امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳ Friday, 27 January 2023

آقای قالیباف با حلواحلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود

آقای قالیباف با حلواحلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با حضور در باغ خشکیده‌ای در ستارخان،‌ گفت: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد و زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.

:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ رحمت‌الله حافظی در حاشیه بازدید از باغی خشکیده در خیابان ستاخان، گفت: این باغ رو به روی برق آلستوم واقع شده است که بر اساس اظهارات اهالی محل تا سه سال پیش این باغ سبز بوده و کنار پیاده رو، محصولات آن از جمله انار،‌ توت و انجیر به مردم عرضه می‌شده است.
:
او ادامه داد: بحث ما این است که شهرداری یک مجموعه و نهاد خدماتی است اما دو – سه سال است که شهرداری مدعی شده این نهاد به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی ارتقا پیدا کرده است؛ ما وقتی این ادعا را می‌پذیریم که شهرداری وظیفه خدماتی خود را به خوبی ارائه کند و رضایتمندی مردم حاصل شود بعد ادعا کنیم می‌خواهیم به فضای فرهنگی و اجتماعی وارد شویم.
:
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر با آنچه می‌بینیم و قطعا در سطح شهر 10 ها و 100 مورد مشابه دیگر وجود دارد،‌ شهرداری نمره قبولی نمی‌گیرد. این در حالی است که شهرداری طبق قانون موظف است اگر باغی مالک خصوصی دارد و در تأمین آب و آبیاری آن تعلل می‌کند یا توان این کار را ندارد شهرداری موظف است نسبت به آبیاری آن اقدام و هزینه‌ها را علاوه بر یک درصد مشخص از طریق مجرای قانونی پیگیری و دریافت کند.
:
او گفت: اما متأسفانه مشاهده‌ می‌کنیم در این مجموعه به وظیفه قانونی شهرداری عمل نشده و حاصل آن قتلگاهی است که درختان ایستاده مُرده‌اند. انتظار داریم شهرداری به جای اینکه به دنبال تراکم فروشی یا به دنبال این باشد که درختان خشک شود تا قطعات را تفکیک کند و به فروش برساند، برای صیانت از باغات برنامه‌های جدی ارائه کند.
:
او ادامه داد: آقای قالیباف کارنامه خوبی در حوزه صیانت از باغات ندارد. ده‌ها و 100ها میلیون تومان هزینه و بنرهای « آسمان آبی زمین پاک» نصب می‌شود اما با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود. زیرساخت‌های داشتن هوای پاک حفظ درختان است که متأسفانه می‌بینیم در حال خشک شدن هستند.
:
او گفت: انتظار داریم در کوتاهترین زمان ممکن جبران اشتباهات از سوی شهرداری صورت گیرد و رفتار به گونه‌ای باشد که نه تنها مردم و نمایندگان آنها بلکه خداوند نیز رضایت داشته باشند و شاهد ارائه کارنامه موفقی باشیم.
:
حافظی در پاسخ به اینکه در صورت تعمدی بودن این کار شورای شهر چه برخوردی خواهد داشت، گفت: تعمدی بودن این کار را نمی‌توان ثابت کرد اما می‌توان گفت شهرداری وظیفه قانونی خود را انجام نداده و در شورای شهر هم فضای مناسبی برای رصد کردن این موضوعات نیست زیرا دسته بندی‌‌های سیاسی به دفاع از وی می‌پردازد و عملا هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.
:
او ادامه داد: وقتی شهردار از یک جناح سیاسی انتخاب می‌شود حاصل آن همین خواهد بود، انتظار داریم شوراها در انتخاب شهردار در همه شهرها، شهردار یک نیروی با تجربه اجرایی انتخاب کنند تا گروه‌ها و دسته ‌بندی‌های سیاسی بدون دلیل به حمایت از شهردار نپردازند. در دوره‌های گذشته هم که شهردار از یک جناح سیاسی بود اعضای شورا مجبور به دفاع از شهردار خود بودند و این رویه کارنامه خوبی را به جا نگذاشته است.
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید