردان در حقوق اجتماعی قرار داد.
● حقوق بشر در حقیقت در دین اسلام کاملا تعریف شده است و جزئی از الهیات ما تعریف می‌شود.
● مبنای حکومت اسلامی بر حقوق بشر استوار است و در جهان هیچ حکومت، سازمان و گفتمانی به اندازه اسلام بر حقوق بشر تاکید ندارد.
● آزادی و دموکراسی به تمام معنا در حکومت اسلامی وجود دارد و شما به خوبی می‌بینید شخص اول حکومت اسلامی در زندگی خود با عادی‌ترین افراد جامعه برابر است.
● هیچ انقلابی به اندازه جمهوری اسلامی ایران ملتش را در صحنه نمی‌بیند.
● صدور حقوق بشر اسلامی هدف اسلام و انقلاب است و در حقیقت صدور انقلاب برای حقوق بشر است.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • قصاص مخصوص انسانها نیست! در سطح سلولها(تک سلولی ها چون باکتریها و پر سلولی ها چون انسان ها) هم هست. منتها تفاوت این دو از زمین تا آسمان است. بدن یک انسان، یک گیاه و یا یک جانور از چندین تریلیون سلول تشکیل شده است. همه سلولها چون ساعت دیجیتال و فوق آن به وظایف خود به خوبی عمل می کنند. رسالت ذاتی هر سلول با هم و به تنهائی صیانت از سلامتی بدن موجود زنده است. هر اتفاق ناخواسته/نبایسته/ناشایسته در درون یا بیرون یک سلول موجب بروز ناهنجاریهای فراوان در سلولهای اطراف و سپس کل بدن موجود زنده آسیب دیده می شود.
  ۱٫ عامل بیرونی: سرطانی شدن سلولها مثال بارز این خرابکاری در درون یک سلول است. در مورد گیاهان، اگر باکتری عامل بیماری سرطان بنام اگروباکتریم به سلول گیاهی حمله بکند، پس از چند روز، گیاه میزبان دچار بیماری سرطان می شود. این بیمارگرها (باکتریها) بعضا از هر انسان خرابکار، خرابکارترند! در مورد باکتری اگروباکتریم، این باکتری با ترفند های گوناگون چون تخریب یا تقلید مولکولی پروتئینهای گیاهی به جعبه اف پروتئین های گیاه (F-box proteins) که کارشان اعلام خطر و دفاع از کیان گیاه است دستبرد می زنند! که نتیجه این اقدام شرورانه ایجاد اختلال در سیستم هشدار دهندگی، خبررسانی و مخابراتی گیاه و نفوذ بی زحمت به هسته گیاه (اطاق فرمان سلول) است. برآیند این اقدامات موذیانه شبیه به انسان باکتری مهاجم، ایجاد علائم سرطانی در گیاه آسیب پذیر است.
  ۲٫ عامل درونی: اما اگر خطا در درون خود سلول واقع شد. به فرض مثال یک پروتئین معیوب یا ناخواسته ائی تولید شد، خود سلول با تولید آنزیمهای ضد پروتئینی (proteases) پروتئین معیوب را تجزیه و لاشه آن را به زباله دانی سلول می فرستد! این قصاص(قصاص یک پروتئین معیوب) با قصاص یک انسان تبهکار (مجموعه ها پروتئین ها و…معیوب) در عمل تفاوتی با هم ندارند. زیرا هر دو در صدد حفظ کیان سلول/جامعه در برابر تهاجم میکروبی و یا خطای عملکردی خود جامعه و سلول هستند. پرسش اینجاست چطور می شود اقدام قاطع و به موقع یک سلول هوشمند برای حذف عامل تخریب قابل قبول باشد اما برای جوامع مترقی همین دفاع یک ضد ارزش و یک اقدام غیر انسانی محسوب بشود؟ پاسخ، تفاوت ماهوی و عملکردی این دو پدیده است. همین تفاوت بارز است که اجرای قصاص را برای هر نظام/حاکم شرعی سخت و بلکه دشوار می کند. این تفاوت را قرآن مجید بدرستی دیده است. اما مسلمانها فقط و فقط قصاص را دیده اند و لاغیر. کیست که نداند قصاص بدون عدالت ظلم بر گوهر عدالت است. قصاص آن روی دیگر عدالت است. هرچه عدالت بیشتر، قضاوت آسان تر و اجرای احکام قصاص کمتر. برعکس، یک قصاص بی جا رواج مجانی دین گریزی است. همگان می دانند مکتب اسلام در هر دستورش یک حیات است از جمله در قصاص فی الحیاتش. اگر چنانچه همه آن ۶۲۳۶ آیه قرآن مو به مو اجرا شد حاکم مجاز به اجرای بدترین قصاص های تکلیف شده است. این آیات نه پیامبر می شناسد و نه اولاد پیامبر. زیرا همگان دربرابر آن یکسان هستند. اما اگر محافظه کاری شد، گنهکاری شد، نظام طبقاتی شد، یکی خورد و هزاری گرسنه ماند اجرای حکم به خودی خود تا تحقق عدالت به تاخیر می افتد الا بر تبهکاران قهار که ژنهای معیوب مادرزادی و پدرزادی دارند که در مورد آنها قول سعدی ترحم بر پلنگان تیز دهان/ستمکاری بود برگوسفندان صدق می کند.

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS