اسامی مجروحان ایرانی طوفان مکه اعلام شد
سقوط مرگبار جرثقیل در مسجدالحرام در مکه مکرمه بر اساس آخرین آمار، 87 کشته و حدود 180 مجروح برجا گذاشت. تا کنون مرگ یک زائر ایرانی هم تایید شده است.

سقوط مرگبار جرثقیل در مسجدالحرام در مکه مکرمه بر اساس آخرین آمار، ۸۷ کشته و حدود ۱۸۰ مجروح برجا گذاشت. تا کنون مرگ یک زائر ایرانی هم تایید شده است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، رییس سازمان حج و زیارت ایران نیز مرگ یک زائر ایرانی را در حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام تأیید کرد. سعید اوحدی با إبراز تاسف نسبت به درگذشت این زائر ایرانی درباره هویت وی به خبرنگار ایسنا گفت : سیف الله اسدی زائر ۵٣ ساله از همدان در حادثه سقوط جرثقیل جان خود را از دست داد که خبر درگذشت ایشان به خانواده اش اطلاع داده شده است. او با بیان اینکه حال عمومی زائران مجروح شده نیز خوب گزارش شده است، افزود: تعدادی از ١٢ زائری که در بیمارستان حج بودند، ترخیص شدند و مداوای زائرای که در بیمارستان نور مکه هستند نیز ادامه دارد. به گفته اوحدی، شکستگی بیشترین عامل مجروحیت زائران ایرانی بوده که درحال مداوا هستند. رییس سازمان حج و زیارت شرایط مسجدالحرام و شهر مکه را در حال حاضر عادی اعلام کرد و افزود: درهای مسجدالحرام به روی زائران باز شده و زائران هم اکنون در حال زیارت خانه کعبه هستند. دکتر عباس زارع نژاد، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت نیز پیشتر در این باره گفت: با توجه به زخمی شدن ۲۲ زائر ایرانی در پی وقوع سیل در مکه، وزیر بهداشت همچنان در تماس با مسوولان هیات پزشکی ایران در عربستان، پیگیر احوال زائران ایرانی است.
:
وی گفت:بر اساس پیگیرهای انجام شده، حال عمومی مصدومان ایرانی خوب است و همچنین وزارت بهداشت جهت اعزام پزشک و ارسال اقلام دارویی و پزشکی جهت ارایه خدمات لازم به مصدومان اعلام آمادگی کرده است. زارع نژاد افزود: همچنین بنابر اعلام مسوولان هیات پزشکی ایرانی مستقر در مکه مکرمه، زمان بروز طوفان و سیل، تیمهای درمانی ایران به بیمارستانهای مکه اعزام شدند تا در صورت مراجعه مجروحان و مصدومان، آمادگی خدمت رسانی از سوی تیم پزشکی ایران وجود داشته باشد. در حال حاضر نیز وضعیت تحت کنترل است.
:
وی گفت: در مجموع بنابر اعلام مسوولان هیات پزشکی ایران در مکه، اقدامات درمانی لازم مربوط به ۲۲ زخمی ایرانی انجام شده است و حال مابقی زائران خوب است. بر اساس گزارش شبکه العالم روزنامه “عکاظ” تأکید کرده است که بیمارستانها و بخش بهداشت و درمان مکه با اعلام وضعیت قرمز به آماده باش کامل درآمده اند. مدیر هلال احمر منطقه مکه مکرمه نیز اعلام کرد ۳۹ خودروی آمبولانس برای انتقال آسیب دیدگان به مراکز درمانی اعزام شده است و تیم های امداد رسانی در داخل حرم در حال انتقال مصدومان و تلاش برای مداوای آنها هستند. مسؤولان سعودی از تشکیل کمیته هایی برای تحقیق درباره این حادثه خبر داده اند.

:

اسامی مجروحان ایرانی طوفان مکه اعلام شد
سازمان حج و زیارت پس از احراز هویت مجروحان ایرانی حادثه سقوط مرگبار جرثقیل در مسجدالحرام، اسامی آنها را اعلام کرد. براساس اعلام سازمان حج و زیارت، بر اثر سقوط یک دستگاه بالإبر در بخش شرقی مسجدالحرام که به دنبال وقوع طوفان شدید رخ داد، یک زائر ایرانی به نام سیف الله اسدی مینا متولد سال ١٣۴٩ از استان همدان و به شماره کاروان ٣٣٠٢١ درگذشت و ٢۵ زائر ایرانی نیز مجروح شدند.
:
اسامی مجروحان این حادثه به این شرح است:
أکرم فنائی ۴۵ ساله ،از استان البرز، شماره کاروان ۴١٠٢٠
فرح نیک اختر، ۵٣ ساله، از آذربایجان شرقی، شماره کاروان، ١١٢۶۶
علی اکبر عظیمی، ۵٠ ساله، از مازندران، شماره کاروان، ١٣٣١٣
ناهید یلتقیان خیابانی، ۵٢ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠٨١
زهرا باقریان پیمان، ۵٠ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠٨١
مهدی بخشایشی، ۶٣ ساله، آذربایجان شرقی، شماره کاروان ١١١٧۶
فضه شیرزاد، ۵٧ ساله، از مازندران، شماره کاروان ٣٠٠٠٢
مصطفی کافی موسوی، ۶٠ ساله، شماره کاروان ١٣٠٧٨
فاطمه حسین صادقی هرندی، ۴٠ ساله، از اصفهان، شماره کاروان ١٣٧٩٣
معصومه نجفی، ۴۶ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠٧٧
غلامرضا پورحاتمی رشک وستائی، ۵٩ ساله، از کرمان، شماره کاروان ٢۶٢۴٧
گلی کریمی، ۶۵ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠۴٣
مبارک پذیرش، ۵۴ ساله، از مازندران، شماره کاروان ٣٠٠۴٨
فاطمه نظری، ۵٧ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠۴٣
احمد گلبازی، ۵٨ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٢۶۶
معینه گرامی،۴١ ساله، از تهران، شماره کاروان١٧٠۴٣
محمود طاطیان، شماره کاروان ٣٠٢١٢
محمدرحیم کشاورز، ۴٠ ساله، از فارس، شماره کاروان ٢۴٠٠٣
ابراهیم خیری زاده، ۶٠ ساله، از فارس، شماره کاروان ٢۴٠٠٣
علی قنبری و علی گرجی دوتن دیگر از زائران کشورمان هستند که در اثر این حادثه مجروح شده بودند.

:
این زائران پس از انتقال به مرکز درمانی حج و زیارت به صورت سرپایی مداوا شدند که تعدادی از آنها نیز مرخص شده اند. عباسعلی زکریای نجف آبادی از کاروان ١٣٠٧٨ اصفهان، نرگس کفاشیان بابلی از کاروان ٣٠٢٩۵ مازندران، فاطمه نصیری از اصفهان، زینب السادات جزا از کاروان ١٧٠۴٣ تهران، مجروحانی هستند که به دلیل جراحات سنگین به بیمارستان نور مکه منتقل شده اند که به گفته رییس سازمان حج و زیارت بیشترین عارضه آنها شکستگی بوده است.
:
سقوط بالابر در مسجدالحرام که بر اثر طوفان اتفاق افتاد سبب مرگ٨٧ زائر و مجروح شدن ١٨٠ نَفَر دیگر شد. پس از این حادثه مرگبار، درهای مسجدالحرام برای ساعاتی بسته شد، اما هم اکنون درهای این مسجد باز شده و زائران مشغول زیارت هستند. رییس سازمان حج و زیارت پیش از این در گفت وگو با خبرنگار ایسنا مرگ یک زائر ایرانی را در حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام تأیید کرده بود.
:
سعید اوحدی با إبراز تاسف نسبت به درگذشت این زائر ایرانی درباره هویت وی گفت: سیف الله اسدی متولد ۱۳۴۹ از همدان در حادثه سقوط جرثقیل جان خود را از دست داد که خبر درگذشت ایشان به خانواده اش اطلاع داده شده است. او با بیان اینکه حال عمومی زائران مجروح شده نیز خوب گزارش شده است، افزود: تعدادی از ١٢ زائری که در بیمارستان حج بودند، ترخیص شدند و مداوای زائرانی که در بیمارستان نور مکه هستند نیز ادامه دارد.
:
به گفته اوحدی، شکستگی بیشترین عامل مجروحیت زائران ایرانی بوده که درحال مداوا هستند. رییس سازمان حج و زیارت شرایط مسجدالحرام و شهر مکه را درحال حاضر عادی اعلام کرد و افزود: درهای مسجدالحرام به روی زائران باز شده و زائران هم اکنون درحال زیارت خانه کعبه هستند. سعید اوحدی با بیان اینکه زائران ایرانی معمولا در آن ساعت از روز ( پنج عصر) به دلیل گرمی هوا کمتر به مسجدالحرام می روند و به همین دلیل با آسیب کمتری مواجه شدند،افزود: ١٢ نَفَر از این مجروحان به بیمارستان سازمان حج منقل شده اند که حال عمومی بهتری دارند و در سلامت به سر می برند و باقی مجروحان ایرانی این حادثه نیز به بیمارستان نور مکه انتقال داده شده اند که ۴ نَفَر آنها به درمان بیشتری نیاز دارند.
:
او همچنین به قطع برق سه هتل محل اسکان زائران ایرانی در مکه بر اثر این طوفان اشاره کرد و افزود: برق دو هتل هم اکنون وصل شده و زائران هتل سوم در محل دیگران اسکان داده شده اند تا شرایط در آن هتل نیز عادی شود. اوحدی در عین حال گفت: شرایط هم اکنون در مکه عادی است و جای نگرانی وجود ندارد و پزشکان ایرانی نیز در بیمارستان های محل بستری زائران حضور دارند تا به امور رسیدگی کنند.
:
درپی وقوع طوفان در مکه مکرمه و سقوط یک دستگاه بالابر در مسجدالحرام، وزیر بهداشت کشورمان نیز طی تماسی با هیات پزشکی حج امسال، جویای احوال زائران ایرانی شد. دکتر عباس زارع نژاد، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در این باره گفت: با توجه به زخمی شدن تعدادی از زائران ایرانی در پی وقوع سیل امروز در مکه، وزیر بهداشت همچنان در تماس با مسوولان هیات پزشکی ایران در عربستان، پیگیر احوال زائران ایرانی است.
:
وی گفت: بر اساس پیگیرهای انجام شده، حال عمومی مصدومان ایرانی خوب است و همچنین وزارت بهداشت جهت اعزام پزشک و ارسال اقلام دارویی و پزشکی جهت ارایه خدمات لازم به مصدومان اعلام آمادگی کرده است. زارع نژاد افزود: همچنین بنابر اعلام مسوولان هیات پزشکی ایرانی مستقر در مکه مکرمه، زمان بروز طوفان و سیل، تیمهای درمانی ایران به بیمارستانهای مکه اعزام شدند تا در صورت مراجعه مجروحان و مصدومان، آمادگی خدمت رسانی از سوی تیم پزشکی ایران وجود داشته باشد. در حال حاضر نیز وضعیت تحت کنترل است. وی گفت:در مجموع بنابر اعلام مسوولان هیات پزشکی ایران در مکه، اقدامات درمانی لازم مربوط به زخمی های ایرانی انجام شده است و حال مابقی زائران خوب است.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • سال گذشته که من مشرف شدم همه چیز آرام بود. عید نوروز امسال خبر تجاوز دو مامور پلیس فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی بلوای بزرگی را به راه انداخت و بخاطر این حرمت شکنی اعزام به حج عمره متوقف شد. کشتار دسته جمعی حجاج ایرانی و غیر ایرانی در ۹ مرداد ۱۳۶۶ در روز اعلام برائت از مشرکین و سالهای قبل از آن، آتش گرفتن چادرهای حجاج در منی (۲۵/۹/۱۳۵۴) و کشته شدن و ناپدید شدن تعدادی از حجاج بیت الله الحرام از جمله حوادث تلخی است که من از زبان مادرم که در سفر مکه ۵۴ حضور داشت بیاد دارم. آیا این حادثه ناشی از طوفان بوده و یا اقدام تروریستی بعدا معلوم خواهد شد. اما آنچه مسلم است و این روزها بیشتر بر سر زبانها می چرخد این بلا نتیجه مستقبم تجاوز سبوحانه دولت عربستان علیه مردم مظلوم یمن است. درست است تاوانش را حجاج می دهند اما نشان بی لیاقتی را دنیا و ملت مسلمان به کشور عربستان می دهند. در همین چند ماه گذشته اینقدر که نگران توافق هسته ائی آمریکا با ایران بود نگران برگزاری شکوهمندانه مناسک بزرگ حج نبود. البته همه کشورهای اسلامی در این نوع برنامه ریزیها وضع مشابهی دارند و نمره مشابه می گیرند. اگر همه کشورهای اسلامی در توسعه بیت الله الحرام مشارکت داده می شدند امروز خانه خدا اینگونه در بین برج و باروهای چند ده متری غریب نمی افتد! ساخت برج ششصد متری ساعت مشرف به حرم در عربستان همان قدر به سیمای ملکوتی کعبه آسیب می زند که تخریب دیگر آثار صدر اسلامی مکه و مدینه. یک نفر نیست به ایشان بگوید هر دستکاری در بافت آنجا رضایت کل مسلمین را طلب می کند. اما چه کنیم که در این دنیا هر کس و هر دولت بتواند صاحب همه چیز است! بیرون مسجدالحرام اگر برج سازان می گذاشتند نه تنها فضای لازم برای توسعه عرضی دورخانه خدا وجود داشت بلکه می شد یک بهشت زمینی را با تاسسیات مدرن گلخانه ائی که امروز امکان ساخت آن وجود دارد با کاشت درختان همه فصل و ایجاد نهرهای روان شیر و عسل و دیگر جلوه های هنر اسلامی ایجاد کرد که حجاج هم زیارت خانه خدا را می کردند و هم پس از فراغت از زیارت از فضای بیرون آن لذت وافر می بردند. اما همه اینها لیاقت می خواهد که باز می گویم هیچ کشور اسلامی آن را ندارد. چون سرلوحه هم این کشورها تخریب طبیعت بکر کشورهای خود است. خدا کند این آخرین مصیبت حجاج باشد. همه دوست دارند در مکه فوت کنند اما هیچکس دوست ندارد اینگونه بمیرد.
  حاصل عمر عزیز آمدن و رفتن است
  بهر خدا بودن است بهر خدا رفتن است
  ماندم از این حاجیان حج تمام کردن است
  حج شهیدان ما نیمه حج کردن است

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS