دکتر محمدباقر نوبخت: دل های مردم، رسانه دکتر ظریف
معاون رئیس جمهوری با بیان این که رفع مشکل آب، محیط زیست و احیای صندوق ها سه اولویت دولت تدبیر و امید در برنامه پنج ساله ششم توسعه است، گفت که رفع مشکل آب اولین اولویت دولت است.

معاون رئیس جمهوری با بیان این که رفع مشکل آب، محیط زیست و احیای صندوق ها سه اولویت دولت تدبیر و امید در برنامه پنج ساله ششم توسعه است، گفت که رفع مشکل آب اولین اولویت دولت است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، محمدباقر نوبخت چهارشنبه شب در نشست شورای اداری استان در سالن تامین اجتماعی سمنان با بیان این که رفتار مخرب زیست محیطی، قبح و آثار کوتاه مدت ندارد و در بلند مدت خود را نشان می دهد، تاکید کرد: مسائلی هست که اگر به آنها نپردازیم برای کشور به بحران تبدیل می شود و در برنامه ششم توسعه قصد بر این است تا جلوی بحران های بعدی در این زمینه گرفته شود. وی با اشاره به این که صندوق های کشور ورشکسته است و تعادل دریافت حق صندوق ها با پرداخت مستمری به هم خورده است، افزود: برخی صندوق های کشور در خاموشی در حال ورشکستگی هستند و به بحران نزدیک می شوند و کل حقوق این ماه مربوط به صندوق بازنشستگی از محل خزانه عمومی پرداخت شد چون این صندوق قادر به پرداخت نبودند.
:
** علم و فناوری، گردشگری و معدن
نوبخت علم و فناوری، گردشگری و معدن را موتور محرکه دیگر بخش ها عنوان و خاطرنشان کرد: اگر به این بخشها رسیدگی شود، می توانند در کنار نفت، منبعی برای کشور باشند.
وی برنامه ششم توسعه را شامل هزار و ۳۰۰ صفحه که روی صفحه به صفحه آن کار شده معرفی و اضافه کرد: بخشهایی از احکام که نیازمند تصویب قوه مقننه دارد به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.
:
** دل های مردم، رسانه دکتر ظریف
وی به پخش نشدن مصاحبه دکتر ظریف در شب یلدا(در برنامه نود از شبکه سه) اشاره و خاطرنشان کرد: در حضور امروزم در شهر ری به همراه رئیس جمهوری و در بین مردم، خانمی به من گفت سلام مرا به آقای ظریف برسانید و بگویید اگر رسانه به اصطلاح ملی، اجازه پخش آن مصاحبه را نداد، بدانید دل های ما رسانه شماست.وی با تاکید بر این که رسانه ملی، باید ملی بماند، اظهار کرد: در رسانه ملی زحمت می کشند و خیلی از برنامه هایش منصفانه است، در این رسانه در روز صدها برنامه تهیه می شود که صدها برنامه نویس دارد و ممکن است برخی از این برنامه نویس ها، این رسانه را از سطح ملی به حد یک رسانه جناحی تقلیل دهند.وی تاکید کرد: در رسانه ملی برخی حرفها زده می شود که حرف یک جناح سیاسی است در حالی که رسانه ملی برای همه است، اشکالی ندارد اگر مخالفان دولت مخالف دولت بنویسند، اما رسانه ملی باید رسانه ملی بماند و چون ملی است و نباید مخالف دولت باشد.نوبخت گفت: اگر برنامه های صبح های رسانه ملی را ببینید، گویی فقط به دنبال نکات منفی هستند، مردم اینها را می دانند.
:
** نفت در بودجه ۹۵

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به بودجه ۲۷۶ هزار میلیارد تومانی ۹۵، گفت: در این بودجه ۲۰۱ هزار میلیارد ریال از منابع غیرنفتی باید تامین شود.بونبخت افزود: در بودجه سال ۹۵ فقط ۶۶ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت است.وی با اشاره به اعتبار ۲۳۶ هزار میلیارد تومانی سال ۹۴ گفت: بودجه سال ۹۵ نسبت به سال جاری با وجود محدودیت های مختلف، افزایش یافته است که ۵۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از آن برای اجرای طرح های عمرانی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان این که دکتر روحانی به دادن وعده های بلند مدت معتقد نیست و بر وعده هایی که در همین دولت محقق شود، تاکید دارد، افزود: در ورود گروه های تجاری خارجی به ایران در این شرایط نیز، ایران به دنبال سرمایه گذاری و استفاده از فناوری این گروه هاست تا بتواند تولیدات داخلی را در بازارهای جهانی در اختیار خارجی ها به فروش برساند.
:
** تحریم و کاهش توافقی قیمت نفت
وی با اشاره به حق فروش فقط یک میلیون بشکه نفت ایران در شرایط تحریم، گفت: قانونی که برای اجرا روی میز بود و دولت جلویش را گرفت، این بود که ارسال نفت در برابر غذا باشد و فروش نفت ایران در حد ۳۰۰ هزار بشکه بود.نوبخت افزود: در یک تحریم میزان صادرات نفت ایران را کاهش دادند و در یک توافق ظالمانه پشت پرده و نانوشته، قیمت نفت ایران در ابتدای دولت یازدهم از ۱۰۸ دلار در هر بشکه به حدود ۳۰ دلار کاهش یافت.
:
** انتظارات از دولت یازدهم
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: درآمد کشور از فروش نفت سه سال پیش ۱۲۰ میلیارد دلار بود و اکنون به حدود ۱۳ میلیارد دلار کاهش یافته است ولی انتظارات از دولت به این اندازه کاهش نیافته است. وی ادامه داد:همه از دولت یازدهم انتظار دارند پروژه ها به همان سرعت جریان داشته باشد و از مواردی مانند پرداخت نشدن پاداش بازنشستگان پرسیده می شود.وی گفت: تورم در کشور از حدود ۴۰ درصد بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در چند روز گذشته به ۹٫۹ ۴ رسید و برای اولین بار یک رقمی شد.
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور از منفی ۶٫۸ به حدود مثبت یک درصد رسیده است، تصریح کرد: اقتصاد کشور نسبت به گذشته رشد داشته ولی هنوز به ایده آل نرسیده است.وی با بیان این که در برخی مسایل دلمان خون است ولی لبخند می زنیم، تصریح کرد: پرداخت حقوق و یارانه وظیفه دولت است و منتی بر کسی نداریم.
:
** لغو قانون سختگیری ورود به آمریکا ، وتوی کل بودجه
معاون رئیس جمهوری با اشاره به تصویب قانونی در آمریکا برای ممنوعیت یا سختگیری ورود شهروندان برخی کشورها از جمله ایران به آمریکا، گفت: این قانون برای تامین امنیت آمریکا نوشته می شد که به پیشنهاد برخی ها، کشورهای حامی تروریست مشمول این قانون شد.وی با اشاره به آمدن نام ایران در برخی فهرستهای حامی تروریستها، ادامه داد: بدون آمدن نام ایران، چیزی به ما چسبید و کشور مشمول این قانون شد.نوبخت با اشاره به اینکه دولت آمریکا تعهد داده بود که اگر مواردی باشد خودش بتواند آنها را لغو کند، خاطرنشان کرد: اگر دولت آمریکا این قانون را وتو می کرد، کل بودجه کشورش را وتو می کرد.
وی تاکید کرد: وزیر امور خارجه آمریکا در این باره نامه داد، عذرخواهی کرد و تعهد داد و یاد آور شد که دولت آمریکا وظایفش را انجام می دهد.
:
** اثبات راستگویی ملت ایران
معاون رئیس جمهوری با اشاره به تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ایران توسط شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۲۴ آذر، این حرکت را گام بلندی پس از مذاکرات نفس گیر ایران با شش قدرت دنیا دانست و گفت: شورای امنیت نیز قطعنامه های گذشته که به عنوان محکومیت ملت ایران بود، منحل کرد.
وی با بیان اینکه با این روند اتهام ۱۲ ساله از پیش پای ملت ایران برداشته شد و خوشنامی ملت ایران به راستگویی در این قضیه و اثبات نادرست بودن آنچه ایران به آن متهم بود، فراهم شد، افزود: ملت ایران به راستگویی و دشمنان به دروغگویی شناخته شدند و دولت یازدهم بود که چنین دستاوردی به همراه داشت.معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سفر یک روزه به استان سمنان چند پروژه را افتتاح و بازدید کرد.

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS