امروز: سه شنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۵ Tuesday, 6 December 2022

افزایش حقوق مددکاران شاغل در مراکز نگهداری و شیرخوارگاه‌ها

افزایش حقوق مددکاران شاغل در مراکز نگهداری و شیرخوارگاه‌ها

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در جشن بزرگ مددکاری که با حضور رییس جمهور برگزار شده بود از بررسی افزایش حقوق شاغلان در بهزیستی خبر داد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، دکترعلی ربیعی ضمن بیان این مطلب گفت: موضوع افزایش حقوق شاغلان بهزیستی در دست بررسی است و به زودی اعلام می شود.

 

وی افزود : به صورت میانگین 500 هزار تومان به حقوق مددکاران شاغل در مراکز نگهداری فرزندان معلولان جسمی و ذهنی و شیرخوارگاه‌ها اضافه شده است.

 

ربیعی همچنین از افزایش 25 درصدی مستمری مستمری بگیران تامین اجتماعی خبرداد و گفت: تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی 2 میلیون و 200 هزار نفر است که تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که این افزایش از ابتدای امسال به صورت علی الحساب اعمال شده است.

 

وی یادآورشد: این اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کم نظیر بوده و در ابتدای اول سال این افزایش اعمال و پرداخت شده است.

 

ربیعی در این مراسم همچنین با تاکید بر اینکه تلاش ما این است که گروههای آسیب پذیر تحت پوشش قرار گیرند یادآور شد: در هر دستگاهی که مددکاری در آن جریان دارد باید تعدادی از مددکاران به عنوان سمبل فداکاری معرفی شوند.

 

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید سیاستهای اجتماعی و رفاهی مشخصی دارد افزود: حمایت از جامعه تولیدگرا یکی از شاخصه‌های دولت تدبیر و امید است و اهتمام به حوزه رفاهی و اجتماعی از شاخصه های این دولت است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه ریزیها و حمایت دولت از جامعه تولید گرا افزود: ما معتقدیم هزینه کردن روی خلق نظام رفاهی جامع به معنای صرف هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری مولد است.

 

وی تصریح کرد: همکاری دولتها و مردم برای تحقق اهداف بلند مدت نیازمند سرمایه اجتماعی و اعتماد است. بنابراین برای ایجاد نظام رفاهی مولد اعتماد تبدیل کننده همکاری دولت و مردم خواهد بود.

 

ربیعی افزود: کاستن از آسیبهای اجتماعی به معنای بالابردن حس امنیت اجتماعی است و رضایت خاطری است که همه دولتها به دنبال آن هستند.

 

وی تضمین عدالت اجتماعی را یکی از اهداف این وزارتخانه برشمرد و گفت: سایستهای رفاهی ما در گذشته غیر هدفمند بوده اما در دولت تدبیر و امید این سیاستها هدفمند شده است که برای نمونه می توان به ایجاد طرح امنیت غذایی برای گروههای نیازمند جامعه اشاره کرد.

 

وی به سالم سازی، شفاف سازی و اصلاح نظام مدیریت سازمانهایی که بخشی از نظام جامع رفاهی اشاره کرد و گفت: این موضوع نشان دهنده اهتمام دولت به اجرای سیاستهای رفاهی است.

 

وی افزود : دولت برای حل مشکلات در حوزه‌های بهزیستی و رفاهی نیازمند مشارکت مردم و نهادهای مدنی است که ما سعی می کنیم نهادهای مدنی را در این امر مشارکت دهیم.

 

ربیعی اظهار کرد: آرامش خاطر و اطمینان به آینده از ویژگی‌های سیاست رفاهی ماست؛ افزایش اعتماد، سرمایه اجتماعی و تامین حداقل زندگی با کرامت و چشم‌اندازی درازمدت برای نسل‌های متوالی از ضروریات است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: در وزارت کشور تصمیم گرفتیم که معتادان نیاز به خدمات بستری بیمه شوند؛ همچنین مباحث سالمندی را احیا کردیم، ایجاد مراکزی تحت عنوان خانه‌های امید که بازنشستگان بتوانند اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند در دستور کار قرار گرفت.

 

وی خاطر‌نشان کرد‌: به طور هدفدار با فقر صفر مبارزه خواهیم کرد و مذاکراتی نیز با سازمان بهزیستی برای تحقق شعار امسال این سازمان به نام “سال تحول بهزیستی” انجام شده که چند وقت دیگر برنامه‌ها را اعلام خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید