امروز: جمعه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۰۸ Friday, 12 April 2024

آقای قالیباف با حلواحلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود

آقای قالیباف با حلواحلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با حضور در باغ خشکیده‌ای در ستارخان،‌ گفت: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد و زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.

:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ رحمت‌الله حافظی در حاشیه بازدید از باغی خشکیده در خیابان ستاخان، گفت: این باغ رو به روی برق آلستوم واقع شده است که بر اساس اظهارات اهالی محل تا سه سال پیش این باغ سبز بوده و کنار پیاده رو، محصولات آن از جمله انار،‌ توت و انجیر به مردم عرضه می‌شده است.
:
او ادامه داد: بحث ما این است که شهرداری یک مجموعه و نهاد خدماتی است اما دو – سه سال است که شهرداری مدعی شده این نهاد به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی ارتقا پیدا کرده است؛ ما وقتی این ادعا را می‌پذیریم که شهرداری وظیفه خدماتی خود را به خوبی ارائه کند و رضایتمندی مردم حاصل شود بعد ادعا کنیم می‌خواهیم به فضای فرهنگی و اجتماعی وارد شویم.
:
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر با آنچه می‌بینیم و قطعا در سطح شهر 10 ها و 100 مورد مشابه دیگر وجود دارد،‌ شهرداری نمره قبولی نمی‌گیرد. این در حالی است که شهرداری طبق قانون موظف است اگر باغی مالک خصوصی دارد و در تأمین آب و آبیاری آن تعلل می‌کند یا توان این کار را ندارد شهرداری موظف است نسبت به آبیاری آن اقدام و هزینه‌ها را علاوه بر یک درصد مشخص از طریق مجرای قانونی پیگیری و دریافت کند.
:
او گفت: اما متأسفانه مشاهده‌ می‌کنیم در این مجموعه به وظیفه قانونی شهرداری عمل نشده و حاصل آن قتلگاهی است که درختان ایستاده مُرده‌اند. انتظار داریم شهرداری به جای اینکه به دنبال تراکم فروشی یا به دنبال این باشد که درختان خشک شود تا قطعات را تفکیک کند و به فروش برساند، برای صیانت از باغات برنامه‌های جدی ارائه کند.
:
او ادامه داد: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد. ده‌ها و 100ها میلیون تومان هزینه و بنرهای « آسمان آبی زمین پاک» نصب می‌شود اما با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود. زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.
:
او گفت: انتظار داریم در کوتاهترین زمان ممکن جبران اشتباهات از سوی شهرداری صورت گیرد و رفتار به گونه‌ای باشد که نه تنها مردم و نمایندگان آنها بلکه خداوند نیز رضایت داشته باشند و شاهد ارائه کارنامه موفقی باشیم.
:
حافظی در پاسخ به اینکه در صورت تعمدی بودن این کار شورای شهر چه برخوردی خواهد داشت، گفت: تعمدی بودن این کار را نمی‌توان ثابت کرد اما می‌توان گفت شهرداری وظیفه قانونی خود را انجام نداده و در شورای شهر هم فضای مناسبی برای رصد کردن این موضوعات نیست زیرا دسته بندی‌‌های سیاسی به دفاع از وی می‌پردازد و عملا هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.
:
او ادامه داد: وقتی شهردار از یک جناح سیاسی انتخاب می‌شود حاصل آن همین خواهد بود، انتظار داریم شوراها در انتخاب شهردار در همه شهرها، شهردار یک نیروی با تجربه اجرایی انتخاب کنند تا گروه‌ها و دسته ‌بندی‌های سیاسی بدون دلیل به حمایت از شهردار نپردازند. در دوره‌های گذشته هم که شهردار از یک جناح سیاسی بود اعضای شورا مجبور به دفاع از شهردار خود بودند و این رویه کارنامه خوبی را به جا نگذاشته است.
./.

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۰ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۰ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۰ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۰ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین