امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸ Thursday, 18 August 2022

آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی:آدم‌هایی به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند

آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی:آدم‌هایی به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تحریم‌ها ضربه زیادی به بخش سلامت کشور وارد کرد، گفت: آدم هایی به اسم انقلاب و اسلام دارند سنگ اندازی می‌کنند، در حالیکه برای تامین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما تحریم است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در نخستین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت در هتل پارسیان آزادی تاکید کرد: عدالت اجتماعی برای همه امور حیاتی است و تامین اجتماعی باید برای همگان قابل دسترسی باشد. وی ادامه داد: همه مردم باید به غذا، دارو، پزشک و امور بهداشتی دسترسی داشته باشند.

:

آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: اینکه فقط پولدارها بتوانند به داروهای موثر دسترسی داشته باشند، ظلم است و بیمه‌های اجتماعی باید اینگونه مسایل را پوشش دهند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ثروت اندوزی کشورهای غربی برای ایجاد رفاه در کشورهای خودشان اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی ثروت، منابع اولیه و کارگر ارزان را از کشورهای فقیر جمع و با ثروت اندوخته آن، رفاه و بهداشت را برای کشورهای خود مهیا کرده اند.
:
** اوضاع منطقه به آسانی امن نمی‌شود
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این مساله موجب شده تا در شرایط کنونی مهاجران زیادی از منطقه به این کشورها بروند اما اوضاع منطقه دیگر به آسانی امن نمی‌شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: بسیاری از کشورهای منطقه که انقلاب کردند درون همین انقلاب‌ها گروه‌های تروریستی خلق شدند تا مردم از انقلاب خود پشیمان شوند.
:
** امنیت کشور در گرو تامین خواسته‌های مردم است

وی تصریح کرد: منطقه ما به ناامن‌ترین منطقه جهان تبدیل شده اما ایران از این ناامنی‌ها محفوظ است چون مردم هنوز در صحنه حضور دارند و اگر روزی نتوانیم خواسته‌های حداقلی آنها را تامین کنیم به آسانی امنیت کشور به هم می‌ریزد، نیروهای دشمن تا نزدیکی قصرشیرین آمده اند اما آنها را تهدید کردیم که از فاصله 35 کیلومتری جلوتر نیایند، آنها آن طرف ایستاده اند اما هستند.

:
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بنابراین ناامنی‌های منطقه ما بسیار مساله جدی است. آیت الله هاشمی با اشاره به اهمیت مساله سلامت، بهداشت و درمان در کشور گفت: می‌دانیم کسانی هستند که نمی‌توانند آمپول‌های چند صد هزاری و میلیونی تهیه کنند؛ می‌دانیم داروهای تاریخ مصرف گذشته می‌دهند تا مصرف کنند؛ می‌دانیم بیمارستان‌های ما شرایطی دارند که برای بیمار و پزشک نامناسب اند که تحریم‌ها در به وجود آمدن این شرایط موثر بودند. وی تصریح کرد: تحریم‌ها ضربه زیادی به بخش سلامت کشور وارد کرد، ضربه هایی که از تحریم در این هشت سال وارد شد را نگفتیم و اکنون برداشتن این موانع آسان نیست.
:
** باید دلمان برای خودمان بسوزد
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موفقیت‌های مذاکرات هسته ای گفت: اکنون باید در این مساله جدی باشیم؛ آنها عجله ای ندارند که تحریم‌ها را امسال یا سال دیگر از بین بردارند بنابراین باید دلمان برای خودمان بسوزد.

:

آیت الله هاشمی افزود: آدم هایی به اسم انقلاب و اسلام دارند سنگ اندازی می‌کنند در حالی برای تامین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما تحریم است. وی یادآور شد: شورای امنیت در ظرف نیم ساعت چند قطعنامه خطرناک را از بالای سر ما برداشت و اگر بود جنگ می‌شد.
:
ایت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اهمیت اقتصاد سلامت گفت: با توجه به شرایط پیش رو باید به این مساله بیشتر توجه شود. وی ادامه داد: امنیت و سلامت دو نعمتی هستند که مردم به آن بی توجه بوده در حالیکه باید به آن اهمیت زیادی داد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مشکلات در بخش سلامت زیاد است اما این مساله منحصر به ما نیست زیرا بطور مثال آلمان پس از اتحاد آلمان غربی و شرقی مشکلاتی در بخش سلامت دارد و هنوز نتوانسته به اهداف تعیین شده دست یابد زیرا علم هر روز جدید می‌شود.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید