افشاگری علیه کشتی فرنگی / از دوپینگ سنگین وزن‌ها تا رفتار زشت سوریان
اوضاع کشتی فرنگی اصلا خوب نیست. تیم در مسابقات قهرمانی جهان نتیجه نگرفته و کشتی‌گیران یک سال مانده به المپیک اصلا آماده نیستند.

اوضاع کشتی فرنگی اصلا خوب نیست. تیم در مسابقات قهرمانی جهان نتیجه نگرفته و کشتی‌گیران یک سال مانده به المپیک اصلا آماده نیستند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، به نظر می‌رسد این شرایط بیشتر معلول اتفاقات غیرفنی باشد. ایسنا در مطلبی مفصل به نقل از ناصر نوربخش مربی سابق تیم ملی که در المپیک ۲۰۱۲ یکی از دستیارهای بنا بود، شرایط بد فرنگی را به تصویر کشید.

:

سوریان عادت داره به همه سر می‌زند

در بخشی از این مطلب درباره حمید سوریان که در مسابقات لاس وگاس به دلیل زدن ضربه دیسکالیفه شد آمده:

درباره حمید سوریان یکسری از مسایلی وجود داشت که نمی توانستیم آنها را پیش از مسابقات جهانی اعلام کنیم، چرا که ممکن بود روی روح و روان او اثر بد بگذارد و ما را مقصر ناکامی او قلمداد کنند. سوریان در مسابقات جهانی سال‌ گذشته نیز چهار مسابقه خود را به صورت مشکوک با پیروزی پشت سر گذاشت و خیلی از داوران نسبت به عملکرد او و این که او با خطاهای بسیار کشتی‌های خود را پیروز می‌شد اعتراض داشتند. حتی پیش از مسابقات جهانی امسال کمیته‌ داوران اتحادیه جهانی تشکیل جلسه داد که در آن جلسه فیلم کشتی‌های سوریان در مسابقات جهانی ازبکستان مورد بررسی قرار گرفته بود‌ و آنها نسبت به این موضوع که این کشتی‌گیر‌ در مبارزات خود خطاهای متعددی انجام می‌دهد هشدار داده بودند.

:

اردوان صاحب، داور بین‌المللی ایران نیز در جلسه کمیته داوران اتحادیه جهانی کشتی حضور داشته و پیش از اعزاممان به مسابقات جهانی به خانه کشتی آمد و به مربیان گفت که در آن جلسه کمیته‌ داوران اتحادیه جهانی نسبت به این موضوع که سوریان به حریفان خود کله می‌زند، انگشت می‌گیرد و یا از پا استفاده می‌کند اعتراض داشتند و اعلام کردند که بر عملکرد او در مسابقات جهانی لاس وگاس نظارت ویژه‌ای خواهند داشت تا اگر این حرکات را مجددا انجام دهد دیسکالیفه شود. این هشداری بود که صاحب به مربیان تیم ‌ملی داد، اما سوریان نسبت به این موارد بی توجه بود چرا که کسی جرات نداشت به او ضعف‌هایش را بگوید.

:
متاسفانه سوریان در اردوها نیز همواره عادت دارد حتی به حریفان تمرینی خود کله بزند و همیشه سر آنها را شکسته است که همین موضوع باعث شده هیچ کس علاقه‌ای نداشته باشد با او سرشاخ شود، حتی قبل از مسابقات جهانی مسکو که بنا، سرمربی تیم ‌ملی بود سوریان به همین شکل سر حاجی پور را شکست که باعث شد یک درگیری فیزیکی شدید میان او و حاجی پور شکل بگیرد که پس از آن هر دوی این کشتی‌گیر‌ان قهر کردند، اما بعد از یک هفته‌ به دنبال سوریان رفتند و او بازگشت، ولی کسی حاجی پور را به حساب نیاورد.

:

سوریان اضافه وزن داشت اما نادیده گرفتند

نوربخش در ادامه گفته: سوریان در مسابقات انتخابی تیم ملی، چهار – پنج کیلوگرم اضافه وزن داشت که بر روی باسکول رفت اما همه این موضوع را نادیده گرفتند. برای این که وجهه کار را حفظ کنند به سوریان گفتند الکی بیا وزن‌کشی کن و حتی نمی‌خواهد وزنی کم کنی و در دور اول استراحت می‌کنی و بعد تو را در آخر جدول می گذاریم تا در دور دوم هم استراحت کنی. بعد قرعه را طوری چیدند که نوربخش و حاجی پور که دو رقیب اصلی سوریان در انتخابی بودند با هم مبارزه کنند و یکی از آنها حذف شود تا سوریان فقط با یکی از آنها روبه رو شود که در نهایت وقتی سوریان دید که آبروریزی شده زرنگی کرد و کشتی نگرفت، چون اگر در آن شرایط نابرابر می‌آمد و اول می‌شد آبروی خودش را از بین می‌برد.

:

بیابانگرد و سوریان نظم تمرین‌ها را بهم زدند

مربی سابق تیم ملی گفته دو مدال‌آور ایران مطرح ایران نظم تمرینات را بهم می‌زدند: در اردوهای تیم ‌ملی باید قبل از صبحانه کشتی‌گیر‌ان می دویدند، اما بیابانگرد و سوریان که همیشه با هم بودند می گفتند ما نمی‌آییم و ساعت ۱۰ برای خودشان می‌دویدند. بعد ما می خواستیم ساعت یازده طبق برنامه وزنه بزنیم، آنها می گفتند چون تازه تمرین دو داشته‌ایم حال نداریم که وزنه بزنیم و بعد از ظهر خودمان وزنه می‌زنیم. به همین شکل کل نظم اردو را بر هم می‌زدند و هر کاری که دلشان می خواست می‌کرد‌ند. آنها از اول هم رفتارشان با تیم هماهنگ نبود. سرمربی تیم هم به علت اخلاق رئوفانه با آنها برخوردی نمی‌کرد.

:

عبدولی خورد و خوابید و بعد به انتخابی آمد

نوربخش در بخش دیگری از این مطلب گفته: به اعتقاد من عبدولی، کشتی‌گیر وزن ۷۵ کیلوگرم نیست. او حدود ۲۲ درصد چربی داشت که با کلی زحمت و تمرین به پانزده درصد رسید. عبدولی در اردوهای ما حضور نداشت و ما هم نمی دانستیم که او در اندیمشک چه کار می‌کند. او اول در وزن ۶۶ کیلوگرم بود و بعد به ۷۱ کیلوگرم آمد و بعد هم از آنجایی که ما پشتوانه ای در وزن ۷۵ کیلوگرم نداشتیم او به این وزن آمد. عبدولی در شرایطی که خورد و خوابید به ر‌قا‌بت‌های انتخابی تیم ‌ملی آمد و چون کسی هم نبود مقابلش قد علم کند خیلی راحت به دوبنده تیم ‌ملی رسید.

:

بنا هر وقت بخواهد قهر می‌کند

خیلی‌ها انتظار دارند با برگشتن بنا نظم به تیم ملی برگردد اما نوربخش نظر دیگری دارد: بنا فقط به یکسری از افراد میدان می داد تا منافع حاصل از آنها را نصیب خود کند، چرا که او بالاخره بنا شده بود و هم وزیر ورزش و جوانان و هم فدراسیون کشتی را می‌توانست تحت فشار قرار دهد و هم قانون انتخابی را بی خیال شود و بعد هم هر وقت اراده می کرد می‌توانست قهر کند و تحریم کند و دست به انقلاب و کودتا بزند. مثل جا‌م جها‌نی تهران که چند روز مانده به مسابقات تیم را ول کرد و رفت و بعد مسئولان فدراسیون دست به دامن من شدند تا بیایم تیم را جمع و جور کنم.

:

تست دوپینگ برخی سنگین‌وزن‌ها مثبت بود!

مربی تیم ملی گفته برخی نفرات حاضر دراردوی تیم ملی حتی تا سه بار دوپینگ کرده‌اند: ما اصلا کشتی‌گیر خوبی در این وزن نداشتیم. بهترین آنها بشیر باباجان زاده بود که در انتخابی تیم ملی به نوری باخت که نوری هم در ادامه به علیاری که از ۹۸ کیلو به این وزن آمد بازنده شد. باید بگویم تست دوپینگ برخی کشتی گیران این وزن مثبت بود و آنها یک ستاره و یا سه ستاره بودند. به این معنی که هر ستاره تعداد ارتکاب آن‌ها به دوپینگ را نشان می‌داد. بنابراین در چنین شرایطی مجبور شدیم علیاری را از ۹۸ کیلوگرم به این وزن بیاوریم. اگر هر کدام از سنگین‌وزن‌ها را به مسابقه‌های جهانی نیز می‌بردیم هیچ نتیجه‌ای نمی‌گرفتیم. باز بهتر از همه آن‌ها علیاری بود که او هم در همان دور نخست حذف شد.

:

عضی باخت‌ها در لاس وگاس سناریو از پیش تعیین شده بود

بعد از پایان مسابقات جهانی یکی از نمایندگان مجلس گفته بود برخی باخت‌ها در این مسابقات عمدی بوده. نوربخش هم این حرف را تایید می‌کند: عملکرد برخی فرنگی‌کاران در مسابقه‌های جهانی مشکوک بود. وقتی رفتار آن‌ها را ‌دیدم به یک چیزهایی شک کردم و البته قبل از آن هم شک داشتم. این کشتی‌گیران هیچ وقت خودشان را با کادر فنی هماهنگ نکردند و طبق برنامه خودشان پیش رفتند و شاید هدف‌شان این بود که تیم نتیجه نگیرد. به خاطر همین بود که برخی‌ها با اطمینان قبل از مسابقه‌های جهانی می‌گفتند جوری برنامه‌ریزی شده است که بنا قطعا پس از مسابقه‌های جهانی هدایت تیم ملی را بر عهده خواهد گرفت. بنابراین شاید این یک سناریو بود تا کادر فنی تیم ملی را برکنار کنند. حال نمی‌دانم این سناریو از طرف کدام مسئول و یا فرد نوشته شده بود.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS