ترکی فیصل: عربستان مدیریت حج را به اشتراک نمی‌گذارد
«ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی در گفت و گو با خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس»، پیشنهاد به اشتراک‌گذاری مدیریت سالانه حج با دیگر کشورهای مسلمان را رد کرد.

«ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی در گفت و گو با خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس»، پیشنهاد به اشتراک‌گذاری مدیریت سالانه حج با دیگر کشورهای مسلمان را رد کرد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، به نقل از تارنمای نشریه «هاآرتص»، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان برای بیش از دو دهه گفت ریاض این امر را «موضوعی حاکمیتی» و «یک امتیاز» برای خود به شمار می‌‌آورد.

:

ترکی الفیصل ادامه داد: پادشاهی عربستان دوره‌های ناگواری را پشت سرگذاشته است که در آن زمان‌ها زائران نمی‌توانستند هیچ تضمینی برای سفر حج داشته باشند و با عوامل گوناگونی مانند بیماری، ازدحام، مشکل اسکان و… روبرو بودند. بنابراین ما اکنون این حق ویژه و امتیاز شناخته شدن به عنوان خادم‌الحرمین را از دست نخواهد داد. ترکی الفیصل پیش از این سفیر عربستان در بریتانیا، ایرلند و آمریکا بوده و اینک نیز برادر او شاهزاده «خالد الفیصل» فرماندار شهر مکه است، افزود: مردم مکه بهتر از همه این سرزمین را می‌شناسند و شما نمی‌توانید مدیریت حج را از مردم مکه بگیرید.

:

به گزارش آسوشیتدپرس، دستکم ۱۴۸۰ زائر دوم مهرماه در حادثه منا جان باختند که بر اساس بیانیه‌های رسمی از ۱۹ کشورند.

در پی این حادثه انتقادها از شیوه مدیریت حج آل سعود بالا گرفته است.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • کاروان درکاروان، رفته بودند در منا، مانده بودند در منا، در منا بودند بسی، در منا مردند بسی، این منا هم بد مناست، هرچه دیدیم در مناست، ابرهه در این مناست، ردپا در این مناست، ذبح اکبر در مناست، وصل آدم در مناست، زنده ها دارد منا، کشته ها دارد منا، هرچه ماند در مناست، هرچه خواند در مناست، از مدار است این منا، از قرار است این منا، در کتاب است این منا، تازه خواندم من کتاب، تازه ها دارد منا، خوانده ها دارد منا، شهر باران است منا، رنگ باران است منا، وقت حرب است در منا، حرف حق است در منا، هر مزمل یک منا، هر مدثر یک منا، وقت باغ است در منا، وقت داغ است در منا، خنده ها دارد منا، گریه ها دارد منا، هم صدائی در مناست، هم نیازی در مناست، هم لباس است هم کلاس، ردپا هست در منا، رد کار است در منا، چند سوار است در منا، کم تبار است این منا، حج اکبر در منا، حج اصغر در منا، رسم آدم در منا، وصف آدم در منا، کم نباشد این منا، کوچه تنگ است در منا، توشه سنگ است در منا، اهل منطق در منا، اهل مسجد در منا، جنگ شیطان در منا، سنگ شیطان در منا، هرچه جنگ است در منا، هرچه تنگ است در منا، بار سنگ است در منا، کار سنگ است این بنا، سینه بردم زیر سنگ، پینه دیدم زیر سنگ، کارزار است این منا، ذبح جان است در منا، حلق و قصر است در منا، فتح و نصر است در منا، رد جنگ است در منا، هرچه رنگ است تیره رنگ، رنگ سنگ هم تیره رنگ، از منا گفتن بس است، در منا جستن کم است، منبری دارم منا، غصه ائی دارم منا، حج کامل در منا، حج ناقص بی منا، حج امسال ناتمام، حج واجب تا تمام، شهر نور اند حاجیان، نزد اویند حاجیان، آشنایند آشنا، آشکارند آشکار، خرقه دارند در خیام، خیمه دارند در قیام، کم نباشند از شهید، هر شهیدی یک شهید، هر عزیزی یک عزیز، کارگر(مرحوم مغغفور حاج محسن حسنی کارگر) یکتا عزیز، حسرت ما مانده است، کارگر جا مانده است، هم تلاوت می نمود، هم متانت می نمود، قاریان دیدیم شهید، سالکان دیدیم سعید، پر شدند پرپر شدند، بهترین ها پر شدند، حرف ها دارد نفیر، جمله ها دارد سفیر، ای سماع و ای صباح، هرچه آیت پیش توست، هرچه دعوت سوی توست، یاد تو کردند سلام، کار تو کردند سلام، کار تو کمتر کنند، یاد تو کمتر کنند، خالقم این کار کیست؟ هاتفم این راز چیست؟ این محرم کار کیست؟ آن محرم کار کیست؟ هر محرم کار کیست؟

  Thumb up 2 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS