امروز: پنج شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰ Thursday, 16 September 2021

افخم: دلواپسان به امید مردم اعتماد کنند

افخم: دلواپسان به امید مردم اعتماد کنند

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: به دلواپسان توصیه می‌کنیم که به عزم و امید مردم برای آینده اعتماد بیشتری داشته باشند.

 

 

به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از (ایسنا)، مرضیه افخم در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با برگزاری همایش دلواپسیم از سوی منتقدین مذاکرات ژنو خاطرنشان کرد: ما برای نقدها و نظرات احترام ویژه‌ای قائل هستیم در عین حال برای دریافت نظرات کارشناسی اهمیت بیشتری قائل هستیم.

 

 

نقدها باید سازنده و در مسیر تحقق و تقویت اجماع ملی در کشور باشد

 

 
وی ادامه داد: ما از دریافت هرگونه پیشنهادی که به ما کمک کند استقبال می‌کنیم. جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی است و ظرفیت وجود و فعالیت دیدگاه‌های مختلف در آن وجود دارد. همچنین کشور شنوای هرگونه نقدی است در عین حال نقدها باید سازنده و در مسیر تحقق و تقویت اجماع ملی در کشور باشد.

 

 

دلواپسان به امید مردم اعتماد کنند

 

 
افخم با اشاره به برگزاری همایش دلواپسان خاطر نشان کرد: کسانی دلواپس هستند ما به دلواپسان هم توصیه می‌کنیم که به عزم و امید مردم برای آینده اعتماد بیشتری داشته باشند.

 

 

“سوریه” از بحث‌های اصلی گفت‌وگوی ظریف و ابراهیمی بود

 

 
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با گفت‌وگوی تلفنی ظریف با اخضر ابراهیمی گفت: موضوع سوریه و تحولات این کشور یکی از بحث‌های اصلی است که خیلی از طرف‌ها در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیت و نقش ایران برای حل بحران در این زمینه با ما در تماس هستند و این تماس هم در همین خصوص بود.

 

 

افخم با بیان اینکه از ابتدای بحران سوریه ایران اعلام آمادگی برای حل این بحران کرده بود تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات سوریه اعلام کردیم که در این مسیر آماده کمک هستیم و در عین اینکه به همه طرف‌ها توصیه می‌کنیم که به جایگاه و نقش مردم سوریه برای احترام به حق تعیین سرنوشت‌شان توجه ویژه‌ای داشته باشند فکر می‌کنیم زمان آن رسیده است که همه طرف‌ها متناسب با واقعیات منطقه برای یک را‌ه‌حل سیاسی واقع‌بینانه گام عملی و جدی بردارند.

 

 

وی در پاسخ به پرسشی درباره برخی انتقادات به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان و تشدید آن در روزهای اخیر اظهار کرد: با شروع مذاکرات ایران و 1+5 نظرها و نقدهایی درباره انجام مذاکره و نحوه این کار مطرح می شود. همواره اعلام کرده‌ایم که برای نقدهای دلسوزانه آماده هستیم. در کشور دیدگا‌ه‌های مختلف وجود دارد اما آن چه که به شکل‌گیری و تقویت اجماع ملی کمک می‌کند قطعا بهترین عملکرد است.

 

 

برای دریافت پیشنهادات و نظرات کارشناسی آماده‌ایم

 

 
وی گفت: وزارت امور خارجه از ابتدا اعلام کرده است که از دریافت پیشنهادات و نظرات کارشناسی برای این که این مسیر دقیق‌تر و بهتر طی شود آماده هستیم تا از این نظرات و پیشنهادات استفاده کنیم. همانطور که تعداد زیادی از اساتید و کارشناسان و صاحب‌نظران و حتی شهروندان عادی پیشنهاداتی را به وزارت امور خارجه ارسال کرده‌اند و ما روزانه نظرات را دریافت می‌کنیم در عین حال از همه منتقدین و کسانی که دیدگاه‌های متفاوتی دارند استقبال می‌کنیم که دیدگاه‌شان را مطرح کنند و پیشنهادات عملی را در این زمینه به وزارت امور خارجه بدهند.

 

 

تبادل نظرهای کارشناسی به رسیدن به اهداف مورد نظر در مسیر مذاکرات سخت و پیچیده کمک می‌کند

 

 
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: ما معتقدیم این تبادل نظرهای کارشناسی به رسیدن به اهداف مورد نظر کشور در مسیر مذاکرات سخت و پیچیده کمک می‌کند و وزارت امور خارجه برای شکل‌گیری اجماع ملی و انسجام در کشور ارزش و اهمیت زیادی قائل است و از هر نظر و قدمی در این زمینه استقبال می‌کند.

 

 

افخم همچنین درباره اخبار منتشر شده در رابطه با تحریم دو بانک از سوی آمریکا که با ایران همکاری می‌کردند، گفت: در حال بررسی اخبار منتشر شده در این باره هستیم.

 

 

ربایش 270 دانش آموز نیجریه کاملا مردود و غیرقابل قبول است

 

 
وی همچنین درباره ربایش بیش از 270 دانش آموز دختر در نیجریه گفت: نیجریه کشور بزرگی در غرب آفریقا است که متاسفانه مدتی است گرفتار فعالیت گروه‌های تروریستی افراطی شده و امنیت این کشور در مخاطره قرار گرفته و شهروندان نیجریه متحمل خساراتی شده‌اند. اخیرا هم اخباری منتشر شده که بیش از 270 دانش آموز در این کشور از سوی گروه‌های تروریستی ربوده شده‌اند. ما مراتب نگرانی خود نسبت به این موضوع را اعلام کرده‌ایم و این اقدام ضدانسانی کاملا مردود و غیرقابل قبول است. امیدواریم تدابیری به کار گرفته شود تا از فعالیت گروه‌های تروریستی و افراطی در این کشور و نقاط مختلف جهان جلوگیری شود و در عین حال امیدواریم ثبات و آرامش در نیجریه برقرار شود.

 

 

در تمام مذاکرات حقوق هسته‌ای محور اصلی ما بوده است

 

 

 
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه درباره اخبار منتشر شده در رابطه با طرح موضوع راکتور اراک در مذاکرات هسته‌ای و توافقات در این باره گفت: گمانه‌زنی‌هایی در هر دور از مذاکرات صورت گرفته است. با توجه به اینکه این مذاکره درباره این موضوع و چند موضوع دیگر هنوز ادامه دارد تا زمانی که توافقی صورت نگیرد و قبل از نهایی شدن آن موضوعی را مطرح نخواهیم کرد. قطعا پس از انجام توافقات و پایان مذاکرات می‌شود نسبت به اصول نتیجه نهایی اعلام نظر قطعی کرد.

 

 

وی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده ایران راه‌کارهایی را برای حل و فصل موضوعات داشته‌اند تا حقوق هسته‌ای ایران به هیچ وجه ضایع نشود و تمام حقوق‌مان محقق شود و این در تمام مذاکرات ما محور اصلی بوده است.

 

 

وی همچنین درباره سفر رییس بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و نشست کارشناسان ایران و 1+5 در نیویورک نیز گفت که سازمان بین‌المللی انرژی اتمی درباره سفر بازرسان اطلاع‌رسانی تکمیلی را انجام خواهد داد و کارشناسان نیز در نیویورک در حال جمع‌بندی و بررسی مباحث هستند و نظرات را به تیم مذاکره‌کننده ارائه می‌دهند.

 

 

بحثی درباره برگزاری مذاکرات در نیویورک نشده است

 

 
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درباره برگزاری مذاکرات ایران و 1+5 در نیویورک نیز گفت: تاکنون درباره اینکه مذاکرات ایران و 1+5 در نیویورک برگزار شود بحثی درباره آن نبوده است. قطعا در مذاکرات بعدی و در جمع‌بندی‌های مربوط به آن درباره مکان مذاکرات تصمیم‌گیری خواهند کرد. زمان شش ماه درباره مذاکرات جامع نهایی شده است درباره مکان نیز دو طرف توافقاتی خواهند کرد.

 

 

نروژ تغییر در مقررات مربوط به انتخاب رشته و یا حضور ایرانی‌ها در یک رشته خاص را تکذیب کرده‌

 

 
افخم در پاسخ به پرسش ایسنا درباره آخرین پیگیری‌ها نسبت به مشکلات ایجاد شده برای دانشجویان ایرانی در نروژ گفت: وزارت امور خارجه این موضوع را پیگیری کرده است. صحبتی با سفارت نروژ در تهران داشته‌ایم مقامات نروژ هرگونه تغییری در مقررات مربوط به انتخاب رشته و یا حضور ایرانی‌ها در یک رشته خاص را تکذیب کرده‌اند و گفته‌اند تغییری در مقررات مربوط به آن صورت نگرفته‌ است. ضمن اینکه تایید و تاکید کرده‌اند که حضور ایرانی‌ها و دانشجویان ایرانی در نروژ کمکی به تقویت عرصه علم و دانش در نروژ است و دانشجویان ایرانی در این زمینه جایگاه و نقش خوبی داشته‌اند در عین حال با توجه به اینکه دانشجویان مقیم نروژ پیگیری‌ها و سوالاتی در این زمینه داشته‌اند به سفیرمان در نروژ ماموریت داده شد که موضوع را از مقامات وزارت امور خارجه پیگیری کند و ما اطلاعات کامل و تکمیلی در این زمینه داشته باشیم. در عین حال تاکنون به ما اعلام شده که مقررات مربوط به دانشجویان ایرانی در نروژ تغییری نداشته است و پیگیری‌های سفیر ما هنوز ادامه دارد و پس از آن اطلاع‌رسانی تکمیلی خواهیم داشت.

 

 

برنامه زمانی سفر امیرعبداللهیان به یمن در دست پیگیری است

 

 
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا در رابطه پیگیری ها در خصوص وضعیت دیپلمات ربوده شده در یمن نیز گفت: پیگیری‌های ما در این باره ادامه دارد. برنامه‌ریزی صورت گرفته تا معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه سفری به یمن داشته باشند تا وضعیت آقای نیکبخت و آزادی ایشان را پیگیری کنند و همچنین پیگیری درباره عاملان شهادت آقای ابوالقاسم اسدی و دستگیری و مجازات آنها در برنامه این سفر قرار دارد. امیدواریم این سفر در زمان‌بندی مناسب صورت گیرد. برنامه زمانی سفر در دست پیگیری است و امیدواریم در طول این سفر پاسخ و گزارش قانع‌کننده ای را از مقامات یمن دریافت کنیم.

 

 

افخم در رابطه با موضوعات بررسی شده در سفر وزیر خارجه ارمنستان به تهران نیز گفت: مناسبات دو کشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. دو کشور مروادات و گفت‌وگوهایی در سطح بسیار خوبی دارند. روابط سیاسی و اقتصادی به خوبی پیش می‌رود. در این سفر توافق شد مقدمات برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی فراهم شود و این کمیسیون فعال‌تر از گذشته کار خود را ادامه دهد.

 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: ایران و ارمنستان علاوه بر حوزه دو جانبه در سطح بین‌المللی نیز همکاری‌ها و تماس‌های خوبی با یکدیگر دارند. این سفر هم در این مقطع کمک قابل توجهی به نزدیک شدن دیدگا‌ه‌ها و استحکام ارتباطات و برنامه‌ریزی برای انجام سفرهای آینده مسوولان دو کشور کرد و این سفرها در دستور کار است. دو کشور مصمم هستند از همکاری‌های بخش خصوصی و ارتباط بیشتر آنها در جایگاه اقدامات دولتی پشتیبانی خاصی داشته باشند و حوزه بخش‌های خصوصی یکدیگر را تقویت کنند.

 

 

همه طرف‌های درگیر در اوکراین کمک کنند اوضاع پیچیده‌تر نشود

 

 
افخم درباره تحولات اخیر در اوکراین و رویارویی آمریکا و روسیه در این کشور با یکدیگر گفت: هیچ کس از تنش و درگیری استقبال نمی‌کند. ایران نیز از ابتدای این بحران خواهان جلوگیری از تنش و حفظ ثبات و آرامش بوده است در عین حال طرفین را به آرامش و در پیش گرفتن راه‌های مسالمت‌آمیز دعوت کرده‌ایم امیدواریم همه طرف‌های درگیر کمک کنند اوضاع در اوکراین پیچیده‌تر نشود و اقدامات در جهت جلوگیری از افزایش تنش پیش رود.

 

 
برای روابط با همسایگان و کشورهای منطقه اهمیت قائلیم

 

 
خبرنگاری از سخنگوی وزارت امور خارجه در رابطه با روابط ایران و عربستان و عزم ایران برای استفاده از ظرفیت‌ برخی از مقامات کشور در این باره پرسید که افخم پاسخ داد: همه دولتها در ایران و همچنین دولت فعلی عزم و اراده و اولویت را برای تقویت مناسبات با همسایگان و کشورهای منطقه قرار داده‌اند. در این دوره هم بر مبنای رویکرد تعامل سازنده این اقدام با جدیت بیشتری مورد توجه است. ایران برای روابط خود با همسایگان و کشورهای منطقه اهمیت ویژه‌ای قائل است و در همین ارتباط به خصوص در دولت یازدهم شاهد سفر آقای ظریف و امیر عبداللهیان به منطقه بوده‌ایم .مراودات خوبی صورت گرفته است. گفت‌وگوهای خوبی جاری است از جمله با شکل‌گیری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی این موضوع با جدیت دنبال می‌شود. با توجه به علاقه‌مندی که در حوزه‌های مقابل دیده می‌شود و عزم و اراده‌ای که ایران دارد می‌توانید نسبت به آینده مناسبات ابراز خوش‌بینی کنید.

 

 

سفر به عربستان را کماکان در دستور کار داریم

 

 
وی اضافه کرد: نقش و جایگاه عربستان در این کشورها همواره مورد توجه ایران بوده است و افزایش تماس‌ها را دنبال می‌کنیم و گفت‌وگو و انجام سفر را کماکان در دستور کار داریم و استفاده از همه ظرفیت‌ها مورد نظر ما است و در عین حال مسیر این همکاری‌ها برای شکل‌گیری همکاری‌های منطقه‌ای و تقویت صلح و ثبات در منطقه است و به طور قطع کشورهای منطقه هم نسبت به این موضوع نظرات مساعدی دارند. ما نسبت به آینده این مسیر کاملا خوشبین هستیم.

 

 

درصددیم دلواپسی‌ها را رفع کنیم

 

 
خبرنگار دیگری پرسید در نشستی که با عنوان دلواپسین برگزار شد یکی از منتقدان گفت تیم مذاکره‌کننده باندی انتخاب شده است و نه براساس اهداف ملی که سخنگوی وزارت امور خارجه پاسخ داد:اگر بخواهیم مورد به مورد این اظهارات را بررسی کنیم به نوعی تشدید دلواپسی می‌شود. ما درصدد هستیم دلواپسی‌ها را رفع کنیم. صاحب‌نظران و کارشناسان پیشنهادات خود را اعلام کنند اگر نظرات و نقدهای دلسوزانه وجود دارد ما همه اخبار و نظرات که در این زمینه مطرح می‌شود را رصد می‌کنیم. تیم وزارت خارجه رسما اعلام کرده است که آماده بررسی پیشنهادات است. امیدواریم کمک کنیم که این دلواپسی‌ها رفع شود.

 

 

امیدواریم شرایط برای آزادی و بازگرداندن ایرانی‌های زندانی شده در ترکمنستان فراهم شود

 

 
وی همچنین درباره اخبار منتشر شده در رابطه با بازداشت تعدادی از ایرانیان در ترکمنستان و مشروط کردن آزادی آنها به آزاد شدن 4 نفر از اتباع ترکمنستان نیز گفت: اخبار متعدد و پراکنده‌ای از سوی منابع غیر موثق در این باره منتشر شده است که نمی‌توانم آن را تایید کنم. در عین حال استیفای حقوق ایرانیان برای دولت ایران بسیار مهم است. وزارت امور خارجه هم در جایگاه خود به این موضوع بسیار توجه دارد. درباره ترکمنستان در سطوح عالی این موضوع مطرح شده است. وزارت خارجه احقاق حقوق ایرانیان را دنبال می‌کند. امیدوارم خبرسازی‌ها در این باره به بدتر شدن وضعیت ایرانی‌ها منجر نشود و به آن دامن نزند. اخبار غیر مستند کمکی به آزادی زندانی‌ها نمی‌کند. در عین حال به این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائلیم. امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده شرایط برای آزادی و بازگرداندن ایرانی‌های زندانی شده در ترکمنستان فراهم شود و این اقدام در مسیر کارشناسی و متناسب با مقرراتی که در این زمینه وجود دارد انجام شود.

 

 

خبرنگار دیگری در رابطه با تبرئه سه زندانی محکوم به اعدام در مالزی و وضعیت اتباع ایرانی که در مالزی محکوم به اعدام هستند پرسید که افخم گفت: موضوع ایرانیان محکوم در مالزی در حد بحث هایی است که هفته گذشته نیز به آن پرداخته‌ایم.

 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه به شوخی گفت: شما بی‌قراری نکنید اجازه دهید که حوزه‌های مسوول در این باره پیگیری کنند و دغدغه‌های ما نیز دغدغه‌های شما است. البته توجه افکار عمومی و رسانه‌ها به این موضوعات بسیار خوب است.

 

 

یکی از خبرنگاران نیز به شوخی گفت: خانم افخم ما هم دلواپسیم؛ که افخم پاسخ داد: امیدوارم به سمتی حرکت کنیم که این کلمات را کمتر به کار ببریم و بیشتر درباره امیدواری و آرامش صحبت کنیم و در این مسیر حرکت کنیم و قطعا بخش زیادی از مشکلاتی که برای ایرانی‌ها در خارج از کشور به وجود آمده به دلیل ناآشنایی با مقررات کشورهایی است که به آن سفر کرده‌اند. باید کمک کنیم که در این باره اطلاع‌رسانی خوبی صورت گیرد تا ایرانی‌ها پیش از سفر نسبت به مقررات کشورهای مقصد اطلاعاتی را به دست آورند. البته برخی از آنها و شهروندان عزیز ما دچار مشکلاتی هستند و مسائلی را نادیده گرفته‌اند ما درصدد قضاوت نیستیم زیرا فارغ از جرایمی که به آنها نسبت داده شده و یا حتی اگر انجام داده باشند ما موظف به پیگیری حقوق آنها هستیم. قضاوت کار ما نیست ما باید از حقوق ایرانی‌ها دفاع کنیم و دسترسی‌های لازم را برایشان به وجود آوریم.

 

 

در حال تنظیم زمان‌بندی سفر رییس‌جمهور ترکیه به ایرانیم

 

 
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین زمان سفر رییس‌جمهور به ترکیه نیز گفت: برنامه این سفر در دستور کار است و در حال تنظیم زمان‌بندی آن هستیم پس از قطعی شدن زمان آن تاریخ این سفر اعلام خواهد شد.

 

 

خبرنگار دیگری درباره اخبار منتشر شده درباره پیشنهاد بازطراحی راکتور اراک از سوی آمریکا،‌چین و روسیه که افخم گفت: رسانه‌ها اخباری در این باره منتشر کرده‌اند ضمن اینکه رسانه‌ها نیز اخباری در رابطه با محورهای مطرح شده در مذاکرات دارند از آنجا که مذاکرات هنوز جاری است و درباره هیچ موضوعی توافق صورت نگرفته است از اظهار نظر نسبت به آن و موضوعات خاص معذور هستیم تا قبل از اینکه مذاکرات نهایی شود نسبت به آن اطلاع‌رسانی نخواهیم کرد.

 

 

تصویر مردم عراق و عزم آنها برای ساخت آینده کاملا روشن است

 

 
وی همچنین درباره برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق و برخی مطالب منتشر شده مبنی بر ادعای دخالت ایران در این کشور نیز گفت: آنچه که مسلم است رویداد مبارکی بود که با مشارکت خوب مردم در عراق رخ داد. با وجود تمام تلاش‌هایی که شد تا فضای برگزاری انتخابات تحت تاثیر قرار گیرد و مردم را از مشارکت در انتخابات ناامید کنند با درایت و هوشیاری مردم عراق این توطئه خنثی شد و در حال حاضر در آستانه اعلام نتایج این انتخابات هستیم.

 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این ادعاها خبرسازی است. تصویر مردم عراق و عزم آنها برای ساخت آینده کاملا روشن است. غیر واقعی بودن این خبرسازی‌ها هم با گذشت مدت کوتاهی از طرح آن ها روشن می‌شود. این موضوع ها مهم نیست بلکه آن اتفاقی است در عراق که با مشارکت خوب مردم و بدون حضور نیروهای بیگانه شاهد بودیم.

 

 

وی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به رییس بازرسان آژانس به تهران ایران و 1+5 با یکدیگر تا کجا پیش می‌روند گفت: خط قرمزهای ایران داشتن حقوق خود در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای است خطوط قرمز ما کاملا روشن است و جای هیچگونه نگرانی نیست.

 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آخرین پیگیری‌های نسبت به وضعیت یکی مرزبانان ربوده شده در پاکستان نیز به سفر روز گذشته وزیر کشور به اسلام‌آباد اشاره کرد و گفت: موضوعات مربوط به همکاری‌های امنیتی و همچنین وضعیت این مرزبان از محورهای مورد توجه در مذاکرات است. ماه گذشته اخبار غیر موثق و پراکنده‌ای در این باره اعلام شد که بازخوردهای آن چندان مثبت نیست. امیدواریم با تکمیل اطلاعات شرایط روشن شود.

 

 

تشکر وزارت خارجه از مجلس

 

 
افخم در ابتدای این نشست ضمن تبریک ایام ماه رجب به سخنرانی وزیر امور خارجه در صحن مجلس اشاره کرد و گفت: ساعاتی پیش دکتر ظریف در صحن مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایندگان محترم پاسخ دادند که مراتب تشکر و تقدیر وزیر امور خارجه و این وزارتخانه از رییس و کلیه نمایندگان محترم مجلس برای حسن استماع و حسن نظر نسبت به عملکرد وزیر خارجه و فعالیت دستگاه دیپلماسی را ابراز می‌کنیم و این تشکر وقدردانی از سوی مجموعه وزارت خارجه به دوستان و همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

 

 

انتهای پیام

 

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید