امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸ Friday, 27 January 2023

آمار قالیباف از تعداد ثروتمندان تهران

آمار قالیباف از تعداد ثروتمندان تهران

شهردار تهران با بیان اینکه در این شهر 600 هزار خانوار بسیاربرخوردار زندگی می‌کنند گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، کمتر از 200 هزار خانوار نیازمند واقعی در تهران وجود دارد که این خانوارهای کم‌برخوردار و برخوردار می‌توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند و ما باید این ارتباط را برقرار کنیم.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌شهردار تهران درخصوص آخرین وضعیت انتقال زندان اوین گفت: توافقات کلی با رییس قوه قضاییه صورت گرفته است.
:
به گزارش ایرنا محمدباقر قالیباف صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح همزمان 74 پروژه عمرانی منطقه 6 و در جمع خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت تبدیل زندان اوین به بوستان و اظهار نظرهای رییس سازمان زندان‌ها گفت: اصل توافق فیمابین قوه قضاییه وشهرداری تهران انجام گرفته است.
:
وی با اشاره به توافقات صورت گرفته با آیت‌الله لاریجانی گفت: رییس قوه قضاییه این طرح را قبول کرده‌اند و توافقات کلی صورت گرفته است اما باید کارشناسان بر روی این مسئله کار کارشناسی انجام دهند اما آنچه که مهم است اینکه سازمان زندان‌ها نیازهایی دارد که باید برای رفع آن‌ها نیز بررسی‌هایی صورت گیرد.
:
همچنین قالیباف در مراسم افتتاح پروژه‌ها با بیان اینکه بهبود سبک زندگی پایتخت‌نشینان یکی از اولویت‌های شهرداری است، گفت: برخی اوقات تغییر نگرش و سبک زندگی سبب می‌شود که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های میلیاردی بسیاری از مشکلات حل شود.
:
وی با بیان اینکه تهران به نقطه‌ای رسیده است که نیازمند بهبود سبک زندگی ساکنان آن هستیم، گفت: منطقه 6، منطقه فرهیختگان است چرا که بیشترین حضور دانشگاه‌ها، دانشجویان و اساتید در این منطقه است.
:
شهردخت پاتوق دختران دانشجوشهردار تهران با اشاره به افتتاح پروژه “شهردخت” در منطقه 6 گفت: بدون تعارف باید عرض کنم که سه سال است به دنبال این شهردخت هستیم چرا که منطقه 6 دارای بیشترین خوابگاه است و دانشجویان زیادی در آن تردد می‌کنند و مکان‌های زیادی برای پر کردن اوقات فراغت خود ندارند.
:
قالیباف با بیان اینکه پسران دانشجو فرصت‌های بیشتری برای پر کردن اوقات فراغت خود در پارک‌ها و… دارند گفت: انصافا برای دختران فرصت‌های زیادی برای پر کردن اوقات فراغت نیست و بر همین اساس تصمیم گرفتیم محلی برای پر کردن اوقات فراغت دختران دانشجو ایجاد کنیم.
:
قالیباف با بیان اینکه شهردخت پاتوقی برای دختران دانشجو است گفت: ما با رویکرد پر کردن اوقات فراغت و ایجاد محلی برای قرار دختران دانشجو شهردخت را ایجاد کردیم و بنا داریم در مناطق یک و 5 که عمدتا محیط‌های دانشگاهی در آن مستقر است پاتوق‌های دیگری فراهم کنیم.
:
توجه به فقرای شهر در دستور کار ویژه شهرداری

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به موضوع آسیب‌های اجتماعی در کلانشهر تهران گفت: همه ما در برابر کودکان کار، کارتون‌خواب‌ها و زنانی که شب‌ها جایی برای ماندن ندارند مسئول هستیم چرا که گاها این افراد چوب عدم کارکرد صحیح ما و مدیریت غلط‌مان را می‌خورند.
:
وی با بیان اینکه برخی از افراد برای کسب حداقل‌های تغذیه بعضا تلاش‌های فراوانی می‌کنند گفت: منظور من متکدیان نیست که ماهانه چند میلیون درآمد دارند، بلکه افراد شریفی هستند که ماه‌هاست گوشت نمی‌بینند اما حاضر نیستند تنگدستی‌شان را بیان کنند.
:
وی با بیان اینکه توجه به فقرای شهر در دستور کار ویژه شهرداری قرار دارد گفت: شهرداری بستر ارتباط افراد غنی و فقیر شهر را فراهم خواهد کرد و ما این افراد را شناسایی کرده و اطلاعات آن‌ها را در دست داریم.
:
وجود 600 هزار خانوار ثروتمند و کمتر از 200 هزار خانوار نیازمند واقعی در تهران
:
شهردار تهران با بیان اینکه در این شهر 600 هزار خانوار بسیاربرخوردار زندگی می‌کنند گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، کمتر از 200 هزار خانوار نیازمند واقعی در تهران وجود دارد که این خانوارهای کم‌برخوردار و برخوردار می‌توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند و ما باید این ارتباط را برقرار کنیم.
:
وی افزود: در آستانه ماه رمضان قرار داریم و همه ما باید بسیج شویم که سفره افطار و سحری بی‌غذایی در تهران وجود نداشته باشد.
:
افتتاح ایستگاه‌های دیگر خط 3 مترو پس از ماه رمضان

وی در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به چالش‌های مادی زیاد در تهران گفت: امروزه در تهران 30 کیلومتر در سال تونل مترو حفاری می‌شود و بعد از ماه مبارک رمضان ایستگاه‌های دیگر خط 3 نیز افتتاح می‌شود و با اینکه مشکلات زیادی در شهرداری تهران داریم اما اجازه نخواهیم داد که آثاری از تحریم در این شهر دیده شود.
:
قالیباف با بیان اینکه دشمنان دیدن آثار تحریم بر شهر تهران را به گور خواهند برد گفت: با وجود تمام مشکلات اجازه نخواهیم داد که دشمنان حتی احساس کنند که تحریم‌ها بر چهره شهر تهران تاثیر گذاشته است.
:
همچنین بابایی شهردار منطقه 6 نیز با ارائه گزارشی از عملکرد منطقه مربوطه با بیان اینکه با افتتاح این 72پروژه سرانه فرهنگی – اجتماعی این منطقه 52 درصدافزایش یافت، گفت: سرانه فضاهای فرهنگی – اجتماعی منطقه به 60 هزار متر افزایش یافته است.
:
وی با اشاره به ساخت مجموعه شهردخت برای دانشجویان دختر گفت: علاوه بر احداث ورزشگاه جهان‌آرا، سه سرای محله، 11 چمن مصنوعی، 2700 متر مرمت و بازسازی فضای سبز، 2500 متر مرمت پیاده‌راه، احداث حسینیه و ساماندهی میدان 7 تیر نیز در این پروژه‌ها قرار دارد.
:
وی با اشاره به امضای 15 تفاهم‌نامه با دانشگاه تهران گفت: چندی پیش دومین کاروان ازدواج آسان دانشجویان با همکاری منطقه 6 و دانشگاه تهران با حضور 600 زوج به مشهد اعزام شد.
:
به گفته بابایی منزل اخوان ثالث نیز که در طرح بهسازی قرار داشت، امروز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

:
./.

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

 1. اگر شهرداری توانست نسبت جمعیت بسیار برخوردار از کم برخوردار را در تهران با این دقت و ظرافت اعلام بکند بی تردید اگر فرصت کند نسبت های دیگر برخورداری را چون نیمه خوردار، نیمه خوددار، نیمه بردار، نیمه مردار، برده بردار، خورده مردار را اعلام بکند. این حرف یعنی ادعای سخنگوی دولت که غربالگری ۷۶ میلیون یارانه‌بگیر سخت است حرف مفت است! از همین الان دولت برود یارانه این 600 هزار خانوار شناسائی شده را با جمعیت حدود دو میلیون نفر قطع بکند و نیازی به کارخلاف قانون مراجعه به حسابهای بانکی نیست. آن 200 هزار خانوار کم برخوردار هم لابد از خانوارهای پرجمعیت اند و تعداد اعضای خانواده ایشان هم حدود دو میلیون نفر می شود. یارانه نوش جانشان. یارانه پل ارتباطی خوبی بین دارا و ندار است. بدانند تا کم برخوردارند از حق یارانه برخوردارند. بقیه هرکه هست و هرکه نیست به تشخیص ما نسبتا برخوردارند و یارانه ایشان لازمست قطع بشود. رونوشت به کلیه واحدها و کمیته های امداد تا آمار اعلام شده را با فهرست آمار اقشار آسیب پذیر تحت پوشش خود راست آزمائی بکنند. همه اش که نباید1+5 راست آزمائی بکند. خط فقر و فلاکت حداقل در تهران ساخته و پرداخته مرکز آمار است. جوان بیکار و پیر پرکار حرف مفت است. چندشغلی پرکاران از روی اجبار است. کوروش می خواهد آسوده بخوابد یا نخوابد. چون قبل از برنامه های 5 ساله جلو هستیم؟ فقط 3-2 ماه حقوق به کارمندان بدهکارهستیم!
  آیا همه چیز روی کاغذ است؟ یا کاغذ روی همه چیز است؟ آیا همه کس درجای خود است؟ یا جای آمارها با آمال ها عوض شده است؟ هرچه هست یک خبر است. خرج خبر هم یک خبر است.
  گل زبان است این زبان
  هر زمان است این زبان
  ما چه دیدیم از زبان
  هرچه گفتند با زبان
  هرچه کردند با زبان
  جلوه ها دارد زبان
  عشوه ها دارد زبان
  با نفوذ است این زبان
  با شعور است این زبان
  مرگ ندارد این زبان
  زن ندیدم بی زبان
  من ندارم این زبان
  بی زبانم بی زبان
  کم ندارند این زبان
  با زبان اند بی زبان
  عرض من با این زبان
  حرف حق با یک زبان
  حرف اول با زبان
  حرف آخر بر زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید