آقایان دلواپس شجاعت داشته باشند
طبق آنچه خطيب نماز جمعه تهران ديروز گفت بايستي اکنون برجام را تمام شده تلقي نماييم و بپذيريم تصميم دولت در خصوص مسئله هسته‌اي تصميم نظام بوده است.

طبق آنچه خطیب نماز جمعه تهران دیروز گفت بایستی اکنون برجام را تمام شده تلقی نماییم و بپذیریم تصمیم دولت در خصوص مسئله هسته‌ای تصمیم نظام بوده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز،‌ « دلواپسان شجاعت داشته باشند » عنوان یادداشت روز روزنامه آفتاب یزد است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
:
یکی از مشکلات جدی دلواپسان برجام عدم درک این نکته بدیهی است که آغاز مذاکرات با ۱+۵ در این دولت و سپس رسیدن به توافق مقدماتی ژنو و پس از آن برجام و تصویب این توافق در کشور تماماً با خواست و اجازه کلیت نظام بوده است. اما متاسفانه دلواپسان خواسته یا ناخواسته این مهم را درک نمی‌نمایند و از یکسو دم از ارزشمداری می‌زنند و خود را دلسوز نظام معرفی می‌نمایند اما از سوی دیگر، ‌علیه توافق هسته‌ای و تصویب برجام تبلیغات می‌نمایند. به هر حال این جماعت برای این رفتار متناقض و پارادوکس بایستی فکری اساسی نمایند.
:
نگاهی گذرا به آغاز این مذاکرات تا مهر تایید شورای نگهبان بر برجام همگی گواهی می‌دهد که برای پایان دادن به مسئله هسته‌ای عزمی جدی وجود داشته است. فی‌المثل اکنون همگی می‌دانیم که پیش از آنکه دولت حسن روحانی روی کار بیاید و مردم او را برگزینند مذاکرات محرمانه با آمریکا در اواخر دولت احمدی‌نژاد در خصوص مسئله هسته‌ای آغاز شده بود.
:
این مذاکرات که با درخواست آمریکا در کشور عمان آغاز گردیده بود طبق گفته علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با اجازه نفر اول نظام انجام شد. پس از آن هم مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا یا همان ۱+۵ از حالت غیرعلنی به علنی تبدیل شد تیم مذاکره کننده هسته‌ای با اجازه نظام دور جدید مذاکرات هسته‌ای را آغاز نمود. پس از آن هم ما به توافق موقتی ژنو رسیدیم که در آن بیانیه‌ای قرائت شد.
:
اگر بنا بود مخالفتی تا اینجای کار وجود داشته باشد خیلی ساده می‌شد و می توانست با دستوری به تیم مذاکره کننده مذاکرات را تعطیل و به تهران بازگرداند. از آن مقطع تا رسیدن به برجام نیز همین موضوع مصداق دارد و اگر قرار بود آن اجازه اولیه باطل شود در هر مرحله‌ای می شد مذاکرات را تمام شده فرض نمود و عطای توافق هسته‌ای را به لقایش بخشید. اما در خصوص نحوه بررسی توافق هسته‌ای در مجلس هم مهر تایید نظام بر برجام کاملا هویدا و روشن بود. اگرچه در تصویب کلیات طرح برجام کمی دلواپسان توانستند مانور دهند اما هم در رد گزارش کمیسیون ویژه برجام توسط هیئت رئیسه و هم در تصویب جزئیات طرح کاملا مشخص گردید که از نمایندگان چه انتظاراتی وجود دارد. فی‌المثل دلواپسان می‌گویند چرا بایستی جزئیات طرح برجام در ۲۰ دقیقه به تصویب مجلس برسد اما به این پرسش پاسخ نمی‌دهند چرا باید مصوبه مجلس این مقدار زود در شورای نگهبان به نتیجه برسد؟
:
یا چرا به این سوال پاسخ نمی‌دهند چرا باید نمایندگانی که با کلیات برجام در روز یکشنبه مخالف بودند در جلسه روز سه‌شنبه به جزئیات آن رای دهند؟! این پرسش هم مطرح است لاریجانی رئیس مجلس، بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس، محمدرضا باهنر نماینده پرنفوذ مجلس و … مگر حامی سینه چاک دولت روحانی بودند که این چنین به مدد پاستوری‌ها آمدند تا طرح برجام موافق نظر دولت و ملت به تصویب برسد و راهی شورای نگهبان شود؟
:
طبق آنچه خطیب نماز جمعه تهران دیروز گفت بایستی اکنون برجام را تمام شده تلقی نماییم و بپذیریم تصمیم دولت در خصوص مسئله هسته‌ای تصمیم نظام بوده است و اگر دلواپسان تمایل دارند همچنان با آن مخالفت نمایند بایستی خود را اپوزیسیون این نظام بنامند نه حافظ منافع یا دلسوزآن. به هر حال این جماعت اگر همچنان تمایل دارند اعتراض نمایند باید نقاب از چهره برداشته و علناً اعلام نمایند که دیگر اپوزیسیون نظام نبوده و بنا دارند به مخالفت با تصمیم نظام بپردازند. این گروه کافی است کمی شجاعت و صراحت به خرج دهند و چشم به روی برخی مزیت‌ها بسته و علناً آنچه در دلشان می‌گذرد را بگویند. به عبارت ساده یعنی آنان روشن اعلام نمایند علیرغم تصمیم نظام با توافق هسته‌ای مخالفند و آن را نمی‌خواهند.
./.

برچسب :    ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS