امروز: سه شنبه، ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴ Tuesday, 31 January 2023

اتهام زنی سعدالحریری به ایران وحزب الله

اتهام زنی سعدالحریری به ایران وحزب الله

سعد الحریری رییس حزب جریان المستقبل لبنان که بعداز مرگ عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق سعودی و روی کار آمدن سلمان بن عبدالعزیز و دارودسته اش از درگاه پادشاهی سعودی رانده و به یک مهره سوخته تبدیل شده است ، تلاش کرد با اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان باردیگر برای ادامه حیات سیاسی ، سوراخی را برای ورود به این کاخ لرزان پیدا کند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌سعدالحریری در واکنش به اظهارات سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه جمعه شب با شبکه المنار، اتهام هایی را به ایران و حزب الله وهمچنین ملت و دولت سوریه وارد کرد و به دفاع تمام قد از بی کفایتی و بی مسئولیتی سعودی ها به ویژه در خصوص تامین امنیت جانی حجاج بیت الله الحرام پرداخت.
:
به گزارش ایرنا،سید حسن نصرالله در این مصاحبه با تاکید بر مسئول بودن سعودی ها درقبال فاجعه دردناک منا، خواستار مشارکت کشورهای اسلامی از جمله ایران در روند تحقیقات ویژه این فاجعه شد وهمچنین با رد ادعای دخالت ایران در سوریه و لبنان از حضور نظامی روسیه در سوریه برای مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی تکفیری استقبال کرد.
:
وی ضمن اعلام حمایت مجدد از نامزدی ژنرال میشل عون در انتخابات ریاست جمهوری لبنان از طرح برگزاری انتخابات در لبنان بر مبنای اصل نسبیت حمایت کرد، طرحی که جایگاه واقعی گروه ها و جریان های سیاسی را مشخص می کند و به اعتقاد ناظران بیشترین خسارت را همپیمانان آل سعود در لبنان متحمل خواهند شد.
:
بر اثر بی کفایتی و بی مسئولیتی سعودی ها بزرگترین و فاجعه آمیزترین حادثه در مناسک حج ، روز عید قربان امسال در جریان رمی جمرات در سرزمین منا رخ داد و چند هزار حاجی ایرانی و دیگر کشورهای اسلامی کشته ، زخمی و یا مفقود شدند و رژیم سعودی به جای پذیرش مسئولیت آن درصدد فرافکنی است و رسانه ها و شخصیت های سیاسی وامدار و دست نشانده آن درصدد تطهیر این رژیم با اتهام زدن به دیگران هستند.
سعدالحریری همچنین از زمانی که از درگاه پادشاهی سعودی ها رانده شده و سعودی ها به او محل نمی گذارند با مشکلات سیاسی و مالی در داخل لبنان و به ویژه در حزب خود مواجه شده و جایگاهش در لبنان به شدت تضعیف شده است.
:
سعودی ها اکنون بدون مشورت با سعدالحریری با دیگر همپیمانان لبنانی خود دیدار و گفت وگو می کنند و او دیگر نگهبان دروازه ورود لبنانی ها به ریاض و جده نیست.
درهمین رابطه روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: تهران از ادعاهای سعدالحریری که تلاش می کند از طریق اتهام زنی به ایران و حزب الله روابط خود را با تصمیم گیران سعودی بهبود بخشد، راضی نیست.
:
این روزنامه لبنانی به نقل از منابعی آگاه افزود: موضع الحریری و حمله او به ایران و حزب الله هیچ توجیهی ندارد در حالی که هر لحظه بر تعداد قربانیان این فاجعه دردناک افزوده می شود و سازمان دهندگان مناسک حج باید مسئولیت آن را بپذیرند.
:
این منابع تاکید کردند: سعدالحریری که از اعلام همدردی و همبستگی بسیاری از لبنانی ها با ایران نگران و عصبانی است، تلاش دارد تا روابط تضعیف شده با سعودی ها را با جلب توجه تصمیم سازان جدید پادشاهی سعودی بهبود بخشد.
:
الاخبار به نقل از این منابع آگاه خاطرنشان کرد: در حالی که ایران و دیگر کشورهای اسلامی سرگرم تعامل با پیامدهای این فاجعه هستند، سعدالحریری تلاش کرد از این فاجعه سوء استفاده سیاسی کند و روند تحریک علیه ایران و حزب الله را ادامه دهد در حالی که طرح ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون وحدت مسلمانان است.
:
منابع الاخبار تصریح کردند: سعدالحریری بر گسترش تفرقه و تبعیت از سیاست های فرقه ای و مذهبی که باعث کشتار غیرنظامیان مسلمان شده است شبیه آنچه که در عراق، سوریه و یمن اتفاق می افتد، اصرار دارد.
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید