امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵ Friday, 27 January 2023

ارسال گزارش وقایع تشییع شهدا به ستادکل نیروهای مسلح

ارسال گزارش وقایع تشییع شهدا به ستادکل نیروهای مسلح

استاندار تهران با اشاره به بروز برخی حواشی تلخ و ناخوشایند در آیین با شکوه تشییع پیکر شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس گفت: مسائل و حواشی این رویداد در قالب 11 بند احصاء و طی نامه ای رسمی به سرلشگر فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح ارائه شده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ سید حسین هاشمی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: برنامه ریزی مناسب و پیشگیری از بروز چنین حوادث و ناهماهنگی هایی در آیین های معنوی و با شکوه مردمی، باید براساس مصوبه شورای تامین و از طریق فرمانداری تهران صورت گیرد.
:
وی برگزاری این آیین با شکوه و حضور پرشور و آگاهانه اقشار مختلف مردم برای قدرشناسی از شهدا و رزمندگان اسلام را مورد ستایش قرار داد و تاکید کرد: با توجه به نحوه شهادت 175غواص شهید و تاثر شدید مردم از این موضوع، حضور گسترده و پرشورمردم تهران قابل پیش بینی بود.
:
هاشمی با اشاره به اینکه معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران مسائل مربوطه را به خوبی بررسی و رسیدگی می کند، افزود: درخصوص برگزاری این آیین دعوتنامه ای از سوی ستاد حفظ آثار شهدا به استانداری رسید و مدیرکل امورسیاسی استانداری تهران نیز برای قانونمند کردن این آیین در نشست مربوطه حاضر شد.
:
استاندار تهران افزود: در این ارتباط مجموعه استانداری تهران و نیروی انتظامی نظراتی در خصوص نامناسب بودن محل برگزاری آیین تشییع (میدان بهارستان) داشتند و مکانی نیز به عنوان جایگزین(مصلای بزرگ تهران) برای برگزاری این ایین پیشنهاد شده بود و درنهایت قرار بود موضوع از طریق بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس مورد بررسی قرار گیرد که در عمل به آن توجهی نشد.
:
هاشمی با بیان اینکه برای اخذ مجوز برگزاری این آیین درخواستی به استانداری تهران داده نشد، افزود: بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس پیش از این هم برای برگزاری این قبیل آیین ها درخواست مجوز نمی داده و طبق بررسی های بعمل آمده، این گونه آیین ها در روزهای عزاداری و یا بعد از نمازجمعه صورت می گرفته است.
:
استاندار تهران گفت: این امر نشان می دهد غفلتی در این زمینه صورت گرفته است، زیرا برای برگزاری این نوع آیین ها، هماهنگی با شورای تامین، صدورمجوز از سوی فرمانداری تهران جهت تامین امنیت و هماهنگی های ترافیکی و انتظامی الزامی است.
:
استاندار تهران با بیان اینکه برگزاری این آیین بدین شکل موجب نارضایتی بسیاری از مردم و مسوولان شد، افزود: مردم از تمام اقشار و چهره های مختلف دراین آیین حضور داشتند و وقتی چنین حضور قوی و پررنگی از مردم مشاهده شد و معلوم شد آنان به شهداء چنین ارزش بالایی قایل می شوند و خود را مدیون شهدا می دانند، ما مسئولان باید تسهیلات لازم را برای حضور مناسب مردم فراهم کنیم و اجازه ندهیم ناهماهنگی در این مسیر باعث نارضایتی آنها شود.
:
به گفته هاشمی برای برگزاری این آیین مسیر درستی هم انتخاب نشده بود و موتورسیکلت ها و خودروها همچون کلاف سردرگم شده بودند، درحالی که اگرهماهنگی صورت می گرفت، پیش بینی های لازم از سوی دستگاه های مرتبط و نیروی انتظامی برای ایجاد محدودیت های مناسب برای این آیین صورت می گرفت.
:
وی تصریح کرد: آنچه آیین با شکوه آن روز را تحت حاشیه های خود قرارداد، بهره برداری سیاسی از آیین تشییع، بود که به هیچ عنوان درست نبود.
:
وی افزود: شهداء متعلق به هیچ شخص و یا گروهی نیستند، شهدا متعلق به همه جامعه هستند و به کل مردم تعلق دارند و همه مردم مدیون خون شهدا هستند.
:
استاندار تهران گفت: این موضوع، حادثه ای تلخ بود که در آن روز رخ داد، چه به لحاظ تراکت هایی که پخش شد و چه به لحاظ بنرهایی که دراین آیین استفاده می شد، این نشان از ناهمخوانی آنها با اصل آیین داشت که مطلوب هیچ کس نبود حتی خود دوستان سپاه و قرارگاه ثارالله این چنین چیزی را تایید نکردند.
:
به گفته هاشمی درجریان برگزاری این آیین حادثه تلخی اتفاق افتاد، هم به لحاظ مکان آن که مردم را دچار مشکل کرد و هم به لحاظ شعار همدلی و همزبانی سال که انتظار نمی رفت چنین برخوردی در چنین آیین ارزشی روی دهد که به طورطبیعی، مطمئن هستیم ستاد کل نیروهای مسلح با تدابیر ویژه مانع از بروز چنین مسایلی در آینده خواهد شد.
:
وی با بیان اینکه تشکر رهبر معظم انقلاب از این حضور پرشور مردمی، وظیفه همه را سنگین تر کرده است گفت: انشاالله باید تلاش شود درآینده با برنامه ریزی صحیح، اینگونه آیین ها هرچه باشکوه تر برگزار شود.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید